Toskánsko

Abetone Lyžiarske stredisko

Lyžiarske strediská | Slovensko, Európa, svet
Č. 9pre začiatočníkov v regióne Európa
Č. 9pre začiatočníkov v regióne Taliansko
Č. 1pre pokročilých v regióne Toskánsko
Všetky recenzie

Abetone je celkom určite najväčšie lyžiarske stredisko v Apeninách. Na mnohých svahoch s množstvom prírodného i technického snehu sa nachádza 54 kilometrov zjazdoviek, rozložených na ploche štyroch majestátnych údolí: Luce, Scoltenna, Sestaione a Lima. Všetky údolia sú prepojené vďaka lyžiarskym vlekom, ktoré sa nachádzajú v nadmorskej výške medzi 1200 m až 1950 m. V lyžiarskej oblasti Abetone sa dajú podnikať aj diaľkové ski-tour a alpinistické výpravy na dvoch okružných tratiach o celkovej dĺžke 15 km.
Lyžiarskemu stredisku Abetone dominuje Monte Gomito, 1892 metrov vysoký vrchol, ktorý je ideálnym miestom pre veľkú zábavu na zjazdovkách. Abetone je strediskom predovšetkým pre pokročilých lyžiarov a pre tých, ktorí nestoja na lyžiach prvýkrát. Najľahšie zelené zjazdovky tu nehľadajte, väčšinu tratí tvoria modré a červené zjazdovky.

Celý areál je rozdelený do troch oblastí: V južnej časti sa nachádzajú historické zjazdovky Selletta, Fivizzano a Riva. Severná oblasť zahŕňa Zenove zjazdovky - trate navrhnuté samotným nezabudnuteľným lyžiarskym šampiónom a rodákom z Abetone menom Zeno Colò.

Naplánuj si lyžovačku

Abetone Ubytovanie

Viac o lyžiarskom teréne

45%
Modré zjazdovky
53%
Červené zjazdovky
3%
Čierne zjazdovky
27
Zjazdovky spolu
40 km
Zjazdovky spolu
2.8 km
Najdlhší zjazd
40 km
Zjazdný terén
40 ac
Zasnežovanie
34 km
Zasnežovanie

Počet vlekov: 17

1
Expresné 8-sedačky
5
Expresné 4-sedačky
2
3-sedačky
3
2-sedačky
6
Lyžiarske vleky

Nadmorská výška

1900m
Vrchol
500m
Prevýšenie
1400m
Údolie
Copyright © 1995-2021 Mountain News Corporation. Všetky práva vyhradené.