Lyžiarske strediská | Slovensko, Európa, svet
Č. 5pre pokročilých v regióne Graubünden
Všetky recenzie

Prehľad

Na pomedzí Švajčiarska, v kantóne Graubünden vo východných Alpách, nájdete skutočnú perlu medzi lyžiarskymi areálmi: známe stredisko Samnaun, ktorého prepojením s rakúskym Ischgl vznikla rozsiahla lyžiarska oblasť - Silvretta Arena Samnaun/Ischgl. Spojený areál má lyžiarom a snowboardistom naozaj čo ponúknuť: Takmer 240 kilometrov perfektne upravovaných zjazdoviek, z ktorých si určite vyberú lyžiari všetkých úrovní. Veľmi pokročilí lyžiari a experti iste ocenia 9 čiernych zjazdoviek (určite vyskúšajte zjazdovky okolo hory Greitspitz, kde nájdete razantné zjazdy so 70 % sklonom). Pokročilým sa bude pozdávať množstvo červeno označených zjazdoviek - je ich 39 a tvoria viac ako 60 % všetkých tratí v areáli. Stredisko nezabúda ani na začiatočníkov a rodiny s deťmi, pre nich im Silvretta Arena vyhradila 18 % zjazdoviek, tie najširšie nájdete okolo Álp Bella, kde sa mimochodom v miestnej reštaurácii pečú tie najlepšie kurčatá!

Tomu, kto ráno skoro vstáva, odporúčame dať si šálku kávy v reštaurácii AlpTrida Sattel s úžasným výhľadom na celé údolie Samnauntal. A ak ste fanúšikovia prekážok, vyskúšajte tiež Snowpark - jeden z najväčších v Európe. Nájdete tu 1100 metrov zjazdoviek s 35 rôznymi prekážkami.

Zástupcovia všetkých vekových kategórií si určite prídu na svoje v lyžiarskom stredisku Motta Naluns Scuol-Ftan-Sent. Pohodlnú dopravu vám zabezpečí dobré vlakové spoje. Areál s 80 kilometrami zjazdoviek, modernými a komfortnými prístupmi je vhodný zvlášť pre rodiny s deťmi.

Klenotom, ktorý môžete objaviť uprostred biosféry Val Müstair, je lyžiarska oblasť Minschuns/Val Müstair s 25 kilometrami zjazdoviek. Tu sa nachádza aj východiskový bod pre túry na lyžiach a možnosť návštevy kláštora St. Johann, ktorý je zapísaný na zozname svetového dedičstva UNESCO. Okrem zjazdoviek je v prázdninovom regióne Engadin Scuol Samnaun Val Müstair aj 110 kilometrov stôp pre bežecké lyžovanie, rozmanité možnosti sánkovania a upravované zimné pešie trasy. Absolútna špička je potom sánkarská dráha a špeciálna zjazdovka pre airboard v Prui-Ftan.

Prázdninám prežitým v Samnaun jednoducho nie je čo vytknúť. Z malebnej malej horskej dedinky vás na svahy Silvretta Areny pohodlne dopraví dvojposchodová lanovka, a potom si už celé dni môžete dopriať pôžitok z lyžovania na skvele udržiavaných svahoch, kochať sa pohľadom na švajčiarsku a rakúsku prírodnú panorámu a vychutnávať kvalitu zdravého horského vzduchu.


Svetový unikát: dvojposchodová lanovka

Celý priestor Silvretta Areny pokrýva 57 vlekov, ktoré zaisťujú prepravu pre všetkých návštevníkov. Okrem dvanástich odpojiteľných 6-sedačiek tu nájdete aj 5 kabínkových lanoviek, z ktorých jedna je svetovým unikátom. Jedinečná dvojposchodová lanovka Twinliner je prvá tohto druhu na svete, prepraví do tejto oblasti každých 10 minút až 270 ľudí!

Nie je sa teda čo čudovať, že Samnaun bol medzinárodnými agentúrami vyhlásený ako víťaz testu lyžiarskych stredísk - v prepojení Silvretta Areny Samnaun/Ischgl.

Naše tipy

Nákupy v Duty Free ako aprés-ski zábava

Že by sa vám z toľkých nalyžovaných kilometrov triasli nohy? Nie je lepší spôsob oddychu, než ísť na nákupy! Nakupovanie v Samnaun vás bude určite baviť - miestne obchody totiž spadajú do Duty Free zóny, a tak budete potešení hneď dvakrát: bezmedzným výberom a jedinečnou cenou! Romanticky založeným návštevníkom odporúčame zakončiť deň kúpeľom v horúcej minerálnej vode v Engadin Bad Scuol a potom si vyraziť na večeru pri sviečkach do niektorej z mnohých príjemných reštaurácií. Nezabudnite pritom ochutnať aspoň niektorú z miestnych vyhlásených regionálnych špecialít.

Top of the Mountain - koncert na snehu

Dve gigantické hudobné akcie v sezóne priťahujú najväčšiu pozornosť všetkých návštevníkov: Koncerty "Top of the Mountain". Prvý z nich sa koná na oslavu začiatku lyžiarskej sezóny. Druhý sa koná pri príležitosti ukončenia zimnej sezóny a uvidíte tu mnoho svetových hudobných hviezd. 26. ročník tohto medzinárodného festivalu sa uskutoční v nedeľu 13.4.2014. Vstupné na koncert je zadarmo - s platným skipasom, takže budete môcť prežiť perfektnú kombináciu snehu, slnka a množstva hudby!

Naplánuj si pobyt

Požičovne lyží

Kedy je najviac snehu?

Priemerne nasneží

138cm
86cm
58cm
29cm
0cm
20cm
nov
90cm
dec
115cm
jan
77cm
feb
77cm
mar
46cm
apr
10cm
máj
0cm
jún

Viac o lyžiarskom teréne

Modré zjazdovky
21%
Červené zjazdovky
64%
Čierne zjazdovky
15%
Zjazdovky spolu
70
Najdlhšia zjazdovka
11 km
Zjazdný terén
239 km
Zasnežovanie
217 km

Počet vlekov: 45

Kabínkové lanovky
7
Expresné 8-sedačky
4
Expresné 6-sedačky
17
Expresné 4-sedačky
3
4-sedačky
1
Lyžiarske vleky
13

Nadmorská výška

Údolie
1790m
Vrchol
2872m
Prevýšenie
1082m

Dôležité dátumy

23 november, 202323. 11. 2023
Plánovaný štart sezóny
01 máj, 202401. 05. 2024
Plánovaný koniec sezóny
N.A.
Dĺžka sezóny (dni)
N.A.
Dlžka ostatnej sezóny (dni)
46
V prevádzke (roky)
0cm
Priemerne nasneží
Copyright © 1995-2024 Mountain News LLC. Všetky práva vyhradené.