Tirolsko

Ľadovec Kaunertal Lyžiarske stredisko

Lyžiarske strediská | Slovensko, Európa, svet
Č. 7pre začiatočníkov v regióne Európa
Č. 7pre rodiny v regióne Rakúsko
Č. 7pre začiatočníkov v regióne Tirolsko
Všetky recenzie

Stredisko

Lyžiarske stredisko Kaunertal

Na samom konci Kaunertalskeho údolia leží jedna najzaujímavejších a najzáhadnejších ľadovcových lyžiarskych oblastí v Rakúsku: ľadovec Kaunertal. Kým v dlhom údolí veľa príležitostí k zimným športom nenájdete, pri pohľade na mocnú Weissseespitze chytí nejedného lyžiara snehová horúčka.

► Ľadovcové zjazdovky i funpark

Od reštaurácie Gletscherrestaurant sa rozbiehajú vleky do všetkých strán. Veľmi obľúbené boli doteraz dva paralelné kotvové vleky na Weißseeferneri, keďže v tejto lokalite sa nachádza vychýrený Funpark. Od zimy 19/20 nahradila dve staré kotvy futuristická veľkokapacitná kabínová lanovka typu funifor, s ktorou sa hore k ľadovcovej reštaurácii dostanete za necelé štyri minúty.

Na Weißseeferneri sa každoročne koná Kaunertal Glacier Opening, považovaný za neoficiálny začiatok novej zimnej sezóny. Vo Funparku však profesionáli trénujú svoje skoky a triky aj počas zimnej sezóny.

Veľmi zaujímavá je pre lyžiarov aj lanovka Karlesjochbahn, ktorej trasa vedie cez nezaľadnený terén priamo na Karlesspitze. Odtiaľ sa ponúka pekný výhlad na susediace Južné Tirolsko a samozrejme na majestátnu Weißseespitze.

Ďalším lákadlom pre lyžiarov sú svahy pri vlekoch Nörderjoch. Najmä v poobedňajších hodinách sú tamojšie zjazdovky stále v dobrom stave a nič vám nebráni užívať si carvingovú jazdu na širokých pistách. Hoci je horná zjazdovka pri lanovke Nörderjoch 2 krátka, tesná blízkosť chýbajúceho ľadovca pri Weißseespitze dodáva zážitku zvláštny nádych.

► Dobre vedieť

Ľadovcové stredisko Kaunertal je dostupné po ľadovcovej ceste, ktorá je dosť obľúbená aj v lete. Kým návštevníci bez lyží sú povinní za použitie tejto cesty zaplatiť mýto, lyžiari a snowboardisti majú poplatok zahrnutý už do ceny skipasu.

► Nenechajte si ujsť

Nekonečné zjazdy späť k údolnej stanici Ochsenalmbahn. Pri zdolávaní tejto zjazdovky klesnete o takmer 1000 výškových metrov!

► Náš tip

V zime a na jar je možné zaparkovať pri údolnej stanici Ochsenalmbahn - ušetríte si tak motoristický adrenalínový zážitok v serpentínach aj benzín.

 

Naplánuj si lyžovačku

Ľadovec Kaunertal Ubytovanie

Kedy je najviac snehu?

Koľko snehu napadlo

89cm
56cm
38cm
19cm
26cm
74cm
nov
46cm
dec
72cm
jan
44cm
feb
40cm
mar

Viac o lyžiarskom teréne

58%
Modré zjazdovky
29%
Červené zjazdovky
12%
Čierne zjazdovky
19
Zjazdovky spolu
29 km
Zjazdovky spolu
5 km
Najdlhší zjazd
30 km
Zjazdný terén

Počet vlekov: 7

3
Kabínkové lanovky
2
4-sedačky
2
Lyžiarske vleky

Nadmorská výška

3113m
Vrchol
933m
Prevýšenie
2180m
Údolie

Dôležité dátumy

25 september, 202125. 09. 2021
Štart sezóny
05 jún, 202205. 06. 2022
Koniec sezóny
N.A.
Dĺžka sezóny (dni)
N.A.
Dlžka ostatnej sezóny (dni)
42
V prevádzke (roky)
0cm
Priemerne nasneží
Copyright © 1995-2022 Mountain News Corporation. Všetky práva vyhradené.