Tirolsko

Rifflsee - Pitztal Lyžiarske stredisko

Lyžiarske strediská | Slovensko, Európa, svet
Č. 4v kvalite zjazdoviek v regióne Európa
Č. 4v pomere kvality a ceny v regióne Rakúsko
Č. 4v pomere kvality a ceny v regióne Tirolsko
Všetky recenzie

Stredisko

Lyžovanie v menšom lyžiarskom stredisku nemusí byť nudné, najmä keď môžete za jeden deň vystriedať stredísk hneď niekoľko. Práve takúto možnosť máte v Rifflsee im Pitztal, v menšom areáli, ktorý sa nachádza v tesnej blízkosti ľadovca Pitztal a ktorého možnosti sú skutočne pestré. Ak sa na Rifflsee pozriete len na mape, získate dojem, že ide o pomerne malý priestor, lenže v skutočnosti tunajších šesť vlekov obsluhuje 31 kilometrov veľmi zaujímavých a lákavých zjazdoviek všetkých stupňov obtiažnosti, z ktorých najdlhšia má pekných 8 kilometrov!

V centre lyžiarskeho strediska sa nachádza niekoľko miernych širokých zjazdoviek, vhodných najmä pre rodiny s deťmi. Na tieto svahy vás vyvezie Sunna Alm Bahn, vybavená detskými poistkami. Z vrcholovej stanice tejto lanovky dovidíte až na zamrznuté jazero Rifflsee.

Vrcholom tohto sympatického malého areálu v Rifflsee je 2800 metrov vysoká hora Grubenkopf. Expresná štvorsedačková lanovka otvára cestu na nádherné stredne ťažké až náročné zjazdovky. Na začiatku trate zostupujú po hrebeni a určite odporúčame urobiť si čas na impozantnú panorámu ľadovcového Pitztalu a nafotiť pár snímok. Na týchto svahoch bývajú dokonalé snehové podmienky, takže neoľutujete, keď si jazdu po niektorých zjazdovkách zopakujete. Lyžiari s dobrou kondičkou sa môžu vydať na 1400 metrov dlhý zostup z Grubenkopf cez Rifflsee k údolnej stanici do Mandarfen. U zjazdovky stojí horská chata Pitztal s veľmi príjemnou reštauráciou, kde sa môžete posilniť pre popoludňajšiu lyžovačku na ľadovci. Po tejto zjazdovke môžete zísť až do údolnej stanice, kde nájdete aj lanovky ľadovcového strediska Pitztal. A pretože skipas zakúpený v Rifflsee platí aj na ľadovci, užijete si jednoducho v jednom jedinom dni lyžovačku v útulnom rodinnom Rifflsee aj dobrodružstvo na pôsobivom tirolskom ľadovci!

Naplánuj si lyžovačku

Rifflsee - Pitztal Ubytovanie
Lyžiarske školy

Kedy je najviac snehu?

Nový sneh spolu

0cm
0cm
0cm
0cm
0cm
0cm
dec
0cm
jan
0cm
feb
0cm
mar
0cm
apr

Viac o lyžiarskom teréne

52%
Modré zjazdovky
24%
Červené zjazdovky
24%
Čierne zjazdovky
14
Zjazdovky spolu
18.4 km
Zjazdovky spolu
8 km
Najdlhší zjazd
18.4 km
Zjazdný terén

Počet vlekov: 6

1
Kabínkové lanovky
1
Expresné 6-sedačky
2
4-sedačky
2
Lyžiarske vleky

Nadmorská výška

2880m
Vrchol
1240m
Prevýšenie
1640m
Údolie

Dôležité dátumy

17 december, 202117. 12. 2021
Štart sezóny
18 apríl, 202218. 04. 2022
Koniec sezóny
127
Dĺžka sezóny (dni)
N.A.
Dlžka ostatnej sezóny (dni)
26
V prevádzke (roky)
0cm
Priemerne nasneží
Copyright © 1995-2021 Mountain News Corporation. Všetky práva vyhradené.