Lombardsko
Prémiový partner

Madesimo Lyžiarske stredisko

Lyžiarske strediská | Slovensko, Európa, svet
Č. 4pre rodiny v regióne Európa
Č. 3pre rodiny v regióne Taliansko
Č. 2v kvalite zjazdoviek v regióne Lombardsko
Všetky recenzie

Lyžiarske stredisko Madesimo

Madesimo sa nachádza v údolí Spluga (provincia Sondrio) a je súčasťou lyžiarskeho komplexu Valchiavenna Skiarea. Táto lyžiarska oblasť ponúka takmer 40 km zjazdoviek a 20 km bežeckých tratí obklopených prírodou ako z rozprávky, pokrytou čerstvým prašanom. Samotný lyžiarsky areál začína v nadmorskej výške asi 1500 metrov, najvyššie položené terény sa však tiahnu až do takmer troch tisíc metrov. Tunajšie zjazdovky sú lanovkami prepojené naozaj takmer dokonale. K najdôležitejším dopravným zariadeniam patria 2 gondoly, dve expresné 6-sedačky, štyri expresné 4-sedačky a samozrejme Sky Express, pozemné, resp. podzemné "metro" prepravujúce lyžiarov na lyžiarske terény na Motta do výšky 1720 m.n.m.

Zjazdovky v Madesimo by nemali uniknúť pozornosti najmä pokročilých a veľmi pokročilých lyžiarov. Prevažne červené zjazdovky postaví lyžiarov pred nejednu technickú výzvu a tunajšie čierne pisty si udržia ich plnú pozornosť. Vrcholom je samozrejme zjazdovka Canalone. Tá je nielen najťažšia, je to aj najkrajšia neupravovaná zjazdovka v celom Taliansku. Vďaka 1000 metrovému prevýšeniu spája Pizzo Groppera a Pian dei Larici. Zjazdovky sú v zime veľmi dobre udržiavané, o dostatok snehu sa stará moderný zasnežovací systém. Stredisko zahŕňa oblasti Cam Podolcino, Val di Lei, Motta a Montespluga. Pre freestylerov je tu Acquarela Snowpark. Najmenší návštevníci sa zabavia v Baby Parku pri výstupnej stanici kabínkovej lanovky Larici.
Okrem lyžovania sa môžete v Madesimo aj sánkovať, korčuľovať alebo jazdiť na snežných skútroch. Pre všetkých návštevníkov je pripravených ešte množstvo iných atrakcií na spestrenie zimnej dovolenky. Možností ubytovania je tu nespočet, reštaurácie a bary v meste, ako aj v horských chatách priamo na zjazdovkách sú kvalitné a ponúkajú chutné lokálne aj medzinárodné jedlá i nápoje.

Viac o lyžiarskom teréne

41%
Modré zjazdovky
51%
Červené zjazdovky
8%
Čierne zjazdovky
39
Zjazdovky spolu
37 km
Zjazdovky spolu
3 km
Najdlhší zjazd
37 km
Zjazdný terén
5 ha
Osvetlené
1.9 km
Osvetlené
100 ha
Zasnežovanie
35 km
Zasnežovanie

Počet vlekov: 13

3
Kabínkové lanovky
2
Expresné 6-sedačky
4
Expresné 4-sedačky
1
4-sedačky
2
2-sedačky
1
Lyžiarske vleky

Nadmorská výška

3000m
Vrchol
1450m
Prevýšenie
1550m
Údolie

Dôležité dátumy

02 december, 202102. 12. 2021

Štart sezóny

18 apríl, 202218. 04. 2022

Koniec sezóny

143

Dĺžka sezóny (dni)

N.A.

Dlžka ostatnej sezóny (dni)

21

V prevádzke (roky)

0cm

Priemerne nasneží
Copyright © 1995-2021 Mountain News Corporation. Všetky práva vyhradené.