Les Angles Lyžiarske stredisko

Lyžiarske strediská | Slovensko, Európa, svet
Č. 10pre začiatočníkov v regióne Francúzsko
Č. 1pre začiatočníkov v regióne Pyrenees-Orientales
Všetky recenzie

Stredisko

Les Angles so svojimi iba 600 celoročnými obyvateľmi a kapacitou viac ako 18.000 lôžok dokonale spája tradičné s moderným. Obec hrdá na svoje katalánske korene je dobre zachovalá a stále si udržiava autentickosť horskej dediny. Les Angles vybudovala rad jedinečných turistických aktivít a pôsobivú škálu moderného sofistikovaného vybavenia. S jedinečnými lanovkami v stredisku, obrovským množstvom snežných diel a nočným baletom ratrákov si môžete byť istí, že snehové podmienky sú najlepšie, aké si len milovník snehu môže priať.
Ako autentické pyrenejské lyžiarske stredisko sa Les Angles tiahne popri zjazdovkách, víta tento nový druh cestovného ruchu, avšak uchováva si svoj autentický charakter. Les Angles ľahko splní požiadavky každého moderného lyžiarskeho strediska. v Les Angles sa vám zapáči priateľské srdečné katalánske privítanie a pokojný oddych v horách.
Medzi dedinou s ubytovacím zázemím a lanovkami premáva denne bezplatná kyvadlová doprava, čo maximálne uľahčuje prístup lyžiarov ku svahom. Pre návštevníkov sa tu taktiež nachádzajú 4 parkoviská (celkom 1.700 parkovacích miest). Množstvo miest na kempovanie nájdete aj v Pla del Mir.

31 označených tratí ponúka 55 km zjazdoviek. Na zjazdovky v Les Angles sa dá dostať rôznymi spôsobmi– z Pla del Mir, vďaka sedačkovej lanovke Baliu, kabínovej gondole Pelerins či sedačke Jassettes.
Výnimočné panoramatické umiestnenie Les Angles, priaznivé snehové zrážky a priateľskí miestni obyvatelia pomohli vybudovať Les Angles dobrú povesť vo Francúzsku i v Španielsku. Snowpark ponúka množstvo railov či U-ramp, užiť si tu môžete slope style, border cross, snow skate a chill out arénu.
Zóna určená na bežecké lyžovanie má 36 km tratí, ktoré môžu využiť či už bežkári alebo výletníci na prechádzku na snežniciach.
Nemôžete zostať v Les Angles bez toho, aby ste nenavštívili ZOO. V miestnej zoologickej záhrade spoznáte všetky divoké zvieratá špecifické pre oblasť Pyrenejí.
V poobedňajších hodinách sa môžete vydať na dobrodružnú jazdu na psích záprahoch alebo vyskúšať potápanie pod ľadom zamrznutého jazera, snowkiting či dokonca malú vývrtku s padákom pri paraglidingu. Toto je len pár príkladov aktivít, ktoré ponúka areál lyžiarskeho strediska Les Angles.
Popri všetkých týchto športoch sú stále medzi nami tí, ktorí dávajú prednosť relaxácií v kúpeľoch v Mont-Louis (len 10 minút od Les Angles). Otestujte centrum vodného aerobicu, kde si môžete svoju relaxáciu maximálne vychutnať: plavecký bazén s 32°C vodou, ešte teplejšiu Jacuzzi, saunu, parný kúpeľ a cardio/fitness miestnosť.
Svoje deti môžete zveriť do opatery v škôlke Pastouret, v ktorej sú vítané deti od 3 mesiacov do 2 rokov. Pre staršie deti od 2,5 roka do 12 rokov organizuje Espace Bleu Neige celý rad skvelých aktivít.

Naplánuj si lyžovačku

Kedy je najviac snehu?

Priemerne nasneží

136cm
85cm
57cm
29cm
4cm
26cm
nov
55cm
dec
114cm
jan
105cm
feb
49cm
mar

Viac o lyžiarskom teréne

31%
Zelené zjazdovky
20%
Modré zjazdovky
31%
Červené zjazdovky
18%
Čierne zjazdovky
45
Zjazdovky spolu
55 km
Zjazdovky spolu
55 km
Najdlhší zjazd
55 km
Zjazdný terén
4 ha
Osvetlené
1.5 km
Osvetlené
138 ha
Zasnežovanie
33 km
Zasnežovanie

Počet vlekov: 23

1
Kabínkové lanovky
1
Expresné 6-sedačky
2
Expresné 4-sedačky
1
4-sedačky
18
Lyžiarske vleky

Nadmorská výška

2400m
Vrchol
750m
Prevýšenie
1650m
Údolie

Dôležité dátumy

02 december, 202202. 12. 2022
Štart sezóny
09 apríl, 202309. 04. 2023
Koniec sezóny
N.A.
Dĺžka sezóny (dni)
N.A.
Dlžka ostatnej sezóny (dni)
58
V prevádzke (roky)
0cm
Priemerne nasneží
Copyright © 1995-2022 Mountain News LLC. Všetky práva vyhradené.