Flachau - Snow Space Salzburg Lyžiarske stredisko

Lyžiarske strediská | Slovensko, Európa, svet
Č. 7pre začiatočníkov v regióne Rakúsko
Č. 1pre začiatočníkov v regióne Salzbursko
Všetky recenzie

Stredisko

Lyžiarske stredisko Flachau

Flachau je malá obec v Salzbursku, ktorá sa nachádza priamo na dialnici A10 a na Wagrainer Straße (B163) a je ľahko dostupná zo všetkých smerov. Flachau je rodiskom úspešného rakúskeho lyžiara Hermanna Maiera, legendárneho „Herminatora“, ktorý získal viacero zlatých medailí na olympijských hrách a majstrovstvách sveta v zjazdovom lyžovaní a Super G.

► Dobre vedieť

Flachau je súčasťou hneď niekoľkých prepojených lyžiarskych oblastí. Spolu s Wagrainom a Alpendorfom tvorí Flachau lyžiarsku oblasť Snow Space Salzburg so 120 km zjazdoviek. K prepojeniu došlo v roku 2013, kedy bola dokončená spojovacia gondola G-Link a Flachau bol prepojený s Wagrainom. Snow Space Salzburg odvtedy patrí medzi 15 najväčších lyžiarskych oblastí v Rakúsku.

Flachau je tiež súčasťou Salzburger Sportwelt, zároveň však patrí aj do portfólia Ski Amadé, najväčšej rakúskej lyžiarskej oblasti so spoločným skipasom platným na 760 km zjazdoviek.

Snow Space Salzburg je fascinujúci aj vďaka ďalším lákavým číslam. Napríklad všetkých 120 kilometrov zjazdoviek je možné v prípade potreby technicky zasnežovať, freestyloví fandovia tu nájdu viacero snowparkov a bežkári sa potešia obrovskej sieti 260 km bežeckých stôp. Okrem toho je tu aktívnym turistom k dispozícii 100 kilometrov zimných turistických trás, pre milovníkov sánkovania je tu viacero sánkarských dráh (aj osvetlených) vo Flachau, Wagrainu a St. Johann-Alpendorfu. 

Lyžiarsky terén

Lyžovanie a lyžiarske terény v Snow Space Flachau

V Snow Space Flachau dobre vedia, že k spokojnoti návštevníkov prispieva rýchla preprava lyžiarov na svahy. Najmodernejšie a najrýchlejšie lanovky a vleky, skvele upravené zjazdovky aj prepracovaný systém zasnežovania, to všetko je základom úspechu a vynikajúcich lyžiarskych zážitkov na 56 kilometroch tratí. Už od zimy 2013/14 je Flachau súčasťou prepojenej lyžiarskej oblasti Snow Space Salzburg, a to vďaka veľkolepej gondole G-Link, ktorá prepravuje návštevníkov z Griessenkareck přímo na strednú stanicu na Grafenbergu na druhej strane údolia. Lyžiari a snowboardisti tak majú k dispozícii na 120 km skvele upravovaných zjazdoviek a 45 moderných lanoviek a vlekov. 

Lyžovanie vo Flachau, ktoré sa rozkladá vo výške 920 metrov nad morom, ponúka predovšetkým červené a modré široké carvingové zjazdovky. Čierne pisty tu nenájdete, stredisko je preto zvlášť vhodné pre pohodovú rodinnú dovolenku.

Okrem miernych svahov, ktoré sú prístupné prostredníctvom moderných šesť- a osemsedačkových lanoviek, je tu takisto trať Svetového pohára, pomenovaná po Hermannovi Maierovi, trasa s časomierou aj osvetlené zjazdovky pre večerné lyžovanie a rodinné zjazdovky pri cvičných svahoch pre začiatočníkov. Tri rôzne zjazdy umožňujú vychutnať si jazdu až do údolia a dôjsť na lyžiach až do obce.

► Oplatí sa vyskúšať

V tesnej blízkosti Flachau sa nachádzajú aj ďalšie zaujímavé strediská, ktoré sú takisto súčasťou Salzburger Sportweltu, napríklad Zauchensee, Flachauwinkl-Kleinarl oder Radtstadt-Altenmarkt.

Naplánuj si pobyt

Kedy je najviac snehu?

Priemerne nasneží

144cm
90cm
60cm
30cm
5cm
5cm
nov
75cm
dec
120cm
jan
74cm
feb
50cm
mar

Viac o lyžiarskom teréne

41%
Modré zjazdovky
48%
Červené zjazdovky
11%
Čierne zjazdovky
64
Zjazdovky spolu
120 km
Zjazdovky spolu
8 km
Najdlhší zjazd
120 km
Zjazdný terén
120 km
Zasnežovanie

Počet vlekov: 45

11
Kabínkové lanovky
3
Expresné 8-sedačky
11
Expresné 6-sedačky
2
Expresné 4-sedačky
18
Lyžiarske vleky

Nadmorská výška

1990m
Vrchol
1040m
Prevýšenie
950m
Údolie

Dôležité dátumy

03 december, 202203. 12. 2022
Plánovaný štart sezóny
16 apríl, 202316. 04. 2023
Plánovaný koniec sezóny
N.A.
Dĺžka sezóny (dni)
N.A.
Dlžka ostatnej sezóny (dni)
59
V prevádzke (roky)
0cm
Priemerne nasneží
Copyright © 1995-2022 Mountain News LLC. Všetky práva vyhradené.