Lyžiarske strediská | Slovensko, Európa, svet
Č. 2v pomere kvality a ceny v regióne Údolie Aosty
Všetky recenzie

Prehľad

Talianske lyžiarske stredisko La Thuile v Údolí Aosty tvorí spolu s francúzskym rezortom La Rosière lyžiarsku oblasť s názvom Espace San Bernardo, pomenovanú podľa priesmyku, ktorý sa tu nachádza. Celá oblasť ponúka 160 kilometrov rozličných zjazdových tratí, prevažne dlhých a širokých, na ktorých si lyžovanie naozaj vychutnáte. V stredisku La Thuile nájdete zjazdovky všetkých náročností, pričom tie najnáročnejšie a najstrmšie sa sústredia do dolnej, zalesnenej časti areálu, do Planibel. Stredne náročné a mierne, široké zjazdovky vhodné pre pohodovú rekreačnú lyžovačku sa nachádzajú medzi vrcholom Belvedere a Les Suches, strednou časťou areálu. Z Planibel (kde sa mimochodom nachádza aj veľký ubytovací komplex priamo pri zjazdovkách) do Les Suches premáva približovacia kabínková lanovka, odtiaľto už potom celý prepojený rezort pokrýva dômyselná sieť expresných aj pomalších lanoviek a tiež množstvo vlekov.
Medzi najznámejšie náročné zjazdovky v La Thuile patria čierne lesné zjazdy Tre a Diretto. Lesom sú chránené takmer všetky zjazdy v strednej a dolnej časti strediska.

Zjazdovky na francúzskej strane sú orientované južne - a tie, ktoré začínajú od vrcholu, sú v La Rosiere mierne príkrejšie a náročnejšie. Okrem zjazdoviek sa pod vrcholom na francúzskej strane nachádzajú tiež perfektné freeridové terény. Adrenalínových nadšencov určite poteší možnosť heliskiingu. Najlepším spotom je ľadovec Rutor. Pikoška: Heliskiing je povolený iba na talianskej strane, čiže helikoptéra vás vysadí na talianskom území, zísť potom môžete po francúzskych svahoch.

Toto stredisko je plné turistov aj v lete, keďže je skvelým miestom pre milovníkov cyklistiky a turistiky. Známa je trasa Colle del Piccolo San Bernardo, ktorá je súčasťou Giro d'Italia aj Tour de France. Vedie do botanickej záhrady Chanousia a do prehistorického Cromlechu. Spolu s La Salle, Morgex, Pré Saint Didier a Courmayeurom je La Thuile časťou Vallis Digna. La Thuile je veľmi dobre vybavené turistické centrum, ktoré si zachovalo aj svoje pôvodné čaro historickej horskej dediny.

Naplánuj si pobyt

Požičovne lyží

Kedy je najviac snehu?

Priemerne nasneží

157cm
98cm
66cm
33cm
1cm
52cm
nov
93cm
dec
131cm
jan
92cm
feb
78cm
mar
27cm
apr

Viac o lyžiarskom teréne

Modré zjazdovky
38%
Červené zjazdovky
53%
Čierne zjazdovky
10%
Zjazdovky spolu
80
Najdlhšia zjazdovka
11 km
Zjazdný terén
152 km
Zasnežovanie
40 km

Počet vlekov: 38

Kabínkové lanovky
1
Expresné 6-sedačky
4
Expresné 4-sedačky
8
4-sedačky
4
3-sedačky
4
Lyžiarske vleky
17

Nadmorská výška

Údolie
1450m
Vrchol
2579m
Prevýšenie
1129m

Dôležité dátumy

02 december, 202302. 12. 2023
Plánovaný štart sezóny
14 apríl, 202414. 04. 2024
Plánovaný koniec sezóny
142
Dĺžka sezóny (dni)
143
Dlžka ostatnej sezóny (dni)
77
V prevádzke (roky)
250cm
Priemerne nasneží
Copyright © 1995-2024 Mountain News LLC. Všetky práva vyhradené.