Údolie Aosty

Champorcher Lyžiarske stredisko

Lyžiarske strediská | Slovensko, Európa, svet
Č. 9pre rodiny v regióne Európa
Č. 8pre rodiny v regióne Taliansko
Č. 5pre rodiny v regióne Údolie Aosty
Všetky recenzie

Champorcher sa nachádza v Údolí Aosty na severozápade Talianska. Meno dediny, ktorá sa rozkladá v nadmorskej výške 1427 metrov, dalo meno celému údoliu a tiež lyžiarskemu stredisku.

Skiareál Champorcher je súčasťou lyžiarskej oblasti Monterosa Ski, združujúcej šesť zimných a jeden letný rezort. Menšie stredisko Champorcher zaujme predovšetkým pokročilých a veľmi zdatných lyžiarov, ktorí vyhľadávajú športovejšiu jazdu a možnosť striedať červené a čierne trate. Najmä červených, stredne náročných zjazdoviek je v Champorcher naozaj dosť. Napriek tomu najdlhšia zjazdová trať v stredisku je trať číslo 9 s názvom Rientro, čierna ako uhlie. Meria viac ako 2.600 metrov a na jej štart v srdci strediska, v Laris (1930 m), sa dostanete kabínkovou lanovkou z údolnej stanice nad dedinou. Práve Rientro je tiež jediná zjazdovka, po ktorej sa dá zlyžovať naspäť do údolia, a tak tí, ktorí si na čiernu trať netrúfnu, môžu lyžovať po celý deň v hornej či strednej časti areálu, a pre návrat do údolia využiť zase kabínkovú lanovku. Najvyšší bod strediska Champorcher sa nachádza v 2494 metroch, tesne pod vrcholom Cimetta Rosa, kam z Laris premáva sedačková lanovka Cimetta Rossa.

Treba podotknúť, že pre úplných začiatočníkov tunajšie terény skôr nie sú. Ak ste však veľmi šikovní a učenliví začiatočníci, môžete po dôkladnom preskúmaní všetkých 3 modrých tratí (z ktorých najdlhšia je dlhá 425 metrov) začať skúšať niektoré z červených zjazdoviek -  viaceré nie sú príliš náročné na techniku.

Hoci je Champorcher stredisko skôr pre skúsenejších lyžiarov, aj tu sa nachádza Baby Park pre deti, doplnený detským vlekom s prevýšením 44 metrov a tiež posuvným pásom, ktorý uľahčuje nováčikom pohyb po svahu. V celom areáli fungujú dva posuvné pásy a okrem kabínky a dvoch sedačiek tiež dva lyžiarske vleky.

Funpark Champorcher

V Champorer existuje miesto, ktoré je veľmi obľúbené a vyhľadávané milovníkmi adrenalínu a snowboardu. Tým miestom je Funpark Champorcher. Freestylerom ponúka terény všetkých úrovní obtiažnosti a na nich 4 lajny s kickermi, boxami, railmi a aj dobre vybavenú street zónu. Rampa je vyrobená z technického snehu a doskočisko má mäkký podklad. Do snowparku sa dopravíte pomocou sedačkových lanoviek Laris a Cimetta Rossa Express.

Naplánuj si lyžovačku

Champorcher Ubytovanie

Viac o lyžiarskom teréne

4%
Modré zjazdovky
68%
Červené zjazdovky
28%
Čierne zjazdovky
18
Zjazdovky spolu
12 km
Zjazdovky spolu
3 km
Najdlhší zjazd
12 km
Zjazdný terén

Počet vlekov: 7

1
Kabínkové lanovky
1
Expresné 4-sedačky
1
2-sedačky
4
Lyžiarske vleky

Nadmorská výška

2494m
Vrchol
1067m
Prevýšenie
1427m
Údolie

Dôležité dátumy

27 november, 202127. 11. 2021

Štart sezóny

18 apríl, 202218. 04. 2022

Koniec sezóny

98

Dĺžka sezóny (dni)

N.A.

Dlžka ostatnej sezóny (dni)

21

V prevádzke (roky)

0cm

Priemerne nasneží
Copyright © 1995-2021 Mountain News Corporation. Všetky práva vyhradené.