Horné Rakúsko

Dachstein West Lyžiarske stredisko

Lyžiarske strediská | Slovensko, Európa, svet
Č. 7pre rodiny v regióne Európa
Č. 6pre rodiny v regióne Rakúsko
Č. 1v Après Ski v regióne Horné Rakúsko
Všetky recenzie

Stredisko

Lyžiarska oblasť Dachstein West Lammer, ktorá sa nachádza v pohorí Dachstein, zahŕňa dediny Gosau, Russbach a Annaberg. Odtiaľ môžete vziať nové zjazdovky útokom. Ale pozor, nielen nadaní lyžiari si môžu dovoliť zdolať "Wilde Hilde", "Rock'n Roll" a "Donnergroll", je to výzva aj pre začiatočníkov! Lyžiarski nadšenci tu môžu objavovať nielen slalomovú trať Marcela Hirscher s meraním času, vzdialenosti aj rýchlosti, snowcrossové túry, náročné zjazdy v bubnoch či mierne hladké svahy.

Gosau, Russ Bach a Annaberg vábi návštevníkov idylickou krajinou, ale tiež kvalitnou infraštruktúrou, aby tu strávili dlhšiu dovolenku. A darí sa im to! V prvotriednych lyžiarskych školách vyšvihnú aj tých najmenej talentovaných začiatočníkov na tie najkrajšie zjazdovky.

V Gosau sa rozkladá veľký bežecký areál s množstvom kilometrov upravovaných bežeckých tratí. Na Gugglift sa zabaví najmä mládež a večne mladá mládež vo freestyle parku s mnohými skokmi a prekážkami. Vďaka bezplatným Wi-Fi hotspotom pri staniciach vlekov aj v horských chatách skiregiónu Dachstein West sa môžete o super zážitky podeliť okamžite aj so svojimi blízkymi a kamarátmi doma aj na sociálnych sieťach....

Ak vám ani toto nestačí, mali by ste vedieť, že skipasy na 1,5 dňa a dlhšie môžete využiť v ďalších 6 lyžiarskych strediskách, ktoré sa nachádzajú v blízkom okolí Dachstein West: Krippenstein Dachstein, Feuerkogel - Ebensee, Postalm, St. Martin am Tennengebirge, Lungötz a Karkogel - Abtenau. Freerideri by sa mali držať v Krippenstein Dachstein: Svetoznáma Freesports Arena ponúka 30 km potešenia mimo zjazdovky a najdlhší zjazd v celom Hornom Rakúsku s dĺžkou 11 kilometrov.
Veľa zábavy pre lyžiarov aj pre snowboardistov na zjazdovkách aj v hlbokom prašane, freeride kurzy a snežné kempy, výlety na snežniciach, lyžiarske túry, lezenie po ľadových plochách, psie záprahy, paragliding - to všetko a oveľa viac nájdete práve v Skiregione Dachstein West.

Naplánuj si lyžovačku

Dachstein West Ubytovanie

Kedy je najviac snehu?

Priemerne nasneží

167cm
105cm
70cm
35cm
11cm
11cm
nov
81cm
dec
139cm
jan
71cm
feb
58cm
mar

Viac o lyžiarskom teréne

29%
Modré zjazdovky
67%
Červené zjazdovky
4%
Čierne zjazdovky
46
Zjazdovky spolu
45 km
Zjazdovky spolu
45 km
Zjazdný terén
2 km
Osvetlené

Počet vlekov: 25

3
Kabínkové lanovky
3
Expresné 6-sedačky
5
4-sedačky
14
Lyžiarske vleky

Nadmorská výška

1620m
Vrchol
870m
Prevýšenie
780m
Údolie

Dôležité dátumy

04 december, 202104. 12. 2021
Štart sezóny
03 apríl, 202203. 04. 2022
Koniec sezóny
N.A.
Dĺžka sezóny (dni)
N.A.
Dlžka ostatnej sezóny (dni)
N.A.
V prevádzke (roky)
0cm
Priemerne nasneží
Copyright © 1995-2022 Mountain News Corporation. Všetky práva vyhradené.