Colorado

Steamboat Lyžiarske stredisko

Lyžiarske strediská | Slovensko, Európa, svet
Č. 3pre rodiny v regióne Severná Amerika
Č. 3pre rodiny v regióne USA
Č. 1pre rodiny v regióne Colorado
Všetky recenzie

Stredisko

Lyžiarske stredisko Steamboat sa nachádza len 260 km severozápadne od Denveru - a priamo v Steamboat sa toho dá zažiť práve toľko čo na horách. Kombinácia veľkých príležitostí pre lyžovanie a snowboarding spájajúca sa s pohostinnosťou a dedičstvom Divokého západu robí tento rezort unikátnym. Tunajšia lyžiarska oblasť zahŕňa 6 vrcholov: Mt Werner, Sunshine Peak, Storm Peak, Thunderhead Peak, Christie Peak a Pioneer Ridge. Milovníkov zimných športov poteší tunajších takmer 1200 hektárov lyžiarskych terénov s nespočetnými zjazdovkami, lúkami a kopcami, ktoré nesú ochranné známky Champagne Powder®.

 

Do prašanu!

Ak sa chcete dostať do najlepších miest s čerstvým prašanom, najlepšia voľba je Silver Bullet - avšak aspoň 45 minút pred spustením gondoly! Vášniví milovníci prašanu sa totiž pri čakaní na prvú lanovku doslova lepia na sklo a majú nezriadenú radosť z toho, keď sa dostanú do prvej línie, priamo pred sklenené dvere lanovky.

Po opustení gondoly sa väčšina freeriderov vydáva na cestu k expresnému vleku Storm Peak, ktorý vedie až k vrcholu - aj keď neotvára pred deviatou. Vy tu ale nečakajte, radšej naskočte na vlek Pony Express. Snehové búrky od juhu dodávajú poriadnu zásobu prašanu na Pioneer Ridge, kde sa vám ponúkajú jedny z najdlhších zjazdoviek. Extra bonus: Masy ľudí tu pred 10:30 neuvidíte.

Po dosiahnutí jednoduchých cieľov naskočte na vlek Storm Peak, abyste sa dostali na Morningside Bowl, kde začína trasa vleku Morningside, na ktorej konci sa dostávate k vrcholu Mount Wener. Posledný úsek cesty k vrcholu však musíte absolvovať pešo. Cez 4 značené trasy sa dostanete do najhlbšieho snehu, aký možno vo Steamboat nájsť. Najobľúbenejšia oblasť sa nachádza za bránou C (North St Pat 's) s rozľahlými stromami lemovanými kopcami a úzkymi zjazdovkami. Ak nesneží až do obeda a vaše svaly si žiadajú ďalšiu dávku prašanu, stojí za to zamieriť cez stromy vľavo dolu na Storm Peak Face: tunajší prašan je často opomíjaný pre ranné boje o prvú stopu.

 

Pre rodiny s deťmi a začiatočníkov

Na rozdiel od lyžiarskych oblastí, ktoré umiestňujú najlepšie priestory pre začiatočníkov a deti hneď na úpätí hory, vo Steamboat sa svahy pre začiatočníkov nachádzajú priamo na vrchole: Modré trate prezývané "Wally World" nájdete pri vleku Sunshine Express, sú ľahké a veľmi zábavné, navyše ponúkajú fantastický výhľad na údolie Yampa. Okolo rastúce stromy umožňujú pokročilým lyžiarom kľučkovať medzi nimi, kým tí menej skúsení môžu pohodlne lyžovať na otvorených zjazdovkách - všetky sa nachádzajú len pár metrov od seba. Romantická zaujímavosť: Wally World je zvyčajne prvým miestom v areáli, kam ráno dopadajú prvé slnečné lúče. Swinger v nižších nadmorských výškach je zelený svah, paralelný s večne nabitým Right-O-Way, na rozdiel od ktorého Swinger je tak málo navštevovaný, že nie je výnimkou, keď tu ešte neskoro popoludní natrafíte na pôvodný menčester.

 

Snowparky

Prvšie sa vo Steamboat potrebám freestylerov nikto moc nevenoval. Kým neprišiel Nick Roma (známy zo ZOH vo Vancouveri 2010), ktorý je zodpovedný za terénne parky a vo Steamboat sa toho veľa zmenilo: 137 m dlhá a 17 m široká Mavericks Superpipe je výzvou pre pokročilých, rovnako ako pre expertov. Vlek Basho vyvezie jibberov späť na vrchol. Ak chcete priamo k prekážkam, zvezte sa Christie Peak Expressom. Prekážky pre začiatočníkov nájdete v Rabbit Ears Terrain Park. Tieto odľahlé plochy plné skokov, zábradlí, boxov a ďalších jibbových vychytávok, ležia trochu mimo vychodených ciest v Maverick a umožňujú tak nováčikom učiť sa nové zručnosti bez toho, aby ho sledovali davy.

Do Parku sa najlepšie dostanete, keď to zoberiete po hlavnej ceste alebo bulváru, nad Christie Peak Express k Big Foot priamo na Rabbit Ear Park.

 

All Mountain

Vychýrené sú v Steamboat dve nádherné dlhé trate medzi stromami: Closet a Shadows. Keď je práve hlboký prašan a je tiež dostatočne mäkký, neexistuje v celej Severnej Amerike krajšia jazda medzi stromami. Že v tom musí byť háčik? No áno. Tento jedinečný zážitok si samozrejme nikto nechce nechať ujsť, takže tu býva vždy plno. Z tých kratších, ale nie tak preplnených zjazdoviek, kde si môžete zalyžovať medzi stromami, odporúčame Hot Cakes v Morningside Park. Vlekom Burgess Creek sa dostanete na Norther (modro-čierna zjazdovka s bubnami, na ktorej sa veľmi dobre jazdí) a White Out (najlepšie bubny vo Steamboat).

Vlek Four Points vás dopraví na ďalšie trate s bubnami k Nelson 's Run. Na zjazdovke pomenovanej po bronzovom olympijskom víťazovi Nelsonovi Carmichaelovi (jednom z 84 amerických olympionikov, ktorí pochádzajú zo Steamboat Springs) môžu aj skutoční machri ukázať, čo v nich je.

Ak sa radi oddávate hriešnemu potešeniu rútiť sa dolu po perfektne upravených zjazdovkách, začnite svoj lyžiarsky deň na Heavenly Daze alebo na Vagabond. Počas popoludnia sa tieto veľkorysé mierne svahy stávajú dopravnou tepnou pre začínajúcich lyžiarov, ale v dopoludňajších hodinách vám zaručia jedinečný zážitok a voľné stopy.

Naplánuj si lyžovačku

Steamboat Ubytovanie

Kedy je najviac snehu?

Priemerne nasneží

236cm
148cm
99cm
50cm
0cm
30cm
nov
196cm
dec
159cm
jan
159cm
feb
108cm
mar
35cm
apr
0cm
máj

Viac o lyžiarskom teréne

169
Zjazdovky spolu
4.8 km
Najdlhší zjazd
1200 ha
Zjazdný terén
12 ha
Osvetlené
152 ha
Zasnežovanie

Počet vlekov: 18

1
Kabínkové lanovky
1
Expresné 6-sedačky
6
Expresné 4-sedačky
5
3-sedačky
2
2-sedačky
3
Lyžiarske vleky

Nadmorská výška

3221m
Vrchol
1118m
Prevýšenie
2103m
Údolie

Dôležité dátumy

27 november, 202127. 11. 2021
Štart sezóny
10 apríl, 202210. 04. 2022
Koniec sezóny
149
Dĺžka sezóny (dni)
144
Dlžka ostatnej sezóny (dni)
59
V prevádzke (roky)
853cm
Priemerne nasneží
Copyright © 1995-2022 Mountain News Corporation. Všetky práva vyhradené.