Prehľad

Westendorf leží v 802 m.n.m. a je to typická veľmi pekná tirolská obec. Až donedávna nebolo možné dostať sa na westendorfskú horu Choralpe z ostatných stredísk Skiweltu inak ako autobusom. Lyžiarske stredisko na úpätí Choralpe tak kvôli nepríliš ideálnej topografii tejto hory bojovalo s ťažkosťami, napriek tomu sa práve tu nachádzajú veľmi pôvabné svahy s mnohými zjazdovkami a lyžiarskymi trasami do údolia, a svojich fanúšikov si vždy našli. Obzvlášť dlhé sú zjazdovky popri lanovke Ki-West, ktorej výstavba sa začala v roku 2005 v extrémnom teréne v juhovýchodnej časti lyžiarskeho areálu. Z dolnej stanice lanovky je to do obrovskej Kitzbühelskej lyžiarskej oblasti čo by kameňom dohodil. Od decembra 2008, kedy bola na Choralpe vybudovaná spojovacia lanovka z Brixen im Thale, sa stala lyžovačka na Choralpe a vo Westendorfe skutočne pohodlným a radostným zážitkom pre každého návštevníka Skiwelt Wilder Kaiser - Brixental, ktorý si tak s viac ako 90 vlekmi a lanovkami upevnil postavenie najväčšej lyžiarskej oblasti v Rakúsku. SkiWelt ponúka 279 km zjazdoviek všetkých obtiažností, z čoho 13 km je osvetlených pre nočné lyžovanie. Pre nelyžiarov a milovníkov iných zimných športov sú pripravené tiež sánkarské dráhy (dokopy 11 km osvetlených tratí, ktoré môžete prejsť na sánkach). Pri nočných jazdách na lyžiach alebo na sánkach sa môžete tešiť zo záplavy svetiel v údolí.

Nielen čo do množstva vlekov a zjazdoviek je SkiWelt v Rakúsku najväčší. Metropola večierkov a apres-ski ako je Sölden, Saalbach a St. Anton, ktoré mnohí považujú za najväčšie skiareály v Rakúsku, musia skloniť hlavu pred rozmanitými horskými chatami, do ktorých sa možno uchýliť nielen kvôli občerstveniu. Vo viac než 70 chatách nájdete ultramoderné reštauračné zariadenie s kapacitou 1500 miest, posuvné koberce vedúce k dizajnovým toaletám aj prebaľovacie pulty pre rodiny s bábätkami, rovnako ako panoramatický reštaurant Bergkaiser, ale tiež zväčša rustikálne chaty postavené v roku 1787, v ktorých sú dvere, ktoré môžu otvoriť bez ohýbania len trpaslíci, a kde "Germknödel" nestojí ani štyri eurá.

Príčinou rozmanitosti týchto chat je, že systém vlekov vo Skiwelt nie je rozostavaný v horskej pustatine, ale na poľnohospodárskej pôde, a mnohí poľnohospodári svoje pastviny v zime prenechávajú lyžiarom a svoje chaty mení v útulnej zastávky na občerstvenie. Z toho dôvodu sa v chatách lyžiarskeho regiónu SkiWelt nedá príliš holdovať nadmernému pitiu, zato tu nájdete najtypickejšiu tirolskú kuchyňu. Medzi miestne špeciality patrí špekové knedle s kapustou, ravioli alebo "Kasspatzn" a samozrejme aj miestne pálenky, často z vyslovene domácej produkcie.

Vzhľadom k obrovskej rozlohe tejto lyžiarskej oblasti nie je úplne od veci využiť miestneho sprievodcu, najmä preto, že mapa trás môže byť kvôli zložitej miestnej topografii nepresne zanesená. Graficky zaznačiť v rámci jednej mapy všetkých sedem vrcholov, na ktorých sa lyžuje do údolia všetkými smermi, je naozaj veľmi ťažké.

Naplánuj si pobyt

Požičovne lyží

Kedy je najviac snehu?

Priemerne nasneží

128cm
80cm
54cm
27cm
8cm
37cm
nov
66cm
dec
106cm
jan
55cm
feb
40cm
mar
29cm
apr

Viac o lyžiarskom teréne

Modré zjazdovky
52%
Červené zjazdovky
36%
Čierne zjazdovky
13%
Zjazdovky spolu
223
Najdlhšia zjazdovka
7.3 km
Zjazdný terén
270 km
Osvetlené
10 km
Zasnežovanie
229 km

Počet vlekov: 82

Kabínkové lanovky
16
Expresné 8-sedačky
6
Expresné 6-sedačky
11
Expresné 4-sedačky
3
4-sedačky
11
3-sedačky
1
2-sedačky
2
Lyžiarske vleky
32

Nadmorská výška

Údolie
620m
Vrchol
1869m
Prevýšenie
1249m

Dôležité dátumy

07 december, 202407. 12. 2024
Plánovaný štart sezóny
01 apríl, 202501. 04. 2025
Plánovaný koniec sezóny
N.A.
Dĺžka sezóny (dni)
N.A.
Dlžka ostatnej sezóny (dni)
78
V prevádzke (roky)
750cm
Priemerne nasneží
Copyright © 1995-2024 Mountain News LLC. Všetky práva vyhradené.