Lyžiarske strediská | Slovensko, Európa, svet
Č. 7v kvalite zjazdoviek v regióne Švajčiarsko
Č. 1snowpark v regióne Uri
Všetky recenzie

Prehľad

Lyžiarske stredisko Andermatt Gotthard Oberalp Arena je preslávené ako stredisko s najväčšou istotou snehu vo Švajčiarsku. Nachádza sa v údolí Usern, v mieste, kde sa stretávajú horské priesmyky St. Gotthard, Furka a Oberalp, len 50 km južne od Vierwaldstätterského jazera a 100 km od Zürichu. Andermattské vleky dosahujú výšku až do 2963 m.n.m. Na jednej strane sa týči Gemsstock, najvyšší bod celého areálu a Sedrun, na ktorý stúpajú dve veľkokapacitné gondoly z Andermattu. Odtiaľ sa potom stáčajú pestré čierne a červené zjazdovky, smerujúce cez ľadovce Gurschen a St. Anna. Na druhú stranu sa môžete vybrať z Andermattu (1444 m.n.m.) lanovkou Matterhorn-Gotthard-Bahn, ktorá počas leta premáva aj cez priesmyk Furka. Lyžiarske strediská Gemsstock, Sedrun-Oberalp, Nätschen-Gutsche a Realp sa vzájomne perfektne dopĺňajú vo všetkých ohľadoch, či už ide o služby, rozsah nadmorskej výšky alebo úrovne obtiažnosti tamojších zjazdoviek.

Skiarena Andermatt-Sedrun je známa aj pre svoju vynikajúcu freeride ponuku: Na Gemsstocku nájdete z každej strany nespočet variantov, ako ho zjazdiť. Či už si vyberiete cestu cez široký Felsental alebo sa spustíte do údolia Unteralp po severnej strane, stále vám ešte zostanú stovky ďalších freeridových možností. Avšak pozor: Je nutné dodržiavať zásady pohybu vo voľnom teréne vzhľadom na lavínové nebezpečenstvo a na prírodnú rezerváciu, ktorá sa na úbočiach Gemsstocku nachádza. Z Urserntalu sa môžete vypraviť aj na nádherné ski-tourové trasy.

Snowparkov sa vo Skiaréna Andermatt-Sedrun nájde viacero: Na Gemsstocku, vo Valtgeva a v Sedrune, kde je okrem CrossParku k dispozícii aj U-rampa (pri vleku Tegia Gronda).

Kto si chce od lyží na chvíľu oddýchnuť, možno ho zaujme sánkovanie na niektorej z dvoch sánkarských dráh či prechádzka po časti z 86 kilometrov zimných turistických trás. Dokonca aj ponuka pre priaznivcov bežeckého lyžovania je naozaj bohatá.

Mimochodom: Od roku 2015 sa začína v Andermatt Arene investovať vo veľkom! V nasledujúcich piatich rokoch pôjde do infraštruktúry 130 miliónov CHF, stavia sa nové vleky (tie existujúce nepatrí práve k najnovším) a modernizovaný bude takmer celý areál.

Naplánuj si pobyt

Požičovne lyží

Kedy je najviac snehu?

Priemerne nasneží

136cm
85cm
57cm
29cm
0cm
41cm
nov
84cm
dec
113cm
jan
81cm
feb
88cm
mar
53cm
apr
7cm
máj
0cm
jún

Viac o lyžiarskom teréne

Modré zjazdovky
26%
Červené zjazdovky
50%
Čierne zjazdovky
24%
Zjazdovky spolu
43
Zjazdný terén
120 km

Počet vlekov: 22

Kabínkové lanovky
3
Expresné 6-sedačky
6
Expresné 4-sedačky
5
Lyžiarske vleky
8

Nadmorská výška

Údolie
1444m
Vrchol
2963m
Prevýšenie
1519m

Dôležité dátumy

18 november, 202318. 11. 2023
Plánovaný štart sezóny
14 apríl, 202414. 04. 2024
Plánovaný koniec sezóny
N.A.
Dĺžka sezóny (dni)
N.A.
Dlžka ostatnej sezóny (dni)
87
V prevádzke (roky)
0cm
Priemerne nasneží
Copyright © 1995-2024 Mountain News LLC. Všetky práva vyhradené.