La Thuile Lyžiarske stredisko

Lyžiarske strediská | Slovensko, Európa, svet
Č. 7pre začiatočníkov v regióne Taliansko
Č. 1pre začiatočníkov v regióne Údolie Aosty
Všetky recenzie

Stredisko

Talianske lyžiarske stredisko La Thuile v Údolí Aosty tvorí spolu s francúzskym rezortom La Rosière lyžiarsku oblasť s názvom Espace San Bernardo, pomenovanú podľa priesmyku, ktorý sa tu nachádza. Celá oblasť ponúka 160 kilometrov rozličných zjazdových tratí, prevažne dlhých a širokých, na ktorých si lyžovanie naozaj vychutnáte. V stredisku La Thuile nájdete zjazdovky všetkých náročností, pričom tie najnáročnejšie a najstrmšie sa sústredia do dolnej, zalesnenej časti areálu, do Planibel. Stredne náročné a mierne, široké zjazdovky vhodné pre pohodovú rekreačnú lyžovačku sa nachádzajú medzi vrcholom Belvedere a Les Suches, strednou časťou areálu. Z Planibel (kde sa mimochodom nachádza aj veľký ubytovací komplex priamo pri zjazdovkách) do Les Suches premáva približovacia kabínková lanovka, odtiaľto už potom celý prepojený rezort pokrýva dômyselná sieť expresných aj pomalších lanoviek a tiež množstvo vlekov.
Medzi najznámejšie náročné zjazdovky v La Thuile patria čierne lesné zjazdy Tre a Diretto. Lesom sú chránené takmer všetky zjazdy v strednej a dolnej časti strediska.

Zjazdovky na francúzskej strane sú orientované južne - a tie, ktoré začínajú od vrcholu, sú v La Rosiere mierne príkrejšie a náročnejšie. Okrem zjazdoviek sa pod vrcholom na francúzskej strane nachádzajú tiež perfektné freeridové terény. Adrenalínových nadšencov určite poteší možnosť heliskiingu. Najlepším spotom je ľadovec Rutor. Pikoška: Heliskiing je povolený iba na talianskej strane, čiže helikoptéra vás vysadí na talianskom území, zísť potom môžete po francúzskych svahoch.

Toto stredisko je plné turistov aj v lete, keďže je skvelým miestom pre milovníkov cyklistiky a turistiky. Známa je trasa Colle del Piccolo San Bernardo, ktorá je súčasťou Giro d'Italia aj Tour de France. Vedie do botanickej záhrady Chanousia a do prehistorického Cromlechu. Spolu s La Salle, Morgex, Pré Saint Didier a Courmayeurom je La Thuile časťou Vallis Digna. La Thuile je veľmi dobre vybavené turistické centrum, ktoré si zachovalo aj svoje pôvodné čaro historickej horskej dediny.

Naplánuj si pobyt

Kedy je najviac snehu?

Priemerne nasneží

154cm
97cm
65cm
33cm
18cm
18cm
nov
80cm
dec
129cm
jan
92cm
feb
69cm
mar

Viac o lyžiarskom teréne

38%
Modré zjazdovky
53%
Červené zjazdovky
10%
Čierne zjazdovky
82
Zjazdovky spolu
152 km
Zjazdovky spolu
11 km
Najdlhší zjazd
152 km
Zjazdný terén
40 km
Zasnežovanie

Počet vlekov: 38

1
Kabínkové lanovky
4
Expresné 6-sedačky
8
Expresné 4-sedačky
3
4-sedačky
5
3-sedačky
17
Lyžiarske vleky

Nadmorská výška

2880m
Vrchol
1200m
Prevýšenie
1450m
Údolie

Dôležité dátumy

02 december, 202202. 12. 2022
Plánovaný štart sezóny
16 apríl, 202316. 04. 2023
Plánovaný koniec sezóny
142
Dĺžka sezóny (dni)
143
Dlžka ostatnej sezóny (dni)
75
V prevádzke (roky)
250cm
Priemerne nasneží
Copyright © 1995-2022 Mountain News LLC. Všetky práva vyhradené.