Pec pod Sněžkou Lyžiarske stredisko

Lyžiarske strediská | Slovensko, Európa, svet
Č. 2snowpark v regióne Česká republika
Č. 1snowpark v regióne Krkonoše
Všetky recenzie

Stredisko

Lyžiarske stredisko Pec pod Sněžkou je súčasťou najväčšej českej lyžiarskej oblasti SkiResort Černá hora - Pec a má zjazdové trate rôznych obtiažnosí od somárskych lúčiek pre deti až po náročné zjazdové terény vrátane čiernej zjazdovky pre najskúsenejších lyžiarov. Lyžiarske terény v Peci sú vyhľadávané najmä rodinami s deťmi - deti do 6 rokov v Peci lyžujú zdarma, staršie deti a juniori s výraznou zľavou. Vo večerných hodinách sú v prevádzke zjazdovky s umelým osvetlením - najdlhšie a najlepšie osvetlené terény v celej Českej republike nájdete práve tu, v časti Javor

Náš tip: Lyžiarsky tunel dlhý 8 metrov, vytvorený na špeciálnej zjazdovke Funline, plnej zábavných prvkov a klopených zákrut. Na zjazdovke Zahrádky odporúčame trať obrovského slalomu s časomierou.

Pre vyznávačov snowboardingu a freestyle je po celú sezónu na Javore v prevádzke veľký snowpark. Pre bežkárov je stále upravovaná Krkonošská magistrála.

Stredisko poskytuje služby lyžiarskej školy, skiservisu a požičovne športového vybavenia (pod jednotnou značkou »SkiResort LIVE« v rámci celého SkiResortu Černá hora - Pec). V lokalite Javor je poskytovaná aj služba stráženia detí (babysitting). V údolí pod Sněžkou nájdete všetky ďalšie služby - ubytovanie v bezpočte hotelov, penziónov i privátov, kryté bazény, diskotéky, reštaurácie v centre obce aj priamo na zjazdovkách a v neposlednom rade apres-ski bary, kde zábava takmer nikdy nekončí.

Preprava v rámci SkiResortu

Medzi jednotlivými lyžiarskymi strediskami SkiResortu prepravuje lyžiarov rýchly skibus. Okrem tejto tradičnej formy dopravy premáva v hlavnej sezóne tiež SkiTour (preprava lyžiarov na ratraku medzi strediskami Černá hora a Pec p.Sněžkou. Preprava na ratraku je však možná iba v smere z Černej hory do Pece, naspäť do Janských Lázní premávajú skibusy.

Naplánuj si pobyt

Kedy je najviac snehu?

Priemerne nasneží

85cm
53cm
36cm
18cm
10cm
10cm
nov
40cm
dec
71cm
jan
29cm
feb
18cm
mar

Viac o lyžiarskom teréne

43%
Modré zjazdovky
53%
Červené zjazdovky
4%
Čierne zjazdovky
20
Zjazdovky spolu
14.1 km
Zjazdovky spolu
1.5 km
Najdlhší zjazd
14.1 km
Zjazdný terén
1.3 km
Osvetlené
9.9 km
Zasnežovanie

Počet vlekov: 15

1
Expresné 4-sedačky
1
4-sedačky
13
Lyžiarske vleky

Nadmorská výška

1212m
Vrchol
387m
Prevýšenie
825m
Údolie

Dôležité dátumy

09 december, 202209. 12. 2022
Plánovaný štart sezóny
10 apríl, 202310. 04. 2023
Plánovaný koniec sezóny
N.A.
Dĺžka sezóny (dni)
143
Dlžka ostatnej sezóny (dni)
N.A.
V prevádzke (roky)
0cm
Priemerne nasneží
Copyright © 1995-2022 Mountain News LLC. Všetky práva vyhradené.