Ľadovec Mölltal Lyžiarske stredisko

Lyžiarske strediská | Slovensko, Európa, svet
Č. 1snowpark v regióne Korutánsko
Všetky recenzie

Stredisko

Lyžiarske stredisko Mölltal

Na Mölltali, v jedinej ľadovcovej lyžiarskej oblasti v Korutánsku trvá zimná sezóna oveľa dlhšie ako v iných lyžiarskych strediskách, predovšetkým je tu však najlepší sneh. Za neuveriteľných 8 minút sa dostanete až na vrchol strediska vďaka najdlhšej podzemnej lanovke v Alpách, Gletscher Expressu, a hneď môžete začať vstrebávať "trojtisícové" zážitky.

► Dobre vedieť

Tunajšie terény ponúkajú 17 kilometrov upravených zjazdoviek s krásnym výhľadom na okolité hory. 90% tratí je v prípade potreby technicky zasnežovaných, nedostatku snehu sa tak nemusíte obávať až do mája. Na ľadovci však záver zimnej sezóny znamená vlastne iba krátku dvojmesačnú prestávku, ešte pred koncom júna sa tunajšie zjazdovky znova otvárajú lyžiarom, ktorí milujú letné lyžovanie. Nezriedka práve na Mölltali stretnete v lete reprezentačných lyžiarov, ktorí tu absolvujú tréning.

Na Mölli, ako sa ľadovcu dôverne prezýva, tak môžete lyžovať v podstate po celý rok. Zvlášť obľúbený je sedemkilometrový FIS zjazd, na ktorom si poriadnu porciu zábavy užijú nielen profesionáli. Za návštevu stojí aj Gletscher-Snowpark, kde si môžete vyskúšať jazdu v bubnoch, rôzne klopenky, kickery, skoky aj boardercrossovú trať. Pestré vyžitie pre akčné typy!

Ďalším skvelým spôsobom, ako sa v zime na Mölli zabávať, je zísť dole k jazeru Stübele See, kde sa nachádza samoobslužný restaurant Eissee a okrem priestrannej slnečnej terasy v nadmorskej výške 2800 metrov má tiež rozsiahlu ponuku občerstvenia.

Vysokohorské terény na Mölltali ponúkajú dostatok príležitostí aj pre milovníkov lyžovania v prašane, tunajšie freeridové zjazdy sú však trochu náročnejšie, nie príliš vhodné pre off-piste začiatočníkov.

 

► Slovenský majiteľ ľadovcového strediska

V lete 2019 ohlásil akvizíciu nový majiteľ a prevádzkovateľ ľadovcového skiareálu Mölltal, slovenská spoločnosť TMR, ktorá okrem najväčších tatranských stredísk prevádzkuje aj rezort v českom Špindlerovom Mlyne, na Ještědu či v poľskom Szczyrku. Lyžiari sa tak môžu tešiť na ohlásenú modernizáciu dopravných zariadení aj na rozšírenie a vylepšenie služieb v lyžiarskom stredisku.

► Nákup skipasov cez internet

Jednou z predností nového prevádzkovateľa skiareálu je prepracovaný systém elektronického nákupu skipasov prostredníctvom portálu gopass.sk. Skipasy do všetkých stredísk patriacich do skupiny TMR je možné pohodlne kúpiť cez internet, kde navyše získate najlepšie ceny, nebudete čakať v rade pri klasickej pokladni a získaný čas naplno využijete na fantastické zážitky z lyžovania na ľadovci.

Kedy je najviac snehu?

Priemerne nasneží

120cm
75cm
50cm
25cm
44cm
87cm
nov
64cm
dec
100cm
jan
91cm
feb
78cm
mar

Viac o lyžiarskom teréne

30%
Modré zjazdovky
41%
Červené zjazdovky
29%
Čierne zjazdovky
17
Zjazdovky spolu
17.4 km
Zjazdovky spolu
7 km
Najdlhší zjazd
24.1 km
Zjazdný terén
189 ha
Zasnežovanie
15 km
Zasnežovanie

Počet vlekov: 9

2
Kabínkové lanovky
1
Expresné 6-sedačky
2
4-sedačky
2
2-sedačky
2
Lyžiarske vleky

Nadmorská výška

3122m
Vrchol
1922m
Prevýšenie
1200m
Údolie

Dôležité dátumy

05 november, 202305. 11. 2023
Plánovaný štart sezóny
26 máj, 202426. 05. 2024
Plánovaný koniec sezóny
325
Dĺžka sezóny (dni)
315
Dlžka ostatnej sezóny (dni)
N.A.
V prevádzke (roky)
0cm
Priemerne nasneží
Copyright © 1995-2023 Mountain News LLC. Všetky práva vyhradené.