Horné Bavorsko

Zugspitze Lyžiarske stredisko

Lyžiarske strediská | Slovensko, Európa, svet
Č. 2v kvalite zjazdoviek v regióne Európa
Č. 1pre pokročilých v regióne Nemecko
Č. 1v pomere kvality a ceny v regióne Bavorsko
Všetky recenzie

Zugspitze je lyžiarske stredisko plné superlatívov. Práve Zugspitze ako najvyššia nemecká hora a jediný nemecký ľadovec je až do neskorej jari magnetom pre všetkých lyžiarov, snowboardistov, vyznávačov carvingu a freestylerov. Snehovú pokrývku, ktorá je vďaka nadmorskej výške takmer 3000 metrov zaručená, ešte podporuje systém zasnežovania. Zimná alebo jarná dovolenka na prírodnom snehu na svahoch Zugspitze, to je niečo, čo by ste si mali aspoň raz za život dopriať.

Pre ešte väčšie pohodlie lyžiarov a snowboardistow je stredisko vybavené novou 6-sedačkovou lanovkou s bublinami - teda s ochranným krytom proti poveternostným vplyvom, s kapacitou 2200 osôb za hodinu. Táto sedačka nahradila zastaralú dvojsedačku a lyžiari tak vďaka nej majú svahy plné snehu na dosah ešte rýchlejšie a pohodlnejšie.

Špeciálny tip pre všetkých freeriderov: Pred impozantnou ľadovcovou kulisou môžete predviesť svoje zručnosti a užiť si lyžovačku v hlbokom prírodnom snehu. Nezabudnite však na správnu výbavu! Pre väčšiu bezpečnosť a pôžitok z jazdy pribudli dva Freeride checkpointy pri výstupe z Zahnradbahn a pri Gletscherbahn.

Z nelyžiarskych aktivít je nepochybne najzaujímavejšia možnosť vyskúšať malý a velký svah na sánkovanie. Jazda na sánkach je bezplatná. Vychutnajte si pritom monumentálnu horskú scenériu, ktorá sa vám pri jazde do údolia otvára.

Na najvyššej hore Nemecka sa môžete nechať rozmaznávať aj kulinársky. Či už ste skôr na bavorskú kuchyňu alebo niečo ľahšieho s medzinárodným nádychom, na svoje si prídete v niektorej z nasledujúcich reštaurácií: v ľadovcovej SonnAlpin, v Gletschegarten, v Gipfelalm alebo v Panorama Lounge 2962.

Viac o lyžiarskom teréne

36%
Modré zjazdovky
64%
Červené zjazdovky
11
Zjazdovky spolu
20 km
Zjazdovky spolu
5 km
Najdlhší zjazd
20 km
Zjazdný terén

Počet vlekov: 9

3
Kabínkové lanovky
2
Expresné 6-sedačky
4
Lyžiarske vleky

Nadmorská výška

2962m
Vrchol
2242m
Prevýšenie
720m
Údolie

Dôležité dátumy

19 november, 202119. 11. 2021

Štart sezóny

22 máj, 202222. 05. 2022

Koniec sezóny

N.A.

Dĺžka sezóny (dni)

N.A.

Dlžka ostatnej sezóny (dni)

91

V prevádzke (roky)

0cm

Priemerne nasneží
Copyright © 1995-2021 Mountain News Corporation. Všetky práva vyhradené.