Piemont

Limone Piemonte Lyžiarske stredisko

Lyžiarske strediská | Slovensko, Európa, svet
Č. 7pre rodiny v regióne Európa
Č. 6pre rodiny v regióne Taliansko
Č. 3v kvalite zjazdoviek v regióne Piemont
Všetky recenzie

Stredisko

Do Riserva Bianca, lyžiarskeho strediska v údolí Vermenagna, ktoré sa rozkladá na úpätí hory Tenda, sa dostanete tromi spôsobmi – prostredníctvom Porta del Sole, Porta Tre Amis v nadmorskej výške okolo 1400 m a prostredníctvom Porta dell'Alpe v Limonetto. Z obce sa dá pohodlne dosiahnuť aj lyžiarsky areál Maneggia, určený najmä pre začiatočníkov. V Riserva Bianca nájdete 80 km zjazdoviek, na ktorých funguje v prípade potreby perfektný zasnežovací systém. Zjazdovky obsluhuje celkom 16 dopravných zariadení vrátane kabínkových a sedačkových lanoviek najnovšej generácie – všetci milovníci zjazdového lyžovania tu budú určite spokojní. Jednotlivé zjazdovky sa líšia v dĺžke aj v stupni ich obtiažnosti; niektoré sú vhodné pre začiatočníkov, iné pre zmenu slúžili talianskym a francúzskym národným tímom pri ich lyžiarskych sústredeniach. Rozľahlosť zjazdoviek umožňuje tiež pohodlnú jazdu na snowboarde, avšak tí, ktorí chcú praktizovať akrobatické kúsky, tak môžu urobiť v Snow Parku Limonetto o rozlohe 3500 m², kde majú k dispozícii half pipe, kickery, boxy aj raily.

Na svoje si tu prídu aj deti, zábavný park na snehu je pre nich pripravený na Kvóte 1400. Priamo na zjazdovkách nájdete početné reštaurácie, vďaka ktorým si môžete dopriať jedinečnú relaxačnú prestávku počas jazdy a ochutnať napríklad typické miestne špeciality. Limone a Val Vermenagna sa môžu okrem iného pochváliť aj dvoma centrami bežeckého lyžovania: jeden bežecký areál nájdete v Panike Sottana a ďalší vo Vernante, každý z nich ponúka okolo 10 km upravovaných tratí.

Údolie priťahuje tiež veľké množstvo nadšencov módneho ski-touringu, ponúka totiž početné rôzne dlhé a rôzne náročné túry cez Cima Fascia k Vallone San Giovanni cez Cima Pepino s nádherným výhľadom na Ligurské more, za ktorým sa nachádza Korzika, od Rocca dell'Abissi po Monte Chiamossero a Monte Creus so zostupom do Val Grande di Vernante.

Naplánuj si lyžovačku

Limone Piemonte Ubytovanie

Viac o lyžiarskom teréne

4%
Zelené zjazdovky
9%
Modré zjazdovky
56%
Červené zjazdovky
31%
Čierne zjazdovky
45
Zjazdovky spolu
80 km
Zjazdovky spolu
5.8 km
Najdlhší zjazd
80 km
Zjazdný terén
35 km
Zasnežovanie

Počet vlekov: 17

1
Kabínkové lanovky
6
Expresné 4-sedačky
5
2-sedačky
5
Lyžiarske vleky

Nadmorská výška

2085m
Vrchol
1042m
Prevýšenie
1043m
Údolie

Dôležité dátumy

04 december, 202104. 12. 2021
Štart sezóny
18 apríl, 202218. 04. 2022
Koniec sezóny
N.A.
Dĺžka sezóny (dni)
N.A.
Dlžka ostatnej sezóny (dni)
2021
V prevádzke (roky)
0cm
Priemerne nasneží
Copyright © 1995-2021 Mountain News Corporation. Všetky práva vyhradené.