Horné Rakúsko

Dachstein West Lyžiarske stredisko

Lyžiarske strediská | Slovensko, Európa, svet
Č. 7pre rodiny v regióne Európa
Č. 6pre rodiny v regióne Rakúsko
Č. 1v kvalite zjazdoviek v regióne Horné Rakúsko
Všetky recenzie

Lyžiarska oblasť Dachstein West Lammer, ktorá sa nachádza v pohorí Dachstein, zahŕňa dediny Gosau, Russbach a Annaberg. Odtiaľ môžete vziať nové zjazdovky útokom. Ale pozor, nielen nadaní lyžiari si môžu dovoliť zdolať "Wilde Hilde", "Rock'n Roll" a "Donnergroll", je to výzva aj pre začiatočníkov! Lyžiarski nadšenci tu môžu objavovať nielen slalomovú trať Marcela Hirscher s meraním času, vzdialenosti aj rýchlosti, snowcrossové túry, náročné zjazdy v bubnoch či mierne hladké svahy.

Gosau, Russ Bach a Annaberg vábi návštevníkov idylickou krajinou, ale tiež kvalitnou infraštruktúrou, aby tu strávili dlhšiu dovolenku. A darí sa im to! V prvotriednych lyžiarskych školách vyšvihnú aj tých najmenej talentovaných začiatočníkov na tie najkrajšie zjazdovky.

V Gosau sa rozkladá veľký bežecký areál s množstvom kilometrov upravovaných bežeckých tratí. Na Gugglift sa zabaví najmä mládež a večne mladá mládež vo freestyle parku s mnohými skokmi a prekážkami. Vďaka bezplatným Wi-Fi hotspotom pri staniciach vlekov aj v horských chatách skiregiónu Dachstein West sa môžete o super zážitky podeliť okamžite aj so svojimi blízkymi a kamarátmi doma aj na sociálnych sieťach....

Ak vám ani toto nestačí, mali by ste vedieť, že skipasy na 1,5 dňa a dlhšie môžete využiť v ďalších 6 lyžiarskych strediskách, ktoré sa nachádzajú v blízkom okolí Dachstein West: Krippenstein Dachstein, Feuerkogel - Ebensee, Postalm, St. Martin am Tennengebirge, Lungötz a Karkogel - Abtenau. Freerideri by sa mali držať v Krippenstein Dachstein: Svetoznáma Freesports Arena ponúka 30 km potešenia mimo zjazdovky a najdlhší zjazd v celom Hornom Rakúsku s dĺžkou 11 kilometrov.
Veľa zábavy pre lyžiarov aj pre snowboardistov na zjazdovkách aj v hlbokom prašane, freeride kurzy a snežné kempy, výlety na snežniciach, lyžiarske túry, lezenie po ľadových plochách, psie záprahy, paragliding - to všetko a oveľa viac nájdete práve v Skiregione Dachstein West.

Naplánuj si lyžovačku

Dachstein West Ubytovanie

Kedy je najviac snehu?

Nový sneh spolu

162cm
102cm
68cm
34cm
0cm
15cm
dec
120cm
jan
12cm
feb
135cm
mar
0cm
apr
0cm
máj
0cm
jún

Viac o lyžiarskom teréne

29%
Modré zjazdovky
67%
Červené zjazdovky
4%
Čierne zjazdovky
46
Zjazdovky spolu
45 km
Zjazdovky spolu
45 km
Zjazdný terén
2 km
Osvetlené

Počet vlekov: 25

3
Kabínkové lanovky
3
Expresné 6-sedačky
5
4-sedačky
14
Lyžiarske vleky

Nadmorská výška

1620m
Vrchol
870m
Prevýšenie
780m
Údolie

Dôležité dátumy

04 december, 202104. 12. 2021

Štart sezóny

03 apríl, 202203. 04. 2022

Koniec sezóny

N.A.

Dĺžka sezóny (dni)

N.A.

Dlžka ostatnej sezóny (dni)

N.A.

V prevádzke (roky)

0cm

Priemerne nasneží
Copyright © 1995-2021 Mountain News Corporation. Všetky práva vyhradené.