Krušné hory

Klínovec Lyžiarske stredisko

Lyžiarske strediská | Slovensko, Európa, svet
Č. 4pre začiatočníkov v regióne Európa
Č. 1v pomere kvality a ceny v regióne Česká republika
Č. 1v Après Ski v regióne Krušné hory
Všetky recenzie

Lyžiarske stredisko Skiareál Klínovec

Klínovec je najväčším lyžiarskym strediskom v Krušných horách a zároveň patrí k najväčším strediskám v Českej republike. Areál leží blízko česko-nemeckej hranice a je vzdialený 120 km severozápadne od Prahy.

► Dobre vedieť

Celková dĺžka zjazdoviek na Klínovci je po zlúčení so susedným Neklidom až 31,5 km. Zjazdovky majú rôznu náročnosť od ľahkých (modré) až po ťažké (čierne). Prepravu lyžiarov a snowboardistov zabezpečuje 5 lanoviek a 10 vlekov. Hlavným dopravným zariadením je rýchla 4-sedačka s oranžovými bublinami (dĺžka 1200 m, prevýšenie 290 m). Obsluhuje veľkú časť upravovaných terénov v stredisku. Zjazdovku Přemostěná obsluhuje ďalšia nová štvorsedačka s názvom SUZUKI. A najnovšia lanovka na Klínovci je tretia moderná 4-sedačka s bublinami na južnej strane, ktorá nahrádza historickú jednosedačku, obsluhujúcu zjazdovku Jáchymovská. Práve v novej časti areálu na južnej strane bola tiež vybudovaná nová, na české pomery dosť unikátna zjazdovka s názvom Nová Jáchymovská, ktorá meria 3 kilometre, pri jej zdolávaní prekonáte prevýšenie 500 metrov a poteší vyznávačov carvingu - jej šírka dosahuje až 100 metrov. 

► Služby v stredisku

Skiareál Klínovec ponúka komplexné služby, medzi ktoré patria reštaurácie, požičovne športového vybavenia, lyžiarske školy či stráženie detí. Bežkári ocenia upravované trate v dĺžke 30 km.

► Pre rodiny s deťmi

Detský park na Klínovci je vybavený bezplatným detským vlekom. Deti do 6 rokov (vrátane) lyžujú zadarmo, deti od 7 do 16 rokov majú zľavnenú tarifu. V predaji sú aj rodinné skipasy.

► Snowpark

Pre snowboardistov je v areáli pripravený snowpark so šiestimi skokmi, bedňou, rúrou, klziskom a inými prekážkami. Snowpark má vlastný vlek.

► Spoločný skipas

Stredisko ponúka na predaj dva typy skipasov. Prvý typ platí len na Klínovci, druhý typ platí na Klínovci a v neďalekom nemeckom stredisku Oberwiesenthal – Fichtelberg (medzi oboma lokalitami je potrebný presun autom alebo skibusom premávajúcim v hodinových intervaloch). Spoločný česko-nemecký skipas znamená väčší výber zjazdoviek – až 47 km, z toho 80% je technicky zasnežovaných. Platí na siedmich lanovkách a desiatich vlekoch. Predáva sa vo variante 1,5 a viac dní.

Viac o lyžiarskom teréne

59%
Modré zjazdovky
28%
Červené zjazdovky
13%
Čierne zjazdovky
32
Zjazdovky spolu
31.3 km
Zjazdovky spolu
5.2 km
Najdlhší zjazd
31.4 km
Zjazdný terén
24.3 km
Zasnežovanie

Počet vlekov: 21

3
Expresné 4-sedačky
1
4-sedačky
1
3-sedačky
16
Lyžiarske vleky

Nadmorská výška

1244m
Vrchol
414m
Prevýšenie
830m
Údolie

Dôležité dátumy

04 december, 202104. 12. 2021

Štart sezóny

10 apríl, 202210. 04. 2022

Koniec sezóny

N.A.

Dĺžka sezóny (dni)

144

Dlžka ostatnej sezóny (dni)

30

V prevádzke (roky)

50cm

Priemerne nasneží
Copyright © 1995-2021 Mountain News Corporation. Všetky práva vyhradené.