Courmayeur Lyžiarske stredisko

Lyžiarske strediská | Slovensko, Európa, svet
Č. 6v Après Ski v regióne Taliansko
Č. 1snowpark v regióne Údolie Aosty
Všetky recenzie

Stredisko

Lyžiarske stredisko Courmayeur sa rado prezentuje ako kolíska alpinizmu a pre veľa freeriderov je priamo Mekkou! Obec leží na konci talianskeho Údolia Aosty vedľa tunela Mont Blanc Chamonix. Aj napriek dosť frekventovanej polohe tohto miesta si areál udrživa veľmi priateľskú a uvoľnenú atmosféru. V stredisku na vás čaká dokopy 39 km zjazdoviek. Na svahoch v nadmorskej výške nad 2500 m sú perfektné podmienky pre lyžovanie aj snowboarding po celú sezónu zaručené!

Pre začiatočníkov aj profesionálov
Z centra mestečka sa do strediska dostanete cez Plan Checrouit. Ďalej už pokračujete gondolou alebo sedačkovými lanovkami. Z Entrèves sa zase až do Pre des Pascal vďaka lanovke Val Veny. Courmayeur ponúka lyžiarom mimoriadne všestranný a rozmanitý priestor, ktorý uspokojí začiatočníkov aj profesionálov. Posledne menovaní sa zabavia najmä na Competizione a radi vyhľadávajú výzvy okolo jazera Lago Checruit. Začiatočníci si prídu na svoje skôr blízko obce Zerotta. Pod vrcholom Mont Chetif môžu pracovať na svojej technike a skúšať rôzne triky.

Túry snov do Chamonix
Scenérie Courmayeur má veľa čo ponúknuť. Z Punta Helbronner v nadmorskej výške 3462 metrov môžete lyžovať späť do Courmayeur v údolí, alebo sa môžete vybrať na 20 km dlhú lyžiarsku túru až do Chamonix. Tieto lyžiarske túry je odporúčané absolvovať s profesionálnym horským vodcom. Ďalšia túra snov začína na Cresta Youla vo výške 2624 metrov nad morom. Priamo na Mont Blanc môžete dôjsť z La Zerotta. Zjazdoviek vhodných pre deti je v Courmayeur bohužiaľ len málo, avšak funguje tu hneď niekoľko lyžiarskych školiček.

Ciele pre snowboardistov a lyžiarov
Snowboardisti majú v Courmayeur dva hlavné ciele. Kým freeriderov to najviac ťahá do hlbokého snehu v Cresta d'Arp a Cresta youl, boardercrossoví nadšenci zamieria jednoznačne na Plan de la Gabba. Bežkári iste ocenia 31 kilometrov upravovaných stôp na 5 bežeckých okruhoch. V Courmayeur sa samozrejme môžete venovať aj množstvu nelyžiarskych športov vrátane horolezectva, paraglidingu, squashu... Ponuka je naozaj pestrá!

Tip na leto
V lete určite navštívte výnimočný horský chodník "Tour du Mont Blanc". Je to jedna z najkrajších a najznámejších turistických trás v Alpách, pri ktorej zavítate okrem Talianska aj do Francúzska a Švajčiarska. Je dlhá takmer 200 kilometrov a na jej zdolanie budete potrebovať aspoň 10 dní. Na francúzskej strane Mont Blancu sa nachádza niekoľko lanoviek, ktoré môžete využiť aj v lete. Tieto gondoly prevážajú turistov z Helbronner Point až na vrchol. Saussurea je najvyššie položená alpská záhrada v Európe. Rastie tu viac ako 900 druhov rastlín. Určite navštívte Crystal Exhibit, kde sa nachádza Ľadová terasa s 360 stupňovým rozhľadom na nádhernú alpskú prírodu. Krajina v okolí Mont Blancu ponúka dechberoucí pohľady na prírodu, okolité vrchy a masív Mont Blanc.

Naplánuj si pobyt

Požičovne lyží

Kedy je najviac snehu?

Priemerne nasneží

88cm
55cm
37cm
19cm
10cm
10cm
nov
48cm
dec
73cm
jan
70cm
feb
44cm
mar

Viac o lyžiarskom teréne

33%
Modré zjazdovky
52%
Červené zjazdovky
15%
Čierne zjazdovky
33
Zjazdovky spolu
1.5 km
Najdlhší zjazd
43 km
Zjazdný terén
7 ha
Zasnežovanie

Počet vlekov: 20

6
Kabínkové lanovky
1
Expresné 6-sedačky
4
4-sedačky
1
3-sedačky
3
2-sedačky
5
Lyžiarske vleky

Nadmorská výška

2755m
Vrchol
1051m
Prevýšenie
1704m
Údolie

Dôležité dátumy

01 december, 202301. 12. 2023
Plánovaný štart sezóny
07 apríl, 202407. 04. 2024
Plánovaný koniec sezóny
130
Dĺžka sezóny (dni)
N.A.
Dlžka ostatnej sezóny (dni)
2
V prevádzke (roky)
0cm
Priemerne nasneží
Copyright © 1995-2023 Mountain News LLC. Všetky práva vyhradené.