Najlepšie hodnotené lyžiarske strediská

Kvalita/Cena

Perfektné zjazdovky, kvalitné služby, dobré zázemie, ubytovanie na dosah a optimálny pomer kvality a ceny. Ideálne miesto pre skvelú lyžiarsku dovolenku na snehu.

USA - Najlepšie hodnotené lyžiarske strediská | Ktoré sú najobľúbenejšie strediská?

Užívatelia OnTheSnow hodnotia lyžiarske strediská v regióne USA vo viacerých kategóriach. Ktoré stredisko je najvhodnejšie pre rodiny s deťmi? Ktoré má najlepšie zjazdovky? Kde nájdete najlepšie snowparky? V ktorom stredisku je najlepšia apres-ski zábava? Naši užívatelia sa s vami o svoj ​​názor delia tu - a vy sa samozrejme môžete pripojiť tiež tiež.

Naplánuj si pobyt

Strediská - USA FAQ

Lyžiarske strediská a lyžovanie v USA

V Spojených štátoch sa nachádza vyše 332 lyžiarskych stredísk (situovaných vo viac ako 40 štátoch), v počte skiareálov teda môžu konkurovať Rakúsku aj Japonsku. Spojené štáty ponúkajú širokú škálu lyžiarskych zážitkov pre milovníkov všetkých typov rezortov, od malého dedinského kopca s jedným vlekom ukrytým na Stredozápade až po luxusné a medzinárodne uznávané destinácie ako je Vail, Aspen či Sun Valley.

ZÁPADNÉ POBREŽIE

Západné pobrežie Spojených štátov ponúka tie najstrmšie terény a najhlbší sneh. Lyžiarske a snowboardové oblasti od malých lokálnych stredísk až po vychýrené strediská ako Mammoth Mountain a Squaw Valley , ktoré hostilo zimné olympijské hry v roku 1960, a jazero Tahoe.

Ďalej na sever sú ďalšie malé, avšak lákavé lyžiarske strediská v štátoch Oregon a Washington. Niektoré, napríklad Crystal Mountain a Mt Bachelor ponúkajú parádnu lyžovačku, avšak mokrejší, ťažší sneh kvôli nižšej nadmorskej výške a blízkosti oceánu.

ROCKY MOUNTAINS alebo SKALNATÉ VRCHY

Masívne Skalnaté vrchy (tiež známe ako Skalisté vrchy) pokrývajú územie viacerých západných štátov, ako je Colorado, Utah, Wyoming, Idaho, Montana, Arizona a Nové Mexiko.

Oblasť Skalnatých vrchov je známa vďaka svojim špičkovým lyžiarskym strediskám a trvale dobrému počasiu. V Coloradu leží strediská ako Vail, Telluride a Aspen/Snowmass. Tieto strediská patria k najvychytenejším destináciam na svete. Oproti tomu Jackson Hole vo Wyomingu a Big Sky v Montane sľubujú autentický a vzrušujúci lyžiarsky zážitok.

VÝCHODNÉ POBREŽIE

Strediská východného pobrežia Spojených štátov majú čaro domácej tradície a vlastnej histórie. Niektoré rezorty ako Killington a Mount Snow ponúka zážitky z letoviska s plným servisom.

Avšak len preto, že na východnom pobreží sú menšie hory, nemyslite si, že lyžovačka tu je o to horšia. Trebárs na vermontskom Jay Peak padá toľko snehu, že môže smelo súperiť so strediskami na západnom pobreží. A jeho terény pre lyžovanie medzi stromami sú naozajstnou výzvou aj pre skúsených lyžiarov.

STREDOZÁPAD

Čo chýba Stredozápadu USA v nadmorských výškach, to nahrádza vášňou. Lyžiari a snowboardisti na Stredozápade ​​milujú športovanie bez ohľadu na počasie, terén či vietor. Horný Michigan je domovom niekoľkých najviac zasnežených stredísk.

Vedeli ste (o amerických lyžiarskych strediskách)?

Koľko lyžiarskych stredísk sa nachádza v USA?

Spojené štáty sú domovom pre viac ako 332 lyžiarskych stredísk, o kterých informujeme na OnTheSnow.sk.

♦ Aké americké lyžiarske stredisko vzniklo ako prvé?

Prvým lyžiarskym strediskom v Amerike bolo Sun Valley v štáte Idaho. Bolo otvorené v roku 1936.

♦ Ktorý americký skiareál má najväčšie prevýšenie?

Dve americké lyžiarske oblasti s najväčším prevýšením sú Snowmass (v Coloradu) a Big Sky Resort (v Montane) s 1340 a 1326 výškových metrov.

♦ Aké je najvyššie položené americké lyžiarske stredisko?

Breckenridge v Coloradu s vrcholom v nadmorskej výške 3962 metrov získava titul najvyššie umiestneného lyžiarskeho strediska v USA.
Copyright © 1995-2024 Mountain News LLC. Všetky práva vyhradené.