Špindlerův Mlýn Lyžiarske stredisko

Lyžiarske strediská | Slovensko, Európa, svet
Č. 2v Après Ski v regióne Česká republika
Č. 2snowpark v regióne Krkonoše
Všetky recenzie

Stredisko

Lyžiarske stredisko Špindlerov Mlyn

Skiareál Špindlerův Mlýn je najväčšie lyžiarske stredisko v Českej republike, vzdialené od Prahy cca 2 hodiny jazdy autom. Tento členitý krkonošský rezort je každý rok dejiskom mnohých významných športových podujatí. Dovedna 24 kilometrov upravovaných zjazdových tratí v Špindlerovom Mlýně, prístupných na jeden skipas. 

► Dobre vedieť

Špindlerův Mlýn ako významné centrum zimných športov má pre návštevníkov vybudovanú rozsiahlu a veľmi modernú infraštruktúru, či už je to sieť požičovní športového vybavenia a ski servisov pod jednotnou značkou Špindl Motion, sieť lyžiarskych škôl Skol Max s certifikovanými lyžiarskymi inštruktormi, či sieť lyžiarskych školičiek, ktoré nájdete pri všetkých hlavných lyžiarskych velkoch v každej časti skiareálu. Ponuku prémiových služieb rozširuje aj sieť Špindl Motion Shops, luxusných obchodov so športovým vybavením a doplnkami.

Samozrejmosťou je aj pestrá ponuka gastronomických služieb: Panoramatická samoobslužná reštaurácia Na Pláni s veľkou vonkajšiou terasou či reštaurácia Medvědín so širokým výberom pokrmov českej aj svetovej kuchyne. Ďalším tipom je reštaurácia Svatý Petr pri dojazde zjazdoviek, odkiaľ môžete počas dňa sledovať dianie na svahu z vyhrievanej panoramatickej terasy a po večeroch prežívať nezabudnuteľné apres-ski párty. Pre návtevníkov, ktorí si potrpia na štýl a na luxus, je tu nóbl quattro® BAR s každodennou Happy hour a drinkami za akciové ceny. Do ponuky apres-ski barov patrí aj Après-ski bar Svatý Petr pri 6-sedačke, alebo Après-ski bar Hromovka, ktorý je otvorený aj počas večerného lyžovania, a okrem drinkov a teplých nápojov ponúka aj malé občerstvenie pre hladných lyžiarov.

Ubytovanie v Špindlerovom Mlýne je veľmi žiadané, okrem ponuky apartmánov (od 1200 Kč/deň) je možné využiť kapacity množstva hotelov, penziónov, horských chát či privátov.

► Tipy pre nelyžiarov

V Špindlerovom Mlýne je pre návštevníkov pripravených aj veľa nelyžiarskych aktivít: Súčasťou skiareálu je bobová dráha a svah na sánkovanie, ako aj snowtubingová dráha, ľadová stena či klzisko. Mesto ponúka vyžitie v novom aquaparku, v ktorom si prídu na svoje deti aj dospelí. Ďalej sú tu tenisové a squashové kurty, bowling, športová strelnica či golfový simulátor.

► Skipasy cez internet

Stredisko Špindlerov Mlyn ponúka možnosť nakupovať skipasy elektronicky cez e-shop gopass.cz. Skipasy zakúpené cez gopass sú cenovo výhodnejšie a navyše vám ušetria čakanie v radoch pri pokladni.

Lyžiarsky terén

Lyžiarske terény a zjazdovky Špindlerov Mlyn

Skiareál Špindlerův Mlýn ponúka lyžiarske vyžitie v podstae na všetkých kopcoch nad mestom. K hlavným lokalitám patrí Svatý Petr a Hromovka, ďalej sú to areály Medvědín, Horní Mísečky a Labská. Viac ako polovica zjazdoviek je vybavená výkonným systémom technického zasnežovania, pre freestylerov sú tu 2 snowparky a U-rampa. Skiareál ponúka online nákup skipasov prostredníctvom portálu gopass.cz.

► Svatý Petr

Najvyhľadávanejšia súčasť celého komplexu, kde si svoje trate vyberie naozaj každý. Na lyžiarov tu čakajú dlhé a predovšetkým široké modré zjazdovky, ako aj pretekárska čierna FIS World Cup pista pre veľmi dobrých jazdcov. Prepravu lyžiarov zabezpečujú tri lanové dráhy a päť vlekov. Pre vyznávačov freestylu je v časti Svatý Petr každoročne budovaný snowpark, ktorého súčasťou je aj U-rampa. Náš tip: Dožičte si oddych a občerstvenie v panoramatickej reštaurácii s obrovskou vonkajšou terasou Na Pláni. 

► Hromovka

Lokalita Hromovka sa môže pochváliť jednou z najdlhších osvetlených zjazdoviek v Česku. Ide o členitú stredne ťažkú (červenú) trať, ktorá je vhodná skôr pre zdatnejších lyžiarov.

► Medvědín

Lyžiarsky areál Medvědín v severozápadnej časti Špindlerovho Mlýna sa rozkladá na svahoch rovnomennej hory, ktorá je súčasne najvyšším lyžiarskym bodom v Špindlerovom Mlýně. Pod vrcholom Medvědína pri výstupnej stanici lanovky sa nachádza fotopoint, kde sa lyžiari môžu vyfotiť s nádhernou panorámou Krkonôš za chrbtom.

Kvalitná čierna a červená medvědínska zjazdovka je určená predovšetkým pre náročnejších lyžiarov. Medvědín je lanovkou spojený s areálom Horní Mísečky.  

► Horní Mísečky

Pre začiatočníkov a rodinné dovolenky s deťmi je z celého Špindlu najvhodnejší lyžiarsky areál Horní Mísečky, ktorý ponúka 3 lyžiarske vleky a vždy kvalitne upravené najmiernejšie zjazdovky pre začínajúcich lyžiarov a snowboardistov, ako aj snowpark s vlastným vlekom. Bežecké trate na Horných Mísečkách sú východiskovým miestom na hrebeňové túry. 

► Labská

Areál Labská bol vybudovaný na trase pôvodneho lyžiarskeho vleku Labská. Trasa lanovky je oproti tej pôvodnej dlhšia o 300 metrov a vedie až k bežeckej trati na Horné Mísečky. V tejto časti sa nachádza 1770 metrov dlhá stredne obtiažná červená zjazdovka s prevýšením 310 m. 

► Davidove budy

Davidove boudy v posledných rokoch znovu užívajú. Ide o historicky a architektonicky významné stavby, ktoré v 90. rokoch chátrali, po odkúpení novým vlastníkom však došlo k ich rozsiahlej rekonštrukcii a teraz sú určené na bývanie, sú v nich vybudované samostatné horské byty. V tejto lokalite sa nachádza rovnomenný lyžiarsky vlek spolu so stredne ťažkou pistou Davidovky, dlhou 1500 metrov. Na tejto zjazdovke sa lyžuje iba na prírodnom snehu.

Naše tipy

Gastronómia vo výškach

Kompletnou rekonštrukciou prešla počas roka 2013 panoramatická reštaurácia Na Pláni. Nachádza sa neďaleko hornej stanice lanovky zo Sv. Petra v nadmorskej výške 1198 metrov.

 

Sledovanie skipasu

Na základe unikátneho čísla zo skipasu je možné si na internete po skončení lyžovačky pozrieť štatistiku svojich jázd.

 

Večerné lyžovanie

Večerné lyžovanie v Špindli je na 1500 m dlhej stredne ťažkej (červenej) zjazdovke na Hromovke. Prepravu zabezpečuje rýchla 4-sedačka.

 

Aquapark

Aquapark Špindl ponúka rekreačný bazén s netermálnou vodou (28°C) a detský bazén, 3 tobogány, dve vírivky (33°C), divokú rieku, saunový svet či soľnú jaskyňu. Aquapark nájdete pri dojazde zjazdoviek na Medvědíne.

Naplánuj si pobyt

Kedy je najviac snehu?

Priemerne nasneží

92cm
58cm
39cm
20cm
11cm
11cm
nov
51cm
dec
77cm
jan
36cm
feb
21cm
mar

Viac o lyžiarskom teréne

30%
Modré zjazdovky
55%
Červené zjazdovky
14%
Čierne zjazdovky
20
Zjazdovky spolu
24.2 km
Zjazdovky spolu
2.7 km
Najdlhší zjazd
24.2 km
Zjazdný terén
1.5 km
Osvetlené
13 km
Zasnežovanie

Počet vlekov: 17

1
Expresné 6-sedačky
3
Expresné 4-sedačky
1
3-sedačky
1
2-sedačky
11
Lyžiarske vleky

Nadmorská výška

1233m
Vrchol
531m
Prevýšenie
702m
Údolie

Dôležité dátumy

10 december, 202210. 12. 2022
Plánovaný štart sezóny
10 apríl, 202310. 04. 2023
Plánovaný koniec sezóny
N.A.
Dĺžka sezóny (dni)
N.A.
Dlžka ostatnej sezóny (dni)
N.A.
V prevádzke (roky)
0cm
Priemerne nasneží
Copyright © 1995-2022 Mountain News LLC. Všetky práva vyhradené.