Ľadovec Hintertux Lyžiarske stredisko

Stredisko

Lyžiarske stredisko Hintertux

"Lyžovanie 365 dní v roku" - takmer žiadne iné lyžiarske stredisko v Rakúsku nedokáže návštevníkom ponúknuť nepretržitú lyžiarsku prevádzku. Ľadovec Hintertux si to môže dovoliť. Úplne na konci údolia Zillertal lyže ani snowboardy ani na deň nezaháľajú - či už je jar, leto, jeseň alebo zima, Hintertux ponúka pestrú zmes zjazdoviek v každom ročnom období. Len kúsok za poslednými hotelmi usadenými v malej dedinke Hintertux na vás čakajú veľkokapacitné lanovky smerujúce k Sommerbergalm a Tuxer Fernerhaus.

► Náš tip na najkrajšie lyžovanie na Tuxu

Už počas jazdy Gletscherbusom - jednou z približovacích lanoviek smerujúcich na ľadovec môžete vidieť žiariace biele ľadovcové svahy a perfektne upravené zjazdovky na úbočiach hory Gr.Kaserer. Potom, čo vystúpite z lanovky Gletscherbus 3 a máte za sebou poslednú fázu cesty, ocitáte sa vo výške 3250 metrov nad morom - čas na malé zastavenie, pokochajte sa úžasnou panorámou, ktorá sa vám ponúka. Vyhliadková terasa na hornej stanici je dokonalé miesto pre zachytenie vašich vysokohorských spomienok skrz šošovku fotoaparátu. Na protiľahlej strane môžete vidieť mohutný vrchol Olperer Spitze (3476 m) s rovnomenným vlekmi a perfektne upravenými zjazdovkami. Tento východný svah sa dopoludnia kúpe v slnečných lúčoch, a tak sú vleky Olperer príliš lákavé, než aby ste ich minuli bez povšimnutia. Navyše sa tu nachádza snowpark "Better Park Hintertux", čo je dôvod, prečo tu z času na čas bývajú fronty. Ale jedna vec je istá: Na tieto svahy sa oplatí počkať!

Potom odporúčame prejsť k sedačkovej lanovke Schlegeis. Tá sa nachádza na južnom svahu, čo znamená, že tunajší sneh mäkne najskôr. Často tu bývajú najlepšie podmienky pre lyžovanie od 11 do 13 hod. Sklon zjazdu je tak akurát pre veľké, razantné carvingové oblúky a sedačková lanovka pomáha znovu nabrať sily na ďalšie zjazdy. Priamo na vrcholovej stanici lanovky Schlegeisbahn čaká na svojich návštevníkov pekná malá ľadovcová reštaurácia. Vzhľadom na obmedzený počet miest je dobré zájsť tam buď pred poludním, alebo až neskôr poobede. Okolo poludnia tu býva dosť plno. Narozdiel od veľkej samoobslužnej reštaurácie na Tuxer Fernerhaus je to tu veľmi príjemné, útulné a romantické. A výhľad na južnú panorámu vás dostane!

Najneskôr po tomto malom občerstvení je na čase vrátiť sa späť na svahy Kaserer. Oba tunajšie vleky sú predĺženou chrbticou celého strediska. Kaserer 1 sprístupňuje po pravej i po ľavej strane pozdĺž svojej dráhy dve dokonalé carvingové pisty, ktoré sú vďaka svojej šírke a sklonu ideálne na stredne dlhé oblúky. Vlek Kaserer 2 ponúka o čosi menšie stúpanie, sprístupňuje jednoduché a zábavné zjazdy vhodné najmä pre začiatočníkov. V zime tu zvykne byť v prevádzke ešte aj staršia dvojsedačka "Lärmstange". Tá nesprístupňuje žiadne upravené zjazdovky, iba lyžiarske cesty. Freerideri a milovníci hlbokého prašanu budú túto "tichú" časť Tuxu milovať!

Trochu bokom od ľadovca Hintertux sa nachádza ešte malá lyžiarska oblasť okolo Tuxerjoch. Tunajšia 4-sedačka vás vyvezie na dve veľké zjazdovky, na ktorých si užijete skutočne bohaté lyžiarske zážitky, a to vďaka mnohým vlnám a hrebeňom. V dňoch, kedy je na ľadovci až príliš rušno, oplatí sa vybrať sa sem - táto oblasť býva často otvorená už na začiatku novembra. Od Sommerbergalm alebo z Tuxerjoch začínajú dva dlhé zjazdy do údolia, až do obce Hintertux.

► Pre rodiny s deťmi

Na Tuxu lyžujú zadarmo iba najmenšie deti do 5 rokov veku (v sprievode platiacich rodičov). Aj tak je však Hintertux vyhľadávanou lokalitou pre rodiny s deťmi, ponuka lyžiarskych aj nelyžiarskych atrakcií je tu obrovská. Za zmienku stojí fantastická Kidsslope Hintertux - zóna s množstvom prvkov pre najmenších. Funslope sa nachádza v začiatočníckom sektore v lokalite Sommerbergalm a hneď na jej začiatku čakajú dva snežné tunely, oddelené prudkou zákrutou, ďalej pokračuje zvlnená trať na trénink stability a ďalšie zábavné prvky. Funslope obsluhuje samotatný vlek, a tak ju deti môžu absolvovať opakovane koľkokrát chcú.

Naplánuj si pobyt

Kedy je najviac snehu?

Priemerne nasneží

99cm
62cm
41cm
21cm
23cm
75cm
nov
39cm
dec
82cm
jan
47cm
feb
52cm
mar

Viac o lyžiarskom teréne

40%
Modré zjazdovky
50%
Červené zjazdovky
10%
Čierne zjazdovky
20
Zjazdovky spolu
60 km
Zjazdovky spolu
12 km
Najdlhší zjazd
60 km
Zjazdný terén

Počet vlekov: 20

6
Kabínkové lanovky
2
Expresné 6-sedačky
1
4-sedačky
1
3-sedačky
2
2-sedačky
8
Lyžiarske vleky

Nadmorská výška

3250m
Vrchol
1750m
Prevýšenie
1500m
Údolie

Dôležité dátumy

05 november, 202205. 11. 2022
Plánovaný štart sezóny
05 november, 202405. 11. 2024
Plánovaný koniec sezóny
N.A.
Dĺžka sezóny (dni)
N.A.
Dlžka ostatnej sezóny (dni)
73
V prevádzke (roky)
900cm
Priemerne nasneží
Copyright © 1995-2022 Mountain News LLC. Všetky práva vyhradené.