San Pellegrino - Falcade Lyžiarske stredisko

Lyžiarske strediská | Slovensko, Európa, svet
Č. 9pre rodiny v regióne Európa
Č. 5pre rodiny v regióne Taliansko
Č. 1snowpark v regióne Benátsko
Všetky recenzie

Stredisko

Lyžiarske stredisko San Pellegrino – Falcade

Falcade je malé mestečko v provincii Belluno, v regióne Benátky. Lyžiarsky areál Falcade - San Pellegrino sa nachádza v nadmorskej výške 1200 metrov a je obklopený sugestívnou a fascinujúcou scenériou, ktorú tvoria vrcholy ako Marmolada alebo Focobon, Mulaz, Pelmo, Civetta, Cime d'Auta a Monzon-Costabella. Lyžiari môžu lyžovať od Falcade (a strediska nazývaného Trevalli) až po priesmyk San Pellegrino vďaka štyrom moderným lanovkám. Z Falcade prepravuje lyžiarov nová lanovka, zo strany priesmyku San Pellegrino je hlavným dopravným zariadením kabínová lanovka Col Margherita. Len pár krokov od zjazdoviek sa nachádza veľké parkovisko, snežné ihrisko lyžiarskej školy a škôlky pod názvom Blanco World, nájdete tu aj množstvo hotelov a chát, kde môžete ochutnať tradičné horské pokrmy.

► Rôzne typy skipasov

V stredisku sú platné tri rôzne typy skipasov, od skipasu Trevalli, platného len pre rovnomennú časť strediska priamo vo Falcade, cez rozšírený skipas zahŕňajúce zjazdovky v Trevalli i San Pellegrino, až po skipas Dolomiti Superski. Lyžiarsky areál Falcade je totiž súčasťou tohto svetoznámeho lyžiarskeho komplexu.

 

Lyžiarsky terén

Lyžiarske terény San Pellegrino - Falcade

Dovedna je v celom areáli od Falcade po priesmyk San Pellegrino takmer 70 km prevažne najmiernejších a stredne ťažkých zjazdoviek vhodných pre rodiny s deťmi a začiatočníkov.

► Zjazdovky v San Pellegrino - Falcade

Lahôdkou pre zdatnejších (nielen zamilovaných) lyžiarov je určite svetoznáma stredne obtiažna zjazdovka Innamorati (zjazdovka zamilovaných), dlhá 11,5 km, ktorá sa stáča z vrcholu Col Margherita (2514 m) až do mestečka Falcade (1100 m), obklopená lesmi prírodného parku Paneveggio.

Spomenúť treba aj čiernu zjazdovku Le Buse - Molino. Zdatných lyžiarov ohúri aj svojou dĺžkou - má totiž takmer 6 kilometrov! A ďalšia čierna adrenalínová zjazdovka La Volata so štartom na Col Margherita a klesaním do 56% hostila v januári 2019 Majstrovstvá sveta v zjazde juniorov a super-G.

 

► Snowpark v San Pellegrino - Falcade

Sampo Snowpark je vyhľadávanou lokalitou pre všetkých milovníkov freestylu, od začiatočníkov až po tých veľmi pokročilých. Nájdete ho v blízkosti sedačkovej lanovky Campigol a v jeho setupe sú tri rôzne lajny, od najľahšej až po náročnú. Súčasťou snowparku je aj 15metrový Big Air Bag, ktorý zaisťuje bezpečné a mäkké pristátie pri tréningu skokov a ďalších kaskadérskych kúskov. Vstupné do snowparku je spoplatnené osobitnou tarifou.

► Bežecké lyžovanie v San Pellegrino - Falcade

Medzi Falcade a priesmykom San Pellegrino je možné lyžovať na viac ako 26 km upravovaných bežeckých stôp patriacich do okruhu, na ktorom platí SuperNordicSkipass. Bežecké trate sú večer osvetlené.

Naplánuj si pobyt

Kedy je najviac snehu?

Priemerne nasneží

85cm
53cm
36cm
18cm
11cm
11cm
nov
55cm
dec
68cm
jan
71cm
feb
44cm
mar

Viac o lyžiarskom teréne

31%
Modré zjazdovky
57%
Červené zjazdovky
12%
Čierne zjazdovky
47
Zjazdovky spolu
67.5 km
Zjazdovky spolu
5 km
Najdlhší zjazd
67.5 km
Zjazdný terén

Počet vlekov: 16

2
Kabínkové lanovky
5
4-sedačky
4
2-sedačky
5
Lyžiarske vleky

Nadmorská výška

2520m
Vrchol
1330m
Prevýšenie
1190m
Údolie

Dôležité dátumy

03 december, 202203. 12. 2022
Plánovaný štart sezóny
10 apríl, 202310. 04. 2023
Plánovaný koniec sezóny
N.A.
Dĺžka sezóny (dni)
N.A.
Dlžka ostatnej sezóny (dni)
23
V prevádzke (roky)
0cm
Priemerne nasneží
Copyright © 1995-2022 Mountain News LLC. Všetky práva vyhradené.