Pyreneje

Les Angles Lyžiarske stredisko

Lyžiarske strediská | Slovensko, Európa, svet
Č. 3pre začiatočníkov v regióne Európa
Č. 4pre začiatočníkov v regióne Francúzsko
Č. 1v Après Ski v regióne Pyrenees-Orientales
Všetky recenzie

Stredisko

Les Angles so svojimi iba 600 celoročnými obyvateľmi a kapacitou viac ako 18.000 lôžok dokonale spája tradičné s moderným. Obec hrdá na svoje katalánske korene je dobre zachovalá a stále si udržiava autentickosť horskej dediny. Les Angles vybudovala rad jedinečných turistických aktivít a pôsobivú škálu moderného sofistikovaného vybavenia. S jedinečnými lanovkami v stredisku, obrovským množstvom snežných diel a nočným baletom ratrákov si môžete byť istí, že snehové podmienky sú najlepšie, aké si len milovník snehu môže priať.
Ako autentické pyrenejské lyžiarske stredisko sa Les Angles tiahne popri zjazdovkách, víta tento nový druh cestovného ruchu, avšak uchováva si svoj autentický charakter. Les Angles ľahko splní požiadavky každého moderného lyžiarskeho strediska. v Les Angles sa vám zapáči priateľské srdečné katalánske privítanie a pokojný oddych v horách.
Medzi dedinou s ubytovacím zázemím a lanovkami premáva denne bezplatná kyvadlová doprava, čo maximálne uľahčuje prístup lyžiarov ku svahom. Pre návštevníkov sa tu taktiež nachádzajú 4 parkoviská (celkom 1.700 parkovacích miest). Množstvo miest na kempovanie nájdete aj v Pla del Mir.

31 označených tratí ponúka 55 km zjazdoviek. Na zjazdovky v Les Angles sa dá dostať rôznymi spôsobmi– z Pla del Mir, vďaka sedačkovej lanovke Baliu, kabínovej gondole Pelerins či sedačke Jassettes.
Výnimočné panoramatické umiestnenie Les Angles, priaznivé snehové zrážky a priateľskí miestni obyvatelia pomohli vybudovať Les Angles dobrú povesť vo Francúzsku i v Španielsku. Snowpark ponúka množstvo railov či U-ramp, užiť si tu môžete slope style, border cross, snow skate a chill out arénu.
Zóna určená na bežecké lyžovanie má 36 km tratí, ktoré môžu využiť či už bežkári alebo výletníci na prechádzku na snežniciach.
Nemôžete zostať v Les Angles bez toho, aby ste nenavštívili ZOO. V miestnej zoologickej záhrade spoznáte všetky divoké zvieratá špecifické pre oblasť Pyrenejí.
V poobedňajších hodinách sa môžete vydať na dobrodružnú jazdu na psích záprahoch alebo vyskúšať potápanie pod ľadom zamrznutého jazera, snowkiting či dokonca malú vývrtku s padákom pri paraglidingu. Toto je len pár príkladov aktivít, ktoré ponúka areál lyžiarskeho strediska Les Angles.
Popri všetkých týchto športoch sú stále medzi nami tí, ktorí dávajú prednosť relaxácií v kúpeľoch v Mont-Louis (len 10 minút od Les Angles). Otestujte centrum vodného aerobicu, kde si môžete svoju relaxáciu maximálne vychutnať: plavecký bazén s 32°C vodou, ešte teplejšiu Jacuzzi, saunu, parný kúpeľ a cardio/fitness miestnosť.
Svoje deti môžete zveriť do opatery v škôlke Pastouret, v ktorej sú vítané deti od 3 mesiacov do 2 rokov. Pre staršie deti od 2,5 roka do 12 rokov organizuje Espace Bleu Neige celý rad skvelých aktivít.

Viac o lyžiarskom teréne

31%
Zelené zjazdovky
20%
Modré zjazdovky
31%
Červené zjazdovky
18%
Čierne zjazdovky
45
Zjazdovky spolu
55 km
Zjazdovky spolu
55 km
Najdlhší zjazd
55 km
Zjazdný terén
4 ha
Osvetlené
1.5 km
Osvetlené
138 ha
Zasnežovanie
33 km
Zasnežovanie

Počet vlekov: 23

1
Kabínkové lanovky
1
Expresné 6-sedačky
2
Expresné 4-sedačky
1
4-sedačky
18
Lyžiarske vleky

Nadmorská výška

2400m
Vrchol
750m
Prevýšenie
1650m
Údolie

Dôležité dátumy

03 december, 202103. 12. 2021
Štart sezóny
10 apríl, 202210. 04. 2022
Koniec sezóny
N.A.
Dĺžka sezóny (dni)
N.A.
Dlžka ostatnej sezóny (dni)
57
V prevádzke (roky)
0cm
Priemerne nasneží
Copyright © 1995-2021 Mountain News Corporation. Všetky práva vyhradené.