Údolie Aosty

Courmayeur Lyžiarske stredisko

Lyžiarske strediská | Slovensko, Európa, svet
Č. 3pre expertov v regióne Európa
Č. 2snowpark v regióne Taliansko
Č. 1v Après Ski v regióne Údolie Aosty
Všetky recenzie

Lyžiarske stredisko Courmayeur sa rado prezentuje ako kolíska alpinizmu a pre veľa freeriderov je priamo Mekkou! Obec leží na konci talianskeho Údolia Aosty vedľa tunela Mont Blanc Chamonix. Aj napriek dosť frekventovanej polohe tohto miesta si areál udrživa veľmi priateľskú a uvoľnenú atmosféru. V stredisku na vás čaká dokopy 39 km zjazdoviek. Na svahoch v nadmorskej výške nad 2500 m sú perfektné podmienky pre lyžovanie aj snowboarding po celú sezónu zaručené!

Pre začiatočníkov aj profesionálov
Z centra mestečka sa do strediska dostanete cez Plan Checrouit. Ďalej už pokračujete gondolou alebo sedačkovými lanovkami. Z Entrèves sa zase až do Pre des Pascal vďaka lanovke Val Veny. Courmayeur ponúka lyžiarom mimoriadne všestranný a rozmanitý priestor, ktorý uspokojí začiatočníkov aj profesionálov. Posledne menovaní sa zabavia najmä na Competizione a radi vyhľadávajú výzvy okolo jazera Lago Checruit. Začiatočníci si prídu na svoje skôr blízko obce Zerotta. Pod vrcholom Mont Chetif môžu pracovať na svojej technike a skúšať rôzne triky.

Túry snov do Chamonix
Scenérie Courmayeur má veľa čo ponúknuť. Z Punta Helbronner v nadmorskej výške 3462 metrov môžete lyžovať späť do Courmayeur v údolí, alebo sa môžete vybrať na 20 km dlhú lyžiarsku túru až do Chamonix. Tieto lyžiarske túry je odporúčané absolvovať s profesionálnym horským vodcom. Ďalšia túra snov začína na Cresta Youla vo výške 2624 metrov nad morom. Priamo na Mont Blanc môžete dôjsť z La Zerotta. Zjazdoviek vhodných pre deti je v Courmayeur bohužiaľ len málo, avšak funguje tu hneď niekoľko lyžiarskych školiček.

Ciele pre snowboardistov a lyžiarov
Snowboardisti majú v Courmayeur dva hlavné ciele. Kým freeriderov to najviac ťahá do hlbokého snehu v Cresta d'Arp a Cresta youl, boardercrossoví nadšenci zamieria jednoznačne na Plan de la Gabba. Bežkári iste ocenia 31 kilometrov upravovaných stôp na 5 bežeckých okruhoch. V Courmayeur sa samozrejme môžete venovať aj množstvu nelyžiarskych športov vrátane horolezectva, paraglidingu, squashu... Ponuka je naozaj pestrá!

Tip na leto
V lete určite navštívte výnimočný horský chodník "Tour du Mont Blanc". Je to jedna z najkrajších a najznámejších turistických trás v Alpách, pri ktorej zavítate okrem Talianska aj do Francúzska a Švajčiarska. Je dlhá takmer 200 kilometrov a na jej zdolanie budete potrebovať aspoň 10 dní. Na francúzskej strane Mont Blancu sa nachádza niekoľko lanoviek, ktoré môžete využiť aj v lete. Tieto gondoly prevážajú turistov z Helbronner Point až na vrchol. Saussurea je najvyššie položená alpská záhrada v Európe. Rastie tu viac ako 900 druhov rastlín. Určite navštívte Crystal Exhibit, kde sa nachádza Ľadová terasa s 360 stupňovým rozhľadom na nádhernú alpskú prírodu. Krajina v okolí Mont Blancu ponúka dechberoucí pohľady na prírodu, okolité vrchy a masív Mont Blanc.

Naplánuj si lyžovačku

Courmayeur Ubytovanie

Viac o lyžiarskom teréne

33%
Modré zjazdovky
52%
Červené zjazdovky
15%
Čierne zjazdovky
33
Zjazdovky spolu
1.5 km
Najdlhší zjazd
41 km
Zjazdný terén
17 ac
Zasnežovanie

Počet vlekov: 20

6
Kabínkové lanovky
1
Expresné 6-sedačky
4
4-sedačky
1
3-sedačky
3
2-sedačky
5
Lyžiarske vleky

Nadmorská výška

2755m
Vrchol
1051m
Prevýšenie
1704m
Údolie
Copyright © 1995-2021 Mountain News Corporation. Všetky práva vyhradené.