Mountopolis Mayrhofen Lyžiarske stredisko

Lyžiarske strediská | Slovensko, Európa, svet
Č. 7pre expertov v regióne Rakúsko
Č. 7v kvalite zjazdoviek v regióne Tirolsko
Všetky recenzie

Stredisko

Zillertal v Tirolsku je jedna z najobľúbenejších rakúskych lyžiarskych oblastí - ale prečo? Je lyžiarska dovolenka v Mayrhofen-Hippach naozaj niečím výnimočná? Obdivuhodných 133 km zjazdoviek, ktoré môžu byť kompletne technicky zasnežované, ak si to snehové podmienky vyžadujú, je určite jedným z uznávaných argumentov.

Mayrhofner Bergbahnen, spoločnosť, ktorá má v Mayrhofen a Schwendau/Hippach na starosti lanovky, priváža lyžiarov na tunajšie svahy prostredníctvom 53 vlekov a lanoviek. V Mayrhofene prepraví 15-miestna gondola návštevníkov z nadmorskej výšky 650 metrov až do 1795 m.n.m. veľmi rýchlo a pohodlne. Vo Schwendau zaisťuje rýchlu prepravu najmä milovníkov prašanu v hlavnej sezóne lanovka Horbergbahn. Cestu do Ski- & Gletscherwelt Zillertal 3000 si všetci ľahko nájdu aj z južnejšie položených miest ako je Tux a Finkenberg.

Ak nastúpite do jednej z 8-miestnych gondol Horbergbahn vo Schwendau, vo výstupnej stanici máte z čoho vyberať. Po pravej ruke 6-sedačka Schneekar na Horbergkarspitz, po ľavej ruke 4-sedačka Lärchwald do oblasti Penken, rovno vás vyvezie Tappenalm, tiež veľmi moderná osemmiestna sedačka. Nezáleží na tom, ktorú lanovku si vyberiete, zábava na snehu a svahoch je zaručená všade a pre všetky vekové kategórie.

Vo veľkolepom Vans Penken Parku s obrovskými skokmi, množstvom prekážok a U-rampou si na svoje prídu freestylisti. Experti na hlboký sneh nájdu veľký potenciál pre svoje oblúky medzi zjazdovkami (pozor na lavínové nebezpečenstvo!). Gurmáni a kulinárski labužníci sa môžu uchýliť do niektorej z 35 horských chát s vynikajúcim výberom miestnej, regionálnej i svetovej kuchyne, fanúšikovia carvingu sa môžu po jazde v 150-miestne gondole Tux vyšantiť na Rastkogel. Najprudšia tunajšia zjazdovka je "Harakiri" - v jednom úseku jej sklon dosahuje až 78% a prevádzkovatelia vlekov ju zhodne vyhlasujú za nejstrmší svah v celom Rakúsku.

Komu už sa lyžovanie zunuje, isto by nemal vynechať návštevu White Lounge na vrchole Ahorn. Z Mayrhofenu sa zvezte skibusom k dolnej stanici lanovky Ahornbahn a odtiaľ najväčšou rakúskou lanovkou až na vyhlásenú horu "zážitkov". Hore môžete znovu pripnúť lyže a zjazdiť široké, mierne svahy, alebo si urobiť pohodlie v Iglu-bare hotela White Lounge a dopriať si pár pohárov (alebo plechoviek). A ak sa tu ocitnete v neskorších hodinách, môžete tu dokonca stráviť noc - vo veľkolepom Iglu-Hoteli toho je k dispozícii naozaj veľa: panoramatický výhľad, večere v jedálnom iglu a tiež noc, na ktorú hneď tak nezabudnete.

Naplánuj si pobyt

Požičovne lyží

Kedy je najviac snehu?

Priemerne nasneží

98cm
61cm
41cm
21cm
5cm
5cm
nov
46cm
dec
81cm
jan
50cm
feb
43cm
mar

Viac o lyžiarskom teréne

56
Zjazdovky spolu
142 km
Zjazdovky spolu
5.5 km
Najdlhší zjazd
142 km
Zjazdný terén
142 km
Zasnežovanie

Počet vlekov: 60

10
Kabínkové lanovky
3
Expresné 8-sedačky
11
Expresné 6-sedačky
2
Expresné 4-sedačky
1
4-sedačky
33
Lyžiarske vleky

Nadmorská výška

2500m
Vrchol
1870m
Prevýšenie
630m
Údolie

Dôležité dátumy

02 december, 202302. 12. 2023
Plánovaný štart sezóny
14 apríl, 202414. 04. 2024
Plánovaný koniec sezóny
N.A.
Dĺžka sezóny (dni)
N.A.
Dlžka ostatnej sezóny (dni)
71
V prevádzke (roky)
0cm
Priemerne nasneží
Copyright © 1995-2024 Mountain News LLC. Všetky práva vyhradené.