Prehľad

Lyžiarske stredisko Kaunertal

Na samom konci Kaunertalskeho údolia leží jedna najzaujímavejších a najzáhadnejších ľadovcových lyžiarskych oblastí v Rakúsku: ľadovec Kaunertal. Kým v dlhom údolí veľa príležitostí k zimným športom nenájdete, pri pohľade na mocnú Weissseespitze chytí nejedného lyžiara snehová horúčka.

► Ľadovcové zjazdovky i funpark

Od reštaurácie Gletscherrestaurant sa rozbiehajú vleky do všetkých strán. Veľmi obľúbené boli doteraz dva paralelné kotvové vleky na Weißseeferneri, keďže v tejto lokalite sa nachádza vychýrený Funpark. Od zimy 19/20 nahradila dve staré kotvy futuristická veľkokapacitná kabínová lanovka typu funifor, s ktorou sa hore k ľadovcovej reštaurácii dostanete za necelé štyri minúty.

Na Weißseeferneri sa každoročne koná Kaunertal Glacier Opening, považovaný za neoficiálny začiatok novej zimnej sezóny. Vo Funparku však profesionáli trénujú svoje skoky a triky aj počas zimnej sezóny.

Veľmi zaujímavá je pre lyžiarov aj lanovka Karlesjochbahn, ktorej trasa vedie cez nezaľadnený terén priamo na Karlesspitze. Odtiaľ sa ponúka pekný výhlad na susediace Južné Tirolsko a samozrejme na majestátnu Weißseespitze.

Ďalším lákadlom pre lyžiarov sú svahy pri vlekoch Nörderjoch. Najmä v poobedňajších hodinách sú tamojšie zjazdovky stále v dobrom stave a nič vám nebráni užívať si carvingovú jazdu na širokých pistách. Hoci je horná zjazdovka pri lanovke Nörderjoch 2 krátka, tesná blízkosť chýbajúceho ľadovca pri Weißseespitze dodáva zážitku zvláštny nádych.

► Dobre vedieť

Ľadovcové stredisko Kaunertal je dostupné po ľadovcovej ceste, ktorá je dosť obľúbená aj v lete. Kým návštevníci bez lyží sú povinní za použitie tejto cesty zaplatiť mýto, lyžiari a snowboardisti majú poplatok zahrnutý už do ceny skipasu.

► Nenechajte si ujsť

Nekonečné zjazdy späť k údolnej stanici Ochsenalmbahn. Pri zdolávaní tejto zjazdovky klesnete o takmer 1000 výškových metrov!

► Náš tip

V zime a na jar je možné zaparkovať pri údolnej stanici Ochsenalmbahn - ušetríte si tak motoristický adrenalínový zážitok v serpentínach aj benzín.

 

Naplánuj si pobyt

Kedy je najviac snehu?

Priemerne nasneží

109cm
68cm
46cm
23cm
17cm
91cm
nov
51cm
dec
65cm
jan
50cm
feb
46cm
mar
43cm
apr
38cm
máj
35cm
jún

Viac o lyžiarskom teréne

Modré zjazdovky
52%
Červené zjazdovky
30%
Čierne zjazdovky
19%
Zjazdovky spolu
27
Najdlhšia zjazdovka
5 km
Zjazdný terén
55 km

Počet vlekov: 9

Kabínkové lanovky
3
4-sedačky
2
Lyžiarske vleky
4

Nadmorská výška

Údolie
2180m
Vrchol
3113m
Prevýšenie
933m

Dôležité dátumy

04 október, 202404. 10. 2024
Plánovaný štart sezóny
18 máj, 202518. 05. 2025
Plánovaný koniec sezóny
N.A.
Dĺžka sezóny (dni)
N.A.
Dlžka ostatnej sezóny (dni)
44
V prevádzke (roky)
0cm
Priemerne nasneží
Copyright © 1995-2024 Mountain News LLC. Všetky práva vyhradené.