SkiWelt Wilder Kaiser - Brixental Lyžiarske stredisko

Lyžiarske strediská | Slovensko, Európa, svet
Č. 2pre začiatočníkov v regióne Rakúsko
Č. 2pre začiatočníkov v regióne Tirolsko
Všetky recenzie

Stredisko

Lyžiarske stredisko SkiWelt Wilder Kaiser - Brixental

Lyžiarske stredisko SkiWelt Wilder Kaiser - Brixental sa nachádza v pohorí Kaisergebirge v Tirolsku. SkiWelt je jedna z najväčších navzájom prepojených a súvislých lyžiarskych oblastí v Rakúsku. Zároveň je to jedno zo stredísk s najspoľahlivejšími snehovými podmienkami a nájdete tu ideálne prostredie pre všetky zimné športy, stačí si len vybrať. Ponúka 284 km zjazdoviek a 90 zväčša moderných vlekov, nespočetne chát a modernú infraštruktúru, a tak si tu každý lyžiar naozaj nájde to svoje. Azda len milovníci vysokohorského lyžovania by mohli byť sklamaní, nakoľko vo Wilder Kaiser si nezalyžujú vo výškach nad 2000 metrov nad morom.

► Dobre vedieť

Nezabudnuteľnú dovolenku v tejto lyžiarskej oblasti nemusíte tráviť len vo Wilder Kaiser, kde je pomerne draho - ubytovanie sa oplatí hľadať v okolitých strediskách v Brixene, ako je Thale, Ellmau, Going, Hopfgarten, Itter, Kelchsau, Scheffau, Söll a Westendorf. Strediská v celom údolí ponúkajú množstvo skvelých hotelov, penziónov a apartmánov, vrátanie tých luxusných - zväčša aj s pôsobivým výhľadom na impozantnú Wilder Kaiser. 

Mimochodom, Wilder Kaiser Brixental je rakúsky najväčší nočný skiareál! V SkiWelte Söll sú pre večerné lyžovanie pravidelne osvetlené zjazdovky Keat, Hexen6er, Stöckl, „Hans im Glück“ a zjazd do údolia.

► Nenechajte si ujsť

Spomenúť treba vyhliadkovú horu Hohe Salve. Z nej sa otvára úžasný výhľad na viac ako 70 trojtisícových vrcholov pokrytých snehom. Na Hohe Salve sa nachádza tiež najvyššie položený rakúsky kostol, zasvätený Jánovi Krstiteľovi.

Ďalší zážitok, ktorý by ste si mali dožičiť, je dedinka ALPENIGLU, ktorá sa skladá z 18 iglú na horskej stanici v Hochbrixene. Môžete tu prenocovať v iglú apartmáne, vychutnávať si chladené nápoje z ľadoých pohárov, dopriať si fondue na ľadovom stole, či navštíviť umeleckú výstavu ICE LAND.

A samozrejme nesmieme zabudnúť ani na sánkarské dráhy SkiWeltu. Tri z nich sú návštevníkom k dispozícii denne, sú osvetlené a zasnežované. Sánkarskú dráhu Astberg nájdete v Ellmau-Going a dráhy Hexenritt a Mondrodelbahn v SkiWelte Söll. V každom zo stredísk je navyše požičovňa saní.

 

Lyžiarsky terén

Lyžiarske terény SkiWeltu Wilder Kaiser - Brixental

Hoci SkiWelt Wilder Kaiser - Brixental nepatrí k najvyššie položeným rakúskym strediskám, vďaka modernému systému technického zasnežovania, ktoré pokrýva väčšinu zjazdoviek sa pýši veľmi dobrou kvalitou zjazdových tratí.

► Zjazdovky SkiWeltu Wilder Kaiser - Brixental

Špeciálne pre rodiny a začiatočníkov ponúka SkiWelt skvelé podmienky so somárskymi lúčkami a ľahkými zjazdovkami v Scheffau, Itteru, Hopfgarten, Söll, Westendorfu, Brixen im Thale, Going či v Ellmau. V údolných lokalitách sú zvyčajne cvičné lúky s mierne svažitými terénmi. A dokonca aj viaceré z bežných zjazdoviek sú pre začiatočníkov ľahko zvládnuteľné, napríklad Hartkaiser a Brandstadl nad Ellmau a Scheffau či rodinný zjazd nad Westendorfom. Každá lokalita SkiWeltu ponúka vynikajúce lyžiarske školy, ponuka je obrovská!

V SkiWelte však nájdu to pravé aj nároční lyžiari. V Brixenu sa im ponúka jedinečný zážitok pri zjazde z vrcholku Hohe Salve (prístupný cez Hopfgarten či Söll) po južnom svahu, obľúbené sú však aj svahy pod lanovkami Kälbersalven, a to predovšetkým u fanúšikov carvingu. V Ellmau na Hartkaiser sa nachádza zjazd do údolia so známym „Black East“ a mnohými skvelými úsekmi ako variantami štandardnej zjazdovky - a najlepšie je spustiť sa tadiaľto hneď zrána alebo doobeda, kým sú ešte zjazdovky v top stave. V lokalite Going by dobrých lyžiarov mala zaujať "Kaiser-Runde" s takmer 20 km zjazdoviek a celkovým prevýšením viac ako 4000 metrov. V Hopfgarten sa nachádza viacero náročných zjazdoviek na Hohe Salve, v Itteru svieži zjazd do údolia, na svoje si však športovejší lyžiari prídu aj v Söll a Scheffau.

SkiWelt má čo ponúknuť nielen rodinám a zdatným lyžiarom. Svoje si tu nájdu aj pôžitkári a milovníci après-ski. V celej oblasti sa nachádza takmer nevyčerpateľné množstvo kurióznych, avšek profesionálne vedených horských reštaurácií a skvelých lyžiarskych chát. Nezáleží na tom, či uprednostňujete posedenie pri pive za zvukov šlágrov populárnej hudby, alebo si chcete vychutnať výhľad do okolia s živou hudbou na slnečnej terase... Z ponuky 84 horských chát si vhodnú reštauráciu nájde zaručene každý.

 

► Snowparky a fun zóny v SkiWelte Wilder Kaiser - Brixental

Tri funparky a lyžiarsky parcour v lokalite Hans im Glück v srdci SkiWeltu Wilder Kaiser - Brixental predstavujú dobrú freestylovú ponuku! Najväčším snowparkom v celej oblasti SkiWelt je BIG PLAYGROUND© (Boarders Playground) Snowpark Westendorf pri vleku Gampenkogellift vo Westendorfe. Okrem neprekonateľnej dĺžky a rozlohy sa vyznačuje slnečnou polohou, každodennou údržbou a starostlivosťou.

 

 

Vynikajúci je tiež Intersport Kaiserpark na Tanzbodenbahn v Ellmau, ktorý ponúka tri lajny (pre začiatočníkov, pokročilých a profi jazdcov) s rôznymi prekákami, kickermi a chillout zónou. O čosi menej športový, no veľmi zábavný je Skiparcour v Hans im Glück a Crazy Kangaroo Park v SkiWelte Söll.

SkiWelt samozrejme ponúka ešte celý rad ďalších aktivít pre milovníkov lyžovania: okrem iných aj dve Skimovie-zjazdovky v Scheffau a v Söll, trate s časomierou v Brixen im Thale, Ellmau-Going i v Söll či nočné lyžovanie v najväčšej rakúskej osvetlenej oblasti (10 km zjazdoviek).

Naplánuj si pobyt

Kedy je najviac snehu?

Priemerne nasneží

143cm
89cm
60cm
30cm
11cm
11cm
nov
59cm
dec
119cm
jan
63cm
feb
36cm
mar

Viac o lyžiarskom teréne

52%
Modré zjazdovky
36%
Červené zjazdovky
13%
Čierne zjazdovky
223
Zjazdovky spolu
270 km
Zjazdovky spolu
7.3 km
Najdlhší zjazd
270 km
Zjazdný terén
10 km
Osvetlené
229 km
Zasnežovanie

Počet vlekov: 83

17
Kabínkové lanovky
4
Expresné 8-sedačky
11
Expresné 6-sedačky
3
Expresné 4-sedačky
11
4-sedačky
2
3-sedačky
2
2-sedačky
33
Lyžiarske vleky

Nadmorská výška

1869m
Vrchol
1249m
Prevýšenie
620m
Údolie

Dôležité dátumy

08 december, 202208. 12. 2022
Plánovaný štart sezóny
10 apríl, 202310. 04. 2023
Plánovaný koniec sezóny
N.A.
Dĺžka sezóny (dni)
N.A.
Dlžka ostatnej sezóny (dni)
77
V prevádzke (roky)
750cm
Priemerne nasneží
Copyright © 1995-2022 Mountain News LLC. Všetky práva vyhradené.