Forsteralm - Waidhofen an der Ybbs Lyžiarske stredisko

Lyžiarske strediská | Slovensko, Európa, svet
Č. 3pre začiatočníkov v regióne Dolné Rakúsko
Všetky recenzie

Stredisko

Menšie lyžiarske stredisko Forsteralm v predhorí Álp je ako stvorené na lyžiarske výlety rodín s deťmi, lebo každý člen rodiny na tunajších svahoch nájde zjazdovku presne podľa svojho gusta. Hlavným dopravným zariadením vo Forsteralme je sedačková lanovka, ktorú dopĺňa 6 vlekov. Terény sú prevažne mierne, z 18 kilometrov zjazdoviek je viac ako polovica snadných tratí, na ktorých sa môžu učiť prvé oblúčiky na lyžiach aj najmenšie deti. Práve pre nich je v stredisku k dispozícii aj detský lanový vlek a posuvný pás, ktorý sa nachádza v zóne pre lyžiarsku školu a detský park pri dolnej stanici 4-sedačky.

Nudiť sa tu však nebudú ani ostrieľaní lyžiari, tí môžu červené zjazdy z Hirschkogelu (1078 m) kombinovať s kratším, náročnejším čiernym variantom, alebo sa spustiť po dlhšej super zjazdovke pre skúsených lyžiarov, čiernej FIS-Piste, ktorá sa krátko po štarte od výstupnej stanice 4-sedačky oddeľuje od o čosi miernejšej červenej.

Všetky tunajšie zjazdovky sú vždy skvele upravené a o zaručenú snehovú pokrývku sa v prípade nedostatku prírodného snehu postará moderný zasnežovací systém. Lyžiari a snowboardisti môžu načerpať energiu a posilniť sa na ďalšie športovanie v troch horských chatách s reštauráciami, symetricky rozsadenými na vrcholovej, údolnej a strednej časti strediska.

Aj keď terény pre freeride sa priamo vo Forsteralme nenachádzajú, do národného parku Kalkalpen to nie je ďaleko - a tam je off-piste terénov dosť a dosť.

Naplánuj si pobyt

Forsteralm Ubytovanie

Kedy je najviac snehu?

Priemerne nasneží

25cm
16cm
11cm
6cm
0cm
0cm
nov
6cm
dec
21cm
jan
14cm
feb
3cm
mar

Viac o lyžiarskom teréne

38%
Modré zjazdovky
46%
Červené zjazdovky
15%
Čierne zjazdovky
13
Zjazdovky spolu
16 km
Zjazdovky spolu
16 km
Zjazdný terén
6 ha
Zasnežovanie

Počet vlekov: 7

1
4-sedačky
6
Lyžiarske vleky

Nadmorská výška

1078m
Vrchol
358m
Prevýšenie
720m
Údolie

Dôležité dátumy

16 december, 202216. 12. 2022
Plánovaný štart sezóny
05 marec, 202305. 03. 2023
Plánovaný koniec sezóny
N.A.
Dĺžka sezóny (dni)
N.A.
Dlžka ostatnej sezóny (dni)
42
V prevádzke (roky)
0cm
Priemerne nasneží
Copyright © 1995-2022 Mountain News LLC. Všetky práva vyhradené.