Forsteralm - Waidhofen an der Ybbs Lyžiarske stredisko

Lyžiarske strediská | Slovensko, Európa, svet
Č. 2mezi malými strediskami v regióne Európa
Č. 4mezi malými strediskami v regióne Rakúsko
Č. 1pre začiatočníkov v regióne Dolné Rakúsko
Všetky recenzie

Menšie lyžiarske stredisko Forsteralm v predhorí Álp je ako stvorené na lyžiarske výlety rodín s deťmi, lebo každý člen rodiny na tunajších svahoch nájde zjazdovku presne podľa svojho gusta. Hlavným dopravným zariadením vo Forsteralme je sedačková lanovka, ktorú dopĺňa 6 vlekov. Terény sú prevažne mierne, z 18 kilometrov zjazdoviek je viac ako polovica snadných tratí, na ktorých sa môžu učiť prvé oblúčiky na lyžiach aj najmenšie deti. Práve pre nich je v stredisku k dispozícii aj detský lanový vlek a posuvný pás, ktorý sa nachádza v zóne pre lyžiarsku školu a detský park pri dolnej stanici 4-sedačky.

Nudiť sa tu však nebudú ani ostrieľaní lyžiari, tí môžu červené zjazdy z Hirschkogelu (1078 m) kombinovať s kratším, náročnejším čiernym variantom, alebo sa spustiť po dlhšej super zjazdovke pre skúsených lyžiarov, čiernej FIS-Piste, ktorá sa krátko po štarte od výstupnej stanice 4-sedačky oddeľuje od o čosi miernejšej červenej.

Všetky tunajšie zjazdovky sú vždy skvele upravené a o zaručenú snehovú pokrývku sa v prípade nedostatku prírodného snehu postará moderný zasnežovací systém. Lyžiari a snowboardisti môžu načerpať energiu a posilniť sa na ďalšie športovanie v troch horských chatách s reštauráciami, symetricky rozsadenými na vrcholovej, údolnej a strednej časti strediska.

Aj keď terény pre freeride sa priamo vo Forsteralme nenachádzajú, do národného parku Kalkalpen to nie je ďaleko - a tam je off-piste terénov dosť a dosť.

Naplánuj si lyžovačku

Forsteralm - Waidhofen an der Ybbs Ubytovanie

Viac o lyžiarskom teréne

38%
Modré zjazdovky
46%
Červené zjazdovky
15%
Čierne zjazdovky
13
Zjazdovky spolu
16 km
Zjazdovky spolu
16 km
Zjazdný terén
6 ha
Zasnežovanie

Počet vlekov: 7

1
4-sedačky
6
Lyžiarske vleky

Nadmorská výška

1078m
Vrchol
358m
Prevýšenie
720m
Údolie

Dôležité dátumy

11 december, 202111. 12. 2021

Štart sezóny

13 marec, 202213. 03. 2022

Koniec sezóny

N.A.

Plánovaná dĺžka sezóny (dni)

N.A.

Dlžka ostatnej sezóny (dni)

1980

V prevádzke (roky)

0cm

Priemerne nasneží
Copyright © 1995-2021 Mountain News Corporation. Všetky práva vyhradené.