Ischgl Lyžiarske stredisko

Lyžiarske strediská | Slovensko, Európa, svet
Č. 3v Après Ski v regióne Európa
Č. 1pre expertov v regióne Rakúsko
Č. 1pre expertov v regióne Tirolsko
Všetky recenzie

Stredisko

Lyžiarske stredisko Ischgl

Ischgl, pôvodne poľnohospodárska dedinka v Paznaunskom údolí v blízkosti švajčiarskych hraníc je dnes jedným z najviac trendy lyžiarskych stredísk rakúskych Álp. V zime sem mieria davy turistov za zábavou, a to zďaleka nielen za tou na zjazdovkách. Stredisko je totiž slávne svojím après-ski životom. Už po tretej hodine popoludňajšej sa začnú zapĺňať miestne bary. Až priamo do mestečka môžete zísť po zjazdovke alebo lanovkou. Na párty stretnete tanečníkov v lyžiarkach a kombinézach.

► Dobre vedieť

Spojením Ischglu so švajčiarskym strediskom Samnaun vznikol areál Silvretta Arena s 238 kilometrami zjazdoviek, z ktorých je najdlhšia čierno-červená jedenásťkilometrová zjazdovka Eleven a najväčšou výzvou je potom svah Pardatschgrad s neuveriteľným prevýšením 1200 metrov pri dĺžke 1,6 kilometra. V miestnom snowparku s názvom Snow Show si na svoje prídu začiatočníci aj pokročilí, poteší zjazdovka pre nácvik jazdy v bubnoch, prašan si užijete na freeridových trasách v kotli Höllenkar.

Nezabudnuteľným zážitkom je potom jazda po okruhu Die Schmuggler Runde, ktorý zahŕňa 35 kilometrov zjazdoviek a 10 kilometrov stúpania v rakúskej a švajčiarskej časti strediska. Zabudnúť by sme nemali ani na desaťkilometrovú sánkarskú dráhu a 48 kilometrov bežeckých tratí.

Väčšina lanoviek z dolnej stanice v Ischgl končí na centrálnej plošine Idalp, kde nájdete všetko, na čo si v luxusnom lyžiarskom stredisku môžete spomenúť - vedľa "obyčajných" bufetov a reštaurácií, treba aj francúzsku reštauráciu so slnečnou terasou a čarovným výhľadom, v ktorej nepohrdli pohostením ani Bill Clinton či Naomi Cambell.

► Spoznajte život horalov

V roku 2013 slávil Ischgl päťdesiatku najstaršej miestnej kabínkovej lanovky Silvrettaseilbahn, na ktorej históriu sa môžete pozrieť v miestnom múzeu. Hoci Ischgl nie je úplne najvhodnejším strediskom pre romantické duše, ktoré túžia po pokoji a tichu prírody, pretože vďaka svojmu klubovému nočnému životu je prezývaný alpskou Ibizou. Prídu si tu na svoje tiež milovníci tradícií. Je tu stála expozícia s ukážkami vidieckeho spôsobu života, ktorý môžete obdivovať aj v múzeu Mathiasa Schmida, čo bol nemecký maliar, ktorý realisticky zachytával život horalov a krásy miestnej prírody na prelome 19. a 20. storočia.

► Pre milovníkov apres-ski

Vďaka svojej povesti je Ischgl lákadlom pre svetové hviezdy šoubiznisu, ktoré tu radi vystupujú a na druhý deň po koncerte ešte radšej nasadia lyže alebo snowboard a vyrazia na svah. Koncerty svetových parametrov sa tu konajú pravidelne, aby návštevníkom spríjemnili koniec sezóny, ktorý je vďaka stabilným snehovým podmienkam každoročne určený na prvého mája.

A ktoré hviezdy svetovej popmusic už Ischgl hostil? Boba Dylana, Eltona Johna, Mariah Carey, Roda Stewarta, Jon Bon Joviho, Pink, Anastaciu, Beyoncé, Rihannu, Kylie Minogue, Katy Perry alebo Aliciu Keys... V apríli 2002 odtiaľ dokonca vtedajší americký prezident Bill Clinton predniesol prejav, čím zviditeľnil malú dedinku s jedným z najväčších alpských lyžiarskych stredísk doslova celému svetu.

► Tip na wellness

Nie je pre vás lákavá après-ski zábava ani chodenie po múzeách, ani nočný život v kluboch? Tak vyskúšajte relaxáciu v Silvretta Center s veľmi bohatou ponukou. Je tu krytý bazén s masážnymi tryskami, divokou riekou aj vodopádom, sauna, para, Kneippov kúpeľ, studený bazén a ďalšie vodné a wellness atrakcie.

Kedy je najviac snehu?

Priemerne nasneží

79cm
49cm
33cm
17cm
14cm
27cm
nov
58cm
dec
65cm
jan
44cm
feb
35cm
mar

Viac o lyžiarskom teréne

26%
Modré zjazdovky
53%
Červené zjazdovky
22%
Čierne zjazdovky
78
Zjazdovky spolu
239 km
Zjazdovky spolu
11 km
Najdlhší zjazd
239 km
Zjazdný terén
412 ha
Zasnežovanie
190 km
Zasnežovanie

Počet vlekov: 45

7
Kabínkové lanovky
3
Expresné 8-sedačky
13
Expresné 6-sedačky
8
4-sedačky
1
2-sedačky
13
Lyžiarske vleky

Nadmorská výška

2872m
Vrchol
1495m
Prevýšenie
1377m
Údolie

Dôležité dátumy

23 november, 202323. 11. 2023
Plánovaný štart sezóny
01 máj, 202401. 05. 2024
Plánovaný koniec sezóny
N.A.
Dĺžka sezóny (dni)
N.A.
Dlžka ostatnej sezóny (dni)
61
V prevádzke (roky)
0cm
Priemerne nasneží
Copyright © 1995-2024 Mountain News LLC. Všetky práva vyhradené.