Údolie Aosty

Antagnod Lyžiarske stredisko

Lyžiarske strediská | Slovensko, Európa, svet
Č. 6pre začiatočníkov v regióne Európa
Č. 6pre rodiny v regióne Taliansko
Č. 3pre rodiny v regióne Údolie Aosty
Všetky recenzie

Antagnod je lyžiarske stredisko zrejme najviac zamerané na rodiny s deťmi z celej oblasti Monterosa Ski, k čomu nepochybne prispievajú aj hotely, ktoré sa na túto cieľovú skupinu, teda na rodiny, úzko špecializujú. Dedinka Antagnod, ktorá sa nachádza v nadmorskej výške 1710 metrov, sa môže pochváliť nádherným výhľadom na masív Monte Rosa, ktorý môžu obdivovať lyžiari na tunajších zjazdovkách, ako aj hostia v tunajších hoteloch. Ideálna poloha strediska zaručuje veľa hodín slnečného svitu, čo poteší najmä všetkých milovníkov slnečnej lyžovačky či slnenia.

Antagnod sa nachádza v údolí Ayas, ktoré patrí do talianskej provincie Údolie Aosty. Zjazdovky štartujú od vrcholovej stanice sedačkovej lanovky vo výške viac ako 2300 metrov. Celkové prevýšenie areálu je takmer 600-metrové.

Samotné lyžiarske stredisko je pomerne malé. Iba 7 zjazdoviek obsluhujú dve sedačkové lanovky a dva lyžiarske vleky. Takmer dve tretiny tratí tvoria modré zjazdovky, zvyšné sú stredne náročné, červené. Výnimkou je krátka čierna trať Variante Nera, ktorá tvorú strmú skratku medzi dvoma úsekmi červenej zjazdovky Vascoccia. Tunajšia lyžiarska oblasť je veľmi vhodná pre začiatočníkov, pokročilí lyžiari sa tu asi rýchlo začnú nudiť.

Aj pre lyžiarskych expertov však existuje riešenie. Veď Antagnod je predsa súčasťou veľkej lyžiarskej oblasti Monterosa Ski. Tá zahŕňa tri údolia a ponúka 180 km zjazdoviek. Z Antagnod je to len pár kilometrov do väčšieho lyžiarskeho strediska Champoluc, kde náročnejšie trati naopak prevládajú.

Antagnod je ideálne miesto pre začiatočníkov a rodiny s deťmi. Akonáhle sa všetci cítia na lyžiach sebaisto, je čas vyraziť na prieskum ďalších lyžiarskych stredísk v rámci Monterosa Ski.

Naplánuj si lyžovačku

Antagnod Ubytovanie

Viac o lyžiarskom teréne

62%
Modré zjazdovky
36%
Červené zjazdovky
2%
Čierne zjazdovky
7
Zjazdovky spolu
11.4 km
Zjazdovky spolu
3.8 km
Najdlhší zjazd
11.4 km
Zjazdný terén
20 km
Zasnežovanie

Počet vlekov: 4

1
4-sedačky
1
3-sedačky
2
Lyžiarske vleky

Nadmorská výška

2307m
Vrchol
577m
Prevýšenie
1730m
Údolie

Dôležité dátumy

27 november, 202127. 11. 2021

Štart sezóny

18 apríl, 202218. 04. 2022

Koniec sezóny

91

Dĺžka sezóny (dni)

N.A.

Dlžka ostatnej sezóny (dni)

21

V prevádzke (roky)

0cm

Priemerne nasneží
Copyright © 1995-2021 Mountain News Corporation. Všetky práva vyhradené.