Lermoos - Grubigstein Lyžiarske stredisko

Stredisko

Lyžiarske stredisko Lermoos-Grubigstein je jedným z najnáročnejších lyžiarskych stredísk v rámci Zugspitzareny. Priamo pod vrcholom hory Grubigstein, vysokej 2223 m, sa nachádza päť hlavných lokalít, v ktorých je lyžiarom k dispozícii dovedna 25 kilometrov zjazdoviek (+ 2 km dlhá lyžiarska cesta), ktoré sú klasifikované predovšetkým ako mierne až stredne náročné. Vzhľadom na severnú expozíciu svahov sa tu lyžiari môžu spoľahnúť na vynikajúce snehové podmienky. Na zjazdovkách vás vždy bude sprevádzať fantastická panoráma Ehrwalder a masívu Zugspitze.

Ako sa tam dostať? Cesta k stredisku Grubigstein je možná dvoma spôsobmi. Kým jednodňoví návštevníci a miestni si vyberajú lanovku Grubigsteinbahn, turisti väčšinou využívajú vlek Hochmooslift s nástupnou stanicou priamo v Lermoos.

V dolnej časti lyžiarskeho rezortu nájdu najmä začiatočníci ideálne podmienky pre vylepšenie svojej lyžiarskej techniky. Štvorsedačka Grubigalmbahn prepraví skúsenejších lyžiarov do zaujímavejšej časti lyžiarskeho areálu. Akonáhle sa ocitnete hore, otvára sa vám pohľad na horu Grubigstein. Priamo pod ňou sa nachádza šesťmiestna sedačková lanovka Gams-Jet, ktorá sprístupňuje tie najlepšie upravené svahy. Ako už názov Gams-Jet naznačuje, tu sa budú cítiť najlepšie predovšetkým svižnejšie a športovejšie lyžující jedinci - vďaka rýchlej lanovke tu môžete absolvovať neuveriteľné množstvo zjazdov bez toho, aby ste mali dlhú chvíľu. 

Zážitok: Zvláštnosťou strediska Grubigstein je pôsobivá panoráma Ehrwalder a mohutného masívu Zugspitze. Najvyššia hora v Nemecku je na zjazdovkách lyžiarom stálym spoločníkom. Stredisko Grubigstein patrí mimochodom k rezortom s najdlhšími pistami v celej Zugspitzarene.

Nenechajte si ujsť: Pozoruhodný málo náročný zjazd od vrcholovej stanice lanovky Gams-Jet dole do Lermoos - povedie vás cez údolie po trase dlhej viac ako 1000 metrov.

Naplánuj si pobyt

Kedy je najviac snehu?

Priemerne nasneží

73cm
46cm
31cm
16cm
1.4cm
1.4cm
nov
18cm
dec
61cm
jan
29cm
feb
17cm
mar

Viac o lyžiarskom teréne

54%
Modré zjazdovky
38%
Červené zjazdovky
7%
Čierne zjazdovky
15
Zjazdovky spolu
25.9 km
Zjazdovky spolu
6 km
Najdlhší zjazd
26.5 km
Zjazdný terén
1 km
Osvetlené
25 km
Zasnežovanie

Počet vlekov: 8

3
Kabínkové lanovky
2
Expresné 6-sedačky
1
4-sedačky
1
2-sedačky
1
Lyžiarske vleky

Nadmorská výška

2100m
Vrchol
1100m
Prevýšenie
1000m
Údolie

Dôležité dátumy

16 december, 202216. 12. 2022
Plánovaný štart sezóny
10 apríl, 202310. 04. 2023
Plánovaný koniec sezóny
N.A.
Dĺžka sezóny (dni)
N.A.
Dlžka ostatnej sezóny (dni)
N.A.
V prevádzke (roky)
0cm
Priemerne nasneží
Copyright © 1995-2022 Mountain News LLC. Všetky práva vyhradené.