Biberwier - Marienberg Lyžiarske stredisko

Lyžiarske strediská | Slovensko, Európa, svet
Č. 8pre rodiny v regióne Európa
Č. 7pre rodiny v regióne Rakúsko
Č. 7pre rodiny v regióne Tirolsko
Všetky recenzie

Malý lyžiarsky rezort Biberwier leží na samom okraji Erwalderskej panvy a je posledným lyžiarskym strediskom v Außerfern pred sedlom Fernpass. Hoci svahy v stredisku Biberwier môžu pôsobiť trochu monotónne, aj tu sa nájde pár naozaj zaujímavých zjazdoviek. Skladba tunajších tratí je vyvážená aj čo do náročnosti - na svoje si prídu začiatočníci aj pokročilejší lyžiari. Čierne a technicky náročné zjazdy tu však nečakajte.

Hlavným dopravným zariadením v Biberwier je 6-sedačková lanovka - a práve pozdĺž jej trati v dolnej časti strediska sa vinie krásna široká zjazdovka ako stvorená pre carving aj prvé nesmelé oblúčiky. Do horných partií areálu vás vyvezie nie práve najrýchlejšia dvojsedačka - ale aspoň máte čas na rozjímanie a rozhliadanie sa po krajine. A hore po výstupe z lanovky môžete zaobstarať aj pekné panoramatické snímky.

Na slnečnej náhornej plošine sú lyžiarom k dispozícii ešte dva kratšie vleky, ktoré sprístupňujú obidve stredne náročné zjazdovky, značené červenou farbou. Vlek Alm sa nachádza na pokojnej samote a jeho trať vedie cez zalesnené partie strediska. Z hornej stanice vleku Alm dohliadnete na Mieminger Plateau a údolie Ötztal. Zo slnečnej náhornej plošiny sa ponúkajú dve varianty zjazdu k dolnej stanici: stredne ťažká lesná trať a krásna užšia lyžiarska cesta, vedúca tiež lesom - túto variantu vyhľadávajú najmä športovejší lyžiari a snowboardisti. Na konci sa obe trati znovu spájajú a po širokom carvingovom svahu smerujú späť do Biberwier, do údolia.

Naplánuj si lyžovačku

Biberwier - Marienberg Ubytovanie

Kedy je najviac snehu?

Nový sneh spolu

152cm
95cm
63cm
32cm
0cm
14cm
dec
126cm
jan
5cm
feb
0cm
mar

Viac o lyžiarskom teréne

39%
Modré zjazdovky
61%
Červené zjazdovky
6
Zjazdovky spolu
12.3 km
Zjazdovky spolu
3 km
Najdlhší zjazd
12.3 km
Zjazdný terén

Počet vlekov: 6

1
Expresné 6-sedačky
1
2-sedačky
4
Lyžiarske vleky

Nadmorská výška

1789m
Vrchol
789m
Prevýšenie
1000m
Údolie

Dôležité dátumy

04 december, 202104. 12. 2021

Štart sezóny

27 marec, 202227. 03. 2022

Koniec sezóny

N.A.

Plánovaná dĺžka sezóny (dni)

N.A.

Dlžka ostatnej sezóny (dni)

1964

V prevádzke (roky)

500cm

Priemerne nasneží
Copyright © 1995-2021 Mountain News Corporation. Všetky práva vyhradené.