Prémiový partner

Saalbach Hinterglemm Leogang Fieberbrunn Lyžiarske stredisko

Lyžiarske strediská | Slovensko, Európa, svet
Č. 3v Après Ski v regióne Salzbursko
Všetky recenzie

Stredisko

Lyžiarske stredisko Skicircus Saalbach-Hinterglemm Leogang Fieberbrunn

Saalbach-Hinterglemm a Leogang tvoria so susedným Fieberbrunnom lyžiarskou alianciu už od zimy 2015/16. Desaťmiestna lanovka TirolS prepája obe lyžiarskej oblasti, rovnako ako 3,5 km dlhá zjazdovka Vierstadlalm. Vďaka tomu Skicircus ponúka dych vyrážajúcich 270 km zjazdoviek, ktoré obsluhuje 70 lanoviek a vlekov. Skicircus sa tak radí k najväčším lyžiarskym oblastiam v Rakúsku.

Lyžiarske stredisko pôsobivo potvrdzuje svoju povesť jednej z najlepších rakúskych lyžiarskych oblastí. Kompletnú ponuku zjazdoviek všetkých úrovní obtiažnosti mal Saalbach-Hinterglemm ešte pred rozšírením. S freeridovým hotspotom vo Fieberbrunnu sa na oboch stranách otvorili nekonečné plochy pre lyžovanie mimo zjazdovky.

► Rozmanitosť: Saalbach a Hinterglemm

Saalbach a Hinterglemm sa nachádzajú v údolí Glemmtal v okrese Pinzgau. Vleky na oboch stranách tohto úzkeho horského údolia sú navrhnuté tak, aby sa lyžiari mohli po stredisku pohybovať v okruhoch. Vďaka tomu môžete stráviť na lyžiach alebo snowboarde celý deň bez toho, aby ste museli dvakrát použiť rovnaký vlek.

Zjazdovky sú veľmi rozmanité. Nachádza sa tu veľa krásnych širokých modrých zjazdoviek, ktoré sú ideálne pre začiatočníkov, no sú zároveň aj lákadlom pre milovníkov carvingu. Na červených zjazdovkách (110 km) je lyžovanie o niečo náročnejšie, ale aj tieto zjazdovky sú väčšinou veľmi široké, takže vždy máte dostatok miesta na manévrovanie. Pre expertov je tu 20 kilometrov čiernych zjazdoviek, ktoré predstavujú veľkú výzvu. Každý, kto hľadá bezstarostnú zábavu na lyžiach mimo upravené trate, nájde v Saalbach-Hinterglemmu päť lyžiarskych ciest. Ďalšie sa nachádzajú na strane Fieberbrunnu.

Freeski a snowboardová scéna sa schádza v Hinterglemmu. Veľkorysý funpark, presnejšie Nightpark bol vybudovaný tesne nad obcou. Ponúka veľké kickery a množstvo ďalších prekážok. Rozhodne sa oplatí urobiť si tu krátku prestávku a rozhliadnuť sa. Mimochodom, táto sekcia je veľmi dobre osvetlená, takže sa môžete lyžiarskej zábave venovať aj večer. Obsluhujúca lanovka Unterschwarzbachbahn premáva denne okrem nedele až do 21:30. Snowparkov je však v celej oblasti ešte viac. V Saalbachu je to "Learn to Ride Park", ktorý sa nachádza pri lanovke Bernkogelbahn a ponúka aj jednu boardercrossovú trať. V Hinterglemmu pri sedačkovej lanovke Hochalm majú zase "Playground". A ak prejdete do lyžiarskeho areálu Leogang, nájdete tam "Nitro Snowpark".

► Freeride deluxe vo Fieberbrunnu

Vďaka tomu, že sa Fieberbrunn stal jedinou rakúskou zastávkou pretekov Freeride World Tour, lyžiarske stredisko tak povediac rozkvitlo v Mekku medzinárodnej freeride scény, a to napriek tomu, že má len 43 kilometrov zjazdoviek.

Zlúčením Skicircusu Saalbach-Hinterglemm-Leogang-Fieberbrunn sa obec aj lyžiarske stredisko Fieberbrunn stalo ešte príťažlivejším, a to aj pre ďalšie typy lyžiarov, nielen pre freeriderov. Na Fieberbrunnskej strane je to však stále pre väčšinu lyžiarov v štýle "ľahko hore a divokou jazdou dole". Nie nadarmo bola zastávka Pillerseetal vyhlásená za najobľúbenejší event celej Freeride World Tour. Perfektné podmienky pre profesionálov sú napríklad na Wildseeloder North Face s prevýšením 610 metrov a sklonom až 70 stupňov. Trasy pre freeriderov sú vlastne lyžiarske cesty 1A, 4 a 3A vedúce od Lärchfilzkogel. Freeride experti ponúkajú kurzy lyžovania v hlbokom snehu a freeridové kurzy pre lyžiarov aj snowboardistov (Tel: +43 (0) 5354 52080). Na freeridovej základni môžete s profesionálmi objavovať tie najlepšie freeridy v okolí Wildseeloderu (Tel: +43 (0) 664 3254583).

► Veľa kilometrov a skvelé možnosti

Lyžiarske stredisko Saalbach-Hinterglemm-Leogang-Fieberbrunn sa skladá z niekoľkých predtým nespojených lyžiarskych oblastí. To ponúka hosťom výhodu v tom, že v každej lokalite sú osobitné sánkarské dráhy, chodníky a zimné turistické trasy. Môžete sa tak okrem lyžovania venovať aj veľa ďalším zimným športom. A k dobrému zážitku lyžiarskemu sa určite viažu aj vynikajúce zážitky kulinárske - s viac ako 40 útulnými chatami máte obrovský výber. Lyžiarske chaty sa vyznačujú dobrým pomerom ceny a výkonu, a tak môžete bez obáv ochutnávať, na čo máte chuť. 

► Après-ski: Čulý nočný ruch a veľa akcií

Ak nie ste fanúšikom après-ski, nebude asi táto lyžiarska oblasť vašou prvou voľbou. Skicircus Saalbach Hinterglemm Leogang Fieberbrunn je vychýrený pre svoju párty atmosféru a rušný nočný život.

 

Naplánuj si pobyt

Skipasy

Kedy je najviac snehu?

Priemerne nasneží

211cm
132cm
88cm
44cm
14cm
14cm
nov
88cm
dec
176cm
jan
97cm
feb
100cm
mar

Viac o lyžiarskom teréne

56%
Modré zjazdovky
35%
Červené zjazdovky
9%
Čierne zjazdovky
156
Zjazdovky spolu
270 km
Zjazdovky spolu
7.5 km
Najdlhší zjazd
270 km
Zjazdný terén
2 km
Osvetlené
368 ha
Zasnežovanie
243 km
Zasnežovanie

Počet vlekov: 70

29
Kabínkové lanovky
4
Expresné 8-sedačky
12
Expresné 6-sedačky
2
Expresné 4-sedačky
3
4-sedačky
20
Lyžiarske vleky

Nadmorská výška

2096m
Vrchol
1256m
Prevýšenie
840m
Údolie

Dôležité dátumy

02 december, 202202. 12. 2022
Plánovaný štart sezóny
16 apríl, 202316. 04. 2023
Plánovaný koniec sezóny
137
Dĺžka sezóny (dni)
143
Dlžka ostatnej sezóny (dni)
N.A.
V prevádzke (roky)
0cm
Priemerne nasneží
Copyright © 1995-2022 Mountain News LLC. Všetky práva vyhradené.