Lyžiarske strediská | Slovensko, Európa, svet
Č. 5snowpark v regióne Graubünden
Všetky recenzie

Prehľad

Švajčiarska lyžiarska oblasť LAAX, zahŕňajúca strediská Flims, Laax a Falera je ideálnym prázdninovým cieľom pre mnohých milovníkov lyžovania.

V Európe by ste našli len málo miest, kde sa návštevníkom ponúkajú také možnosti freestylu ako v Laax. Pritom je táto lyžiarska oblasť výrazne orientovaná na rodiny - v Laax nájdete takmer 30 percent modrých zjazdoviek a 19 percent zelených zjazdoviek, takže o to, že by deti alebo začiatočníci nemali kde v Laax lyžovať, rozhodne nemusíte mať strach. Ak by ste chceli vyskúšať všetky zjazdovky, ktoré vám táto oblasť ponúka, do svojho lyžiarskeho denníka by ste si zapísali číslo 220, čo je počet kilometrov všetkých miestnych zjazdoviek. Tie sa klopia v nadmorskej výške od 1100 m.n.m až do 3018 m.n.m a najdlhšia z nich meria úctyhodných 11 kilometrov.

Zjazdovky sú vzájomne prepojené dômyselným systémom vlekov a lanoviek, z ktorých určite najznámejšou a najvyhľadávanejšou je technologická novinka, moderná odpojiteľná 6-sedačková lanovka vyrobená v spolupráci s Porsche, ktoré sa podieľalo okrem iného na jej futuristickom dizajne. Lanovka Lavadinas - Fuorcia Sura bola v Laax spustená len v minuloročnej sezóne, a prináša lyžiarom unikátne spojenie bezpečia pohodlia s hypermodernými technológiami. Na zadnej strane sedadiel sa nachádzajú solárne panely, ktoré zaisťujú veľmi príjemné vyhrievanie sedačiek, takže sa pri ceste na lanovke cítite ako v bavlnke. Ďalšou zvláštnosťou tejto Porsche lanovky je, že rameno každej sedačky sa po opustení nástupnej stanice automaticky otočí o 45 stupňov, takže nemusíte pri preprave sledovať chrbát lyžiarov pred vami , ale môžete sa kochať nerušeným výhľadom na horskú krajinu, ktorá sa rozprestiera všade okolo vás.


Freestyle

Čo je ale skutočnou výsadou LAAX, sú rozsiahle plochy pre freestyle. Nadšenci kickerov, zábradlia, jumpov, railov a ďalších prekážok sa môžu realizovať v niektorom zo štyroch snowparkov. V jednom z nich, No Name, slúži neúnavným freestylerom najväčšia U-rampa v Európe. Vyblázniť sa môžu aj na superpipe a minipipe, alebo vyskúšať špeciálnu freestylovú zjazdovku, ktorá vedie z Crap Sogn Gion do Curnius.

V Laax sa nápadom na zimné športy medze nekladú. Na svoje si tu prídu bežkári, pre ktorých je perfektne upravovaných takmer 60 kilometrov bežeckých stôp a zimné radovánky na sánkach ocenia na dvoch sánkarských dráhach predovšetkým deti a hravá mládež. Ak po mrazivom dni na zjazdovkách uprednostňujete radšej halovú zábavu, je vám k dispozícii moderná hala na curling.

Ostatne pod strechou našla svoj domov aj Freestyle Academy - prvá krytá freestylová hala v Európe! Nájdete ju priamo pri dolnej stanici lanovky v Laax, a môžete v nej trénovať bez ohľadu na počasie a ročné obdobie, či už ste začiatočníci alebo pokročilí vo freestylu, snowboardingu, freeski, alebo na biku alebo skateboarde.

Naše tipy

►Pre všetkych lyžiarskych a snowboardovych začiatočníkov a predovšetkým pre deti sú v Laax k dispozícii lyžiarske školy. Deti si zaručene obľúbia miestneho maskota Ami Sabi, priateľa lesa a zvieratiek a rozprávača napínavých príbehov zo sveta hôr v kantóne Graubünden. S jeho pomocou sa stanú prvé kroky vašich ratolestí na lyžiach nezabudnuteľným zážitkom.

►Pri objavovaní krás švajčiarskej prírody si nenechajte ujsť pôvodné čarovnú horskú dedinku - nájdete ju v dedine Falera. Mimochodom, aj odtiaľ sa môžete priamo napojiť na všetky zjazdovky.

►Ak túžite ochutnať miestne špeciality, lahodné jedlá si vychutnáte v štýlovej reštaurácii Tegia Larnags.

Kedy je najviac snehu?

Priemerne nasneží

169cm
106cm
71cm
36cm
0cm
22cm
nov
118cm
dec
141cm
jan
74cm
feb
97cm
mar
39cm
apr
0cm
máj

Viac o lyžiarskom teréne

Modré zjazdovky
47%
Červené zjazdovky
43%
Čierne zjazdovky
10%
Zjazdovky spolu
55
Najdlhšia zjazdovka
11 km
Zjazdný terén
224 km
Zasnežovanie
71 km

Počet vlekov: 28

Kabínkové lanovky
11
Expresné 6-sedačky
6
Expresné 4-sedačky
3
3-sedačky
1
Lyžiarske vleky
7

Nadmorská výška

Údolie
1100m
Vrchol
3018m
Prevýšenie
1918m

Dôležité dátumy

02 december, 202302. 12. 2023
Plánovaný štart sezóny
14 apríl, 202414. 04. 2024
Plánovaný koniec sezóny
N.A.
Dĺžka sezóny (dni)
N.A.
Dlžka ostatnej sezóny (dni)
79
V prevádzke (roky)
0cm
Priemerne nasneží
Copyright © 1995-2024 Mountain News LLC. Všetky práva vyhradené.