Cortina d'Ampezzo Lyžiarske stredisko

Lyžiarske strediská | Slovensko, Európa, svet
Č. 9pre pokročilých v regióne Európa
Č. 3v Après Ski v regióne Taliansko
Č. 1v pomere kvality a ceny v regióne Benátsko
Všetky recenzie

Stredisko

Cortina d'Ampezzo je jedno z najdôležitejších a najznámejších lyžiarskych stredísk v Taliansku. Je ideálna pre vyššie vrstvy, ako aj pre nás, obyčajných milovníkov zimných športov! V ostatných deväťdesiatich rokoch sa dostala malá obec s 6000 obyvateľmi do celosvetovej povedomosti. Tú si vyslúžila na jednej strane vďaka konaniu významných športových udalostí, akými boli zimné olympijské hry v r.1956 či majstrovstvá sveta v lyžovaní v roku 1932 a 1941, na strane druhej sa Cortina už niekoľkokrát ocitla na striebornom plátne ako lokalita napr. v úspešnej bondovke "Len pre tvoje oči" či v Ružovom panterovi.

 

Tri oblasti, jeden skipas

Športovcom má Cortina d'Ampezzo veľa čo ponúknuť. K dispozícii sú tu tri lyžiarske areály, ktoré síce nie sú vzájomne prepojené, môžete však vo všetkých použiť ten istý skipas.

Pod Tofana di Mezzo sa rozkladá najväčšie lyžiarske stredisko Cortina. Veľa modrých zjazdoviek vytvára lákavú ponuku najmä pre rodiny s deťmi. Táto oblasť sa nachádza približne vo výške 2830 m.n.m. Západne od centra Cortiny sú Cinque Torri. A o pár metrov ďalej je o niečo menší, avšak veľmi pekný areál s niekoľkými miernymi a strednými svahmi. Najznámejšia čierna zjazdovka začína vo výške 2930 m na Forcella Staunies. Jeden kilometer dlhá trať je známa aj v zahraničí, ide o jeden z najznámejších lyžiarskych svahov Dolomitov. Do jednotlivých lyžiarskych stredísk sa môžete dopravovať lanovkami či skibusami. Skibus ponúka celkom príjemnú alternatívu k bežným lanovkám.

 

Úchvatné horské scenérie

Vzhľadom na svoju minulosť (dejisko zimných olympijských hier) ponúka Cortina pestrý výber z mnohých možností športových aktivít. Jedna z miestnych špecialít je určite jazda v Taxibobe na olympijskej bobovej dráhe. Vyskúšať ale môžete aj snowrafting v nafukovacích raftoch a spustiť sa na nich po zjazdovkách. Samozrejme že v Cortine nájdete aj veľa bežeckých tratí. Úchvatné tunajšie scenérie môžete obdivovať zo 75 kilometrov bežkárskych stôp. Pre rodiny s deťmi je tu Detský park, kde sa postarajú o deti už od veku troch mesiacov. Snowboardisti sa môžu vyblázniť vo Funparku na Faloria, kde sú pravidelne udržiavané jumpy, raily, ako aj U-rampa. Cortina je však vhodné miesto aj pre úplných snowboardových začiatočníkov.

 

Nákupy na Corso Italia

Vďaka tomu, že si Cortinu obľúbilo veľa bohatých a slávnych osobností, ponúka centrum mestečka množstvo nákupných možností. Najmä Corso Italia, hlavná ulica, je dôkazom častej prítomnosti vyššej spoločnosti. A po nákupoch je samozrejme treba sa najesť... Kto má poriadne nabitú peňaženku (či kreditku), určite si vyberie z množstva drahých reštaurácií s medzinárodnou kuchyňou. My ostatní s menším rozpočtom si ale tiež prídeme na svoje v kvalitných pizzeriách a dobrých reštauráciách. Apres-ski sa odohráva v duchu energických diskoték a pulzujúcich barov.

Naplánuj si pobyt

Kedy je najviac snehu?

Priemerne nasneží

102cm
64cm
43cm
22cm
23cm
40cm
nov
43cm
dec
49cm
jan
85cm
feb
45cm
mar

Viac o lyžiarskom teréne

38%
Modré zjazdovky
49%
Červené zjazdovky
13%
Čierne zjazdovky
73
Zjazdovky spolu
120 km
Zjazdovky spolu
7 km
Najdlhší zjazd
120 km
Zjazdný terén
32 ha
Zasnežovanie
105 km
Zasnežovanie

Počet vlekov: 36

5
Kabínkové lanovky
1
Expresné 6-sedačky
10
4-sedačky
5
3-sedačky
10
2-sedačky
5
Lyžiarske vleky

Nadmorská výška

2742m
Vrchol
1766m
Prevýšenie
1224m
Údolie

Dôležité dátumy

02 december, 202302. 12. 2023
Plánovaný štart sezóny
01 máj, 202401. 05. 2024
Plánovaný koniec sezóny
N.A.
Dĺžka sezóny (dni)
150
Dlžka ostatnej sezóny (dni)
N.A.
V prevádzke (roky)
120cm
Priemerne nasneží
Copyright © 1995-2023 Mountain News LLC. Všetky práva vyhradené.