Dolné Rakúsko

Lackenhof - Ötscher Lyžiarske stredisko

Lyžiarske strediská | Slovensko, Európa, svet
Č. 2mezi malými strediskami v regióne Európa
Č. 4mezi malými strediskami v regióne Rakúsko
Č. 1pre začiatočníkov v regióne Dolné Rakúsko
Všetky recenzie

Stredisko

Lyžiarske stredisko Lackenhof

Atraktívne lyžiarske stredisko Lackenhof am Ötscher v Dolnom Rakúsku priťahuje pre svoje vynikajúce lyžiarske podmienky najmä rodiny s deťmi. 19 kilometrov zjazdoviek všetkých náročností je vždy výborne upravených.

► Dobre vedieť

Stredisko sa rozkladá na protiľahlých svahoch dvoch hôr: Malého a Veľkého Ötscheru. Údolná časť areálu obsluhovaná 4-sedačkou Eibenkogel je rajom pre začiatočníkov a rodiny s deťmi, tunajšie mierne kratšie trate sú ako stvorené pre krúženie prvých nesmelých oblúčikov aj brúsenie štýlu.

Na dlhšiu, takmer trojkilometrovú miernu a krásne širokú panoramatickú zjazdovku sa musíte vyviezť vyššie: z Eibenkogel 4-sedačkou Ötscherbahn na svahy Malého Ötscheru do výšky 1414 metrov. Táto Rodinná trať č. 7 je tiež vďačnou príležitosťou pre prívržencov carvingu. Pri výstupnej stanici Ötscherbahn štartujú tiež dve zjazdovky pre náročnejších lyžiarov: Okrem svižnejšej a športovejšie ladenej stredne náročnej zjazdovky FIS RTL je to aj strmá čierna trať s klesaním 485 výškových metrov na 1560 metroch dĺžky.

Svahy na úbočí Veľkého Ötscheru obsluhujú dve sedačkové lanovky a sprístupňujú terény pre stredne pokročilých, športovejšie založených lyžiarov aj pre naozajstných majstrov. Tí si vychutnajú náročný a prudký zjazd do údolia Weitental a zaručene nepohrdnú ani zaujímavou červenou alternatívou, ktorou je najdlhšia zjazdovka v Lackenhofe, takmer 5 km dlhá stredne náročná trať č. 2 zvaná Riffel. Pri jej zjazde majú lyžiari úžasný výhľad na protiľahlé zjazdovky na svahoch Malého Ötscheru.

Dovedna sú v stredisku Lackenhof - Ötscher lyžiarom k dispozícii štyri sedačkové lanovky a päť lyžiarskych vlekov.

► Pre rodiny s deťmi

Detská zóna Sunny Kids Park sa nachádza pri dolnej stanici lanoviek na Veľký Ötscher. V areáli samozrejme nechýba ani snowpark. Ten je dokonca obsluhovaný vlastným vlekom a nájdete ho v údolí, hneď nad Lackenhofom.

Gastronomické zázemie strediska tvoria štyri reštaurácie a apres-ski bar. A ďalšie možnosti športového vyžitia sa núkajú aj na denne upravovaných okruhoch pre bežecké lyžovanie, zimnú turistiku a skialpové túry. Na snežniciach sa môžete vybrať na hrebeňovú túru k vrcholu Veľkého Ötscheru, a to od výstupnej stanice lanoviek Gr. Ötscher.

Naplánuj si lyžovačku

Lackenhof - Ötscher Ubytovanie
Lyžiarske školy

Kedy je najviac snehu?

Priemerne nasneží

83cm
52cm
35cm
18cm
1cm
1cm
nov
18cm
dec
69cm
jan
29cm
feb
19cm
mar

Viac o lyžiarskom teréne

44%
Modré zjazdovky
33%
Červené zjazdovky
22%
Čierne zjazdovky
9
Zjazdovky spolu
19 km
Zjazdovky spolu
4 km
Najdlhší zjazd
19 km
Zjazdný terén
20 ha
Zasnežovanie
12 km
Zasnežovanie

Počet vlekov: 6

2
4-sedačky
1
2-sedačky
3
Lyžiarske vleky

Nadmorská výška

1425m
Vrchol
615m
Prevýšenie
810m
Údolie

Dôležité dátumy

08 december, 202108. 12. 2021
Štart sezóny
20 marec, 202220. 03. 2022
Koniec sezóny
N.A.
Dĺžka sezóny (dni)
N.A.
Dlžka ostatnej sezóny (dni)
59
V prevádzke (roky)
0cm
Priemerne nasneží
Copyright © 1995-2022 Mountain News Corporation. Všetky práva vyhradené.