Laax Lyžiarske stredisko

Lyžiarske strediská | Slovensko, Európa, svet
Č. 8snowpark v regióne Švajčiarsko
Č. 3snowpark v regióne Graubünden
Všetky recenzie

Stredisko

Švajčiarska lyžiarska oblasť LAAX, zahŕňajúca strediská Flims, Laax a Falera je ideálnym prázdninovým cieľom pre mnohých milovníkov lyžovania.

V Európe by ste našli len málo miest, kde sa návštevníkom ponúkajú také možnosti freestylu ako v Laax. Pritom je táto lyžiarska oblasť výrazne orientovaná na rodiny - v Laax nájdete takmer 30 percent modrých zjazdoviek a 19 percent zelených zjazdoviek, takže o to, že by deti alebo začiatočníci nemali kde v Laax lyžovať, rozhodne nemusíte mať strach. Ak by ste chceli vyskúšať všetky zjazdovky, ktoré vám táto oblasť ponúka, do svojho lyžiarskeho denníka by ste si zapísali číslo 220, čo je počet kilometrov všetkých miestnych zjazdoviek. Tie sa klopia v nadmorskej výške od 1100 m.n.m až do 3018 m.n.m a najdlhšia z nich meria úctyhodných 11 kilometrov.

Zjazdovky sú vzájomne prepojené dômyselným systémom vlekov a lanoviek, z ktorých určite najznámejšou a najvyhľadávanejšou je technologická novinka, moderná odpojiteľná 6-sedačková lanovka vyrobená v spolupráci s Porsche, ktoré sa podieľalo okrem iného na jej futuristickom dizajne. Lanovka Lavadinas - Fuorcia Sura bola v Laax spustená len v minuloročnej sezóne, a prináša lyžiarom unikátne spojenie bezpečia pohodlia s hypermodernými technológiami. Na zadnej strane sedadiel sa nachádzajú solárne panely, ktoré zaisťujú veľmi príjemné vyhrievanie sedačiek, takže sa pri ceste na lanovke cítite ako v bavlnke. Ďalšou zvláštnosťou tejto Porsche lanovky je, že rameno každej sedačky sa po opustení nástupnej stanice automaticky otočí o 45 stupňov, takže nemusíte pri preprave sledovať chrbát lyžiarov pred vami , ale môžete sa kochať nerušeným výhľadom na horskú krajinu, ktorá sa rozprestiera všade okolo vás.


Freestyle

Čo je ale skutočnou výsadou LAAX, sú rozsiahle plochy pre freestyle. Nadšenci kickerov, zábradlia, jumpov, railov a ďalších prekážok sa môžu realizovať v niektorom zo štyroch snowparkov. V jednom z nich, No Name, slúži neúnavným freestylerom najväčšia U-rampa v Európe. Vyblázniť sa môžu aj na superpipe a minipipe, alebo vyskúšať špeciálnu freestylovú zjazdovku, ktorá vedie z Crap Sogn Gion do Curnius.

V Laax sa nápadom na zimné športy medze nekladú. Na svoje si tu prídu bežkári, pre ktorých je perfektne upravovaných takmer 60 kilometrov bežeckých stôp a zimné radovánky na sánkach ocenia na dvoch sánkarských dráhach predovšetkým deti a hravá mládež. Ak po mrazivom dni na zjazdovkách uprednostňujete radšej halovú zábavu, je vám k dispozícii moderná hala na curling.

Ostatne pod strechou našla svoj domov aj Freestyle Academy - prvá krytá freestylová hala v Európe! Nájdete ju priamo pri dolnej stanici lanovky v Laax, a môžete v nej trénovať bez ohľadu na počasie a ročné obdobie, či už ste začiatočníci alebo pokročilí vo freestylu, snowboardingu, freeski, alebo na biku alebo skateboarde.

Naše tipy

►Pre všetkych lyžiarskych a snowboardovych začiatočníkov a predovšetkým pre deti sú v Laax k dispozícii lyžiarske školy. Deti si zaručene obľúbia miestneho maskota Ami Sabi, priateľa lesa a zvieratiek a rozprávača napínavých príbehov zo sveta hôr v kantóne Graubünden. S jeho pomocou sa stanú prvé kroky vašich ratolestí na lyžiach nezabudnuteľným zážitkom.

►Pri objavovaní krás švajčiarskej prírody si nenechajte ujsť pôvodné čarovnú horskú dedinku - nájdete ju v dedine Falera. Mimochodom, aj odtiaľ sa môžete priamo napojiť na všetky zjazdovky.

►Ak túžite ochutnať miestne špeciality, lahodné jedlá si vychutnáte v štýlovej reštaurácii Tegia Larnags.

Naplánuj si pobyt

Kedy je najviac snehu?

Priemerne nasneží

176cm
110cm
73cm
37cm
21cm
21cm
nov
109cm
dec
146cm
jan
79cm
feb
82cm
mar

Viac o lyžiarskom teréne

47%
Modré zjazdovky
43%
Červené zjazdovky
10%
Čierne zjazdovky
55
Zjazdovky spolu
188 km
Zjazdovky spolu
11 km
Najdlhší zjazd
224 km
Zjazdný terén
71 km
Zasnežovanie

Počet vlekov: 28

11
Kabínkové lanovky
6
Expresné 6-sedačky
3
Expresné 4-sedačky
1
3-sedačky
7
Lyžiarske vleky

Nadmorská výška

3018m
Vrchol
1918m
Prevýšenie
1100m
Údolie

Dôležité dátumy

26 november, 202226. 11. 2022
Plánovaný štart sezóny
16 apríl, 202316. 04. 2023
Plánovaný koniec sezóny
N.A.
Dĺžka sezóny (dni)
N.A.
Dlžka ostatnej sezóny (dni)
78
V prevádzke (roky)
0cm
Priemerne nasneží
Copyright © 1995-2022 Mountain News LLC. Všetky práva vyhradené.