Lombardsko

Passo Stelvio Lyžiarske stredisko

Lyžiarske strediská | Slovensko, Európa, svet
Č. 8snowpark v regióne Európa
Č. 6snowpark v regióne Taliansko
Č. 2v Après Ski v regióne Lombardsko
Všetky recenzie

Priesmyk Stelvio v Alta Valtellina je najvyššie položený horský priesmyk Východných Álp a druhý najvyšší v Alpách vôbec. Priesmyk sa nachádza v Ortleských Alpách, medzi Stilfs v provincii Južné Tirolsko a Bormiom v provincii Sondrio. Priesmyk je prirodzeným spojením so Švajčiarskom - veď švajčiarska hranica sa nachádza iba 200 metrov od Stelvia. 

Passo Stelvio (Stilfserjoch) je významná horská oblasť, dokonca jediná v Alpách, kde sa nelyžuje v zime, ale výlučne v lete. Preto ho k mimosezónnym tréninkom s obľubou využívajú mnohé národné lyžiarske tímy. Priesmyk je sprístupnený od mája do októbra a okrem milovníkov letného lyžovania ho veľmi dobre poznajú aj fanúšikovia cyklistiky - cez Stelvio prechádzajú vychýrené cyklistické preteky Giro d’Italia. Cyklisti aj motocyklisti tu ocenia úchvatný výhľad a početné množstvo zákrut, ktoré sa krútia až na sám vrchol. 

Zaujímavosť: Ľadovec Stelvio je najväčšie letné lyžiarske stredisko v Alpách, ktoré ponúka 20 km zjazdoviek v nádhernom unikátnom prostredí s malebnými výhľadmi.

Nenechajte si ujsť: Zjazdovky, ktoré sa ťahajú v nadmorskej výške od 2758 do 3450 metrov a krútia sa po úbočiach Monte Cristallo. Dychberúci zážitok!

V lete na ľadovci Stelvio funguje Lyžiarska univerzita, kde učitelia a inštruktori vychýrenej lyžiarskej a snowboardovej školy Pirovano vyučujú najlepšiu techniku všetkých záujemcov, od začiatočníkov a drobcov až po rekreačných lyžiarov, ktorí sa chcú v lyžovaní zdokonaliť. 

Passo dello Stelvio - to pravé miesto, keď chcete stráviť leto na snehu!

Naplánuj si lyžovačku

Passo Stelvio Ubytovanie

Viac o lyžiarskom teréne

50%
Modré zjazdovky
42%
Červené zjazdovky
8%
Čierne zjazdovky
6
Zjazdovky spolu
12 km
Zjazdovky spolu
5 km
Najdlhší zjazd
12 km
Zjazdný terén

Počet vlekov: 6

2
Kabínkové lanovky
4
Lyžiarske vleky

Nadmorská výška

3450m
Vrchol
692m
Prevýšenie
2758m
Údolie

Dôležité dátumy

04 jún, 202204. 06. 2022

Štart sezóny

30 október, 202230. 10. 2022

Koniec sezóny

N.A.

Dĺžka sezóny (dni)

N.A.

Dlžka ostatnej sezóny (dni)

N.A.

V prevádzke (roky)

0cm

Priemerne nasneží
Copyright © 1995-2021 Mountain News Corporation. Všetky práva vyhradené.