Plan de Corones / Kronplatz Lyžiarske stredisko

Lyžiarske strediská | Slovensko, Európa, svet
Č. 1pre pokročilých v regióne Európa
Č. 1pre pokročilých v regióne Taliansko
Č. 1pre začiatočníkov v regióne Južné Tirolsko
Všetky recenzie

Stredisko

Lyžiarske stredisko Kronplatz | Plan de Corones

Kronplatz (Plan de Corones) je lyžiarske stredisko v južnom Tirolsku. Nájdete tu 119 kilometrov značených zjazdoviek, z ktorých drvivá väčšina je na jednej z hôr. Názov sa ujal z názvu vrchu Kromplatz, ktorý sa nachádza uprostred Dolomitov s výškou 2275 metrov. Vrchol je prezývaný ako "Glatzkopf" alebo plešina, keďže sa na vrchole nachádza rozsiahla náhorná plošina, z ktorej sa na tri strany rozbieha množstvo dobre upravených svahov. Pridajte k tomu moderné vleky a lanovky a máte lyžiarske stredisko snov. Vzhľadom na to, že množstvo lyžiarov vystupuje z lanoviek až na vrchole, mohlo by sa zdať, že svahy budú preplnené a nebezpečné. Opak je však pravdou.

Zamerané na rodiny s deťmi

 

Nachádzajú sa tu aj široké svahy určené najmä pre deti a začiatočníkov. Preto je toto stredisko ideálne pre rodiny s deťmi, začiatočníkov a podobne. Celú východnú stranu hory pokrýva hustá sieť širokých modrých zjazdoviek, vhodných pre začiatočníkov, ale aj pre milovníkov carvingu. Modrých zjazdoviek je tu vlastne takmer polovica.

Deti sú tu vlastne králi. Zo strany Reischach je postavená špeciálne pre ne osemmiestna kabínková lanovka CroniExpress, ktorá ich vyváža do hornej časti, kde sa nachádza mierne zvažujúci sa svah so šírkou 100 metrov a výškovým rozdielom 106 metrov. Terén je ideálny pre úplných začiatočníkov v lyžovaní alebo snowboardingu. Na druhej strane, v hornej časti Plan de Corones, čaká na deti detský raj s vlastnou reštauráciou pre deti, krytý detský kútik, posuvný pás s detskou poistkou. V Kronplatz jazdia deti mladšie ako osemročné zadarmo!

To samozrejme neznamená, že sa zdatní lyžiari budú nudiť. Naopak, na severnom svahu je úzke údolie vedúce k Reischach čiernym zjazdovkám - Sylvester (1) a Hernegg (4). Päť kilometrov každej z týchto trás je takmer výhradne strmý úsek. Najťažšia je čierna lyžiarska zjazdovka Piculin (45), ktorá predstavuje skutočnú výzvu aj pre skúsených lyžiarov. Táto zjazdovka vedie zo susedného Piz de Plaies, vlekmi propojeného s Kronplatz do jedného celku, a jej sklon dosahuje až 72 percent!

Pozornosť sa upriamuje aj na freestylerov. K dispozícii majú dva snowparky, v ktorých nájdu raily, boxy aj kickery.

Všetky zjazdovky sú vybavené výkonným systémom technického zasnežovania, ktorý zaručuje krásnu lyžiarsku dovolenku aj počas zimy s nedostatkom snehu. Priamo na vrchol, ktorého ústredným bodom je zvon Concordia Liberty Bell, lyžiarov dopraví osem moderných lanoviek a vlekov. Zvon Concordia Liberty Bell má priemer 3 metre a váhu vyše 18 tôn a odbíja každý deň od stredy do nedele o dvanástej hodine. Na vyhlídkovej plošine nájdete bronzový reliéf, na ktorom sú vyobrazené a popsané okolisté vrcholy.

Naplánuj si pobyt

Kedy je najviac snehu?

Priemerne nasneží

55cm
35cm
23cm
12cm
13cm
31cm
nov
33cm
dec
46cm
jan
33cm
feb
22cm
mar

Viac o lyžiarskom teréne

42%
Modré zjazdovky
33%
Červené zjazdovky
25%
Čierne zjazdovky
49
Zjazdovky spolu
82.7 km
Zjazdovky spolu
7 km
Najdlhší zjazd
82.7 km
Zjazdný terén
2 ha
Osvetlené
2.2 km
Osvetlené
120 km
Zasnežovanie

Počet vlekov: 32

22
Kabínkové lanovky
3
Expresné 6-sedačky
1
4-sedačky
6
Lyžiarske vleky

Nadmorská výška

2275m
Vrchol
1340m
Prevýšenie
935m
Údolie

Dôležité dátumy

26 november, 202226. 11. 2022
Plánovaný štart sezóny
23 apríl, 202323. 04. 2023
Plánovaný koniec sezóny
N.A.
Dĺžka sezóny (dni)
N.A.
Dlžka ostatnej sezóny (dni)
48
V prevádzke (roky)
0cm
Priemerne nasneží
Copyright © 1995-2022 Mountain News LLC. Všetky práva vyhradené.