Oberjoch Lyžiarske stredisko

Lyžiarske strediská | Slovensko, Európa, svet
Č. 5pre rodiny v regióne Európa
Č. 3pre rodiny v regióne Nemecko
Č. 3pre rodiny v regióne Bavorsko
Všetky recenzie

Záruka snehu je v Oberjoch-Bad Hindelang veľmi dôležitá. 32 kilometrov zjazdoviek sa vinie po svahoch hory Iseler viac ako 1200 metrov nad morom, to sa v Nemecku nájde len výnimočne. Vedľa najsilnejšie zastúpených červených zjazdoviek, ktoré sa idylicky prepletajú lesmi po úbočiach Iseleru (1886 m.n.m.) a Kühgundu (1907 m.n.m.) sa v Oberjoch nachádza množstvo dobre upravovaných bežeckých tratí, a tak si aj bežkári svoju zimnú dovolenku v tomto bavorskom rezorte naozaj užijú ako sa patrí.

Moderné vleky, najmä lanovka Iselerbahn, vás dopravia na zjazdovky. Lyžiari sa môžu tešiť na pestrý lyžiarsky areál s náročnými aj miernymi zjazdami, nechýba trať pre jazdu v bubnoch a tiež rodinná zjazdovka. Kto lyže neodopína ešte pred večerou, ten sa poteší možnosti večerného lyžovania. Vďaka spoločným skipasom Allgäu Gletscher Card, SuperSchnee-Card či Verbund Vitales Land môžu návštevníci Oberjochu lyžovať na rovnakú permanentku aj v ďalších lyžiarskych strediskách za zvýhodnenú cenu.

Lyžiarska oblasť Oberjoch však nie je iba stredom záujmu priaznivcov alpského lyžovania. Lákavá a obľúbená je rozsiahla sieť bežeckých stôp, ako aj tri sánkarske dráhy, každá asi 3,5 km dlhá, nachádzajúce sa pri Hornbahn Bad Hindelang.

Náš tip: Všetky aktivity a služby v Oberjoch sú ľahko dosiahnuteľné pešo, všetko je tu blízko, a tak môžete po príchode na dovolenku dopriať oddych aj svojmu automobilu.

Naplánuj si lyžovačku

Oberjoch Ubytovanie

Viac o lyžiarskom teréne

19%
Modré zjazdovky
69%
Červené zjazdovky
13%
Čierne zjazdovky
16
Zjazdovky spolu
32 km
Zjazdovky spolu
2 km
Najdlhší zjazd
32 km
Zjazdný terén
2 ha
Osvetlené
2 km
Osvetlené
100 ac
Zasnežovanie
20 km
Zasnežovanie

Počet vlekov: 6

1
Kabínkové lanovky
1
Expresné 8-sedačky
3
Expresné 6-sedačky
0
Expresné 4-sedačky
0
4-sedačky
0
3-sedačky
0
2-sedačky
1
Lyžiarske vleky

Nadmorská výška

1559m
Vrchol
409m
Prevýšenie
1150m
Údolie
Copyright © 1995-2021 Mountain News Corporation. Všetky práva vyhradené.