Lyžiarske strediská | Slovensko, Európa, svet
Č. 4pre expertov v regióne Rakúsko
Č. 1v pomere kvality a ceny v regióne Vorarlbersko
Všetky recenzie

Prehľad

Jedna z najlepších lyžiarskych oblastí na svete, Lech Zürs, sa nachádza v rakúskom Vorarlbersku, v nadmorskej výške 1450-2450 metrov. Arlberg nie je hora, skôr horský priesmyk v Alpách, spájajúci rakúske regióny Tirolsko a Vorarlbersko. Milovníci zimných športov, lyžiari a snowboardisti môžu objavovať celú lyžiarsku oblasť vďaka jedinému skipasu: Arlberg-Card im umožní prístup do snehového raja s takmer stovkou lanoviek a vlekov, viac ako 340 kilometrami zjazdoviek a 180 km freeridových zón! Najdlhšia upravovaná zjazdovka je 5 kilometrov dlhá.

Snowboardistov poteší 3 vychýrené snowparky. Pre bežkárov je tu k dispozícii 16,5 kilometra upravených bežeckých stôp.

V Lech Zürs sa nemusíte obávať preplnených zjazdoviek - práve kvôli tomu, aby nedochádzalo k rozsiahlym radom na vleky a na svahoch sa dalo pohodlne lyžovať, je počet osôb, resp. skipasov obmedzený na 14.000 denne.

Lech am Arlberg sa nachádza v krásnom údolí Lech, vleky majú nástupnú stanicu priamo v obci. Jedným zo spôsobov, ako začať deň na svahoch, je vyviezť sa hore vlekmi Schlegelkopf. Ďalej pokračujte na Kriegerhorn, z hornej stanice si môžete prezrieť celé lyžiarske stredisko. Zjazdovky sa odtiaľ rozbiehajú do údolia po všetkých úbočiach hory.

Ak chcete zostať na zjazdovke a zvolíte zjazd "Standard" (zjazdovka 43) cez hrebeň v smere na Steinmähderbahn, môžete sa vyviezť 8-sedačkou k najvyššiemu bodu celého strediska, do výšky cez 2300 metrov. Odtiaľ štartuje 10 rôznych zjazdov do údolia - tu môžete stráviť aj polku dopoludnia. Odporúčame najmä stredne náročné trate "Sulzen" (46) a "Mohnenmähder" (35a).

Potom, ako ste absolvovali niekoľko zjazdov na Steinmähder, Rotschrofen a Hasensprung, urobte si cestu k Oberlech. Hotelová osada nad Lech sa takmer celý deň kúpe v slnečných lúčoch. Zjazdovky prechádzajú (ako vo Francúzsku) stredom Oberlechu, čo je veľmi romantické. Tu na Petersboden nájdu začiatočníci perfektný priestor pre zdokonalenie ich lyžiarskej techniky. Ak začiatočníci nie ste, odporúčame pokračovať ďalej, dole do údolia k Lech, a lanovkou Rüfikopf sa vyviezť na Zürs.

Lanovka Rüfikopf veľmi rýchlo prekoná takmer 1000 metrov výškového rozdielu pri ceste na 2350 metrov vysokú rovnomennú horu. Odtiaľto už môžete v diaľke vidieť zasnežený Zürs. Obe strediská sú navzájom perfektne prepojené a vytvárajú jedinečný lyžiarsky okruh: Biely okruh. Jedna z tratí vedie z Lech cez Rüfikopf do Zürs a po päťkilometrovom zjazde Madloch okolo Omeshorn sa nájdete späť v Lech. Spočiatku si môžete užívať len ľahké trasy smerom k Zürs a tam preskúmavať zasnežené zjazdovky.

Možnosti freeridu

Lech je ideálne miesto pre extra porciu prašanu a čisté potešenie z jazdy mimo zjazdovky! Freerideri majú v Lech naozaj obrovské možnosti. Čerešnička na torte je heli-skiing. Trasa, ktorú by ste ako freerideri nemali vynechať, je najdlhší zjazd v hlbokom snehu s názvom "Zürser Tali", dlhý 5,2 km. Túry so sprievodcom a kurzy freeridu usporadúva Freeride Center.

Heliskiing

Ako jediné stredisko v Rakúsku ponúka Lech heli-skiingové balíčky, ktorých náplňou sú lety na dva vrcholy pre max. 4 osoby a lyžiarskeho sprievodcu. Zatiaľ čo vrchol "Mehlsack" je ideálny pre skúsených lyžiarov, "Schneetäli-Orgelscharte" je vhodný aj pre stredne zdatných lyžiarov.

Naplánuj si pobyt

Požičovne lyží

Kedy je najviac snehu?

Priemerne nasneží

154cm
96cm
64cm
32cm
10cm
35cm
nov
113cm
dec
128cm
jan
91cm
feb
88cm
mar
50cm
apr

Viac o lyžiarskom teréne

Modré zjazdovky
43%
Červené zjazdovky
40%
Čierne zjazdovky
17%
Zjazdovky spolu
141
Najdlhšia zjazdovka
9 km
Zjazdný terén
301 km
Zasnežovanie
321 ha
Zasnežovanie
220 km

Počet vlekov: 88

Kabínkové lanovky
16
Expresné 8-sedačky
2
Expresné 6-sedačky
17
Expresné 4-sedačky
9
4-sedačky
4
2-sedačky
12
Lyžiarske vleky
28

Nadmorská výška

Údolie
1304m
Vrchol
2811m
Prevýšenie
1507m

Dôležité dátumy

30 november, 202430. 11. 2024
Plánovaný štart sezóny
21 apríl, 202521. 04. 2025
Plánovaný koniec sezóny
N.A.
Dĺžka sezóny (dni)
143
Dlžka ostatnej sezóny (dni)
118
V prevádzke (roky)
700cm
Priemerne nasneží
Copyright © 1995-2024 Mountain News LLC. Všetky práva vyhradené.