Breckenridge Lyžiarske stredisko

Lyžiarske strediská | Slovensko, Európa, svet
Č. 1snowpark v regióne Severná Amerika
Č. 1snowpark v regióne USA
Č. 1v Après Ski v regióne Colorado
Všetky recenzie

Stredisko

Breckenridge je stále na vzostupe! Viac ako 150 rokov po eufórii zo zlatej horúčky stále priťahuje Summit County v Colorade každý rok tisícky ľudí. Breckenridge je druhé najnavštevovanejšie lyžiarske stredisko v Spojených štátoch. A vysokú návštevnosť má veru oprávnene! Od svojho založenia v roku 1961 išli v Breckenridge vždy s dobou, a preto je toto stredisko veľmi obľúbené aj medzi mladými ľuďmi. Na ploche 1177 ha nájdete viac ako 155 km zjazdoviek.

Najvyšší vlek v Severnej Amerike
Breckenridge zahŕňa celkom štyri susedné vrcholky. Tie sú jednoducho očíslované Peak 7 až Peak 10. Centrum areálu sa nachádza na Peak 8, kam sa dostanete prostredníctvom Colorado SuperChair, Rocky Mountain SuperChair, 5-sedačkovej lanovky a Peak 8 SuperConnect. V spodnej časti Peak 8 nájdete pár zelených zjazdoviek pre začiatočníkov, ale predovšetkým stredne náročné svahy. Peak 8 siaha až do nadmorskej výšky 3.963 metrov. Do bezprostrednej blízkosti vrcholu vás dopraví najvyšší vlek v Severnej Amerike, Imperial Express. Jeho vrcholová stanica sa nachádza vo výške 3.910 metrov. Odtiaľ sa bez problémov dostanete až na vrchol. Pri zlej viditeľnosti býva vrchol zatvorený. Z vrcholu Peak 8 sa dostanete aj na Lake Chutes. Svahy Lake Chutes majú sklon až 55% a patrí medzi najstrmší terény v regióne.

Vyvážená ponuka pre začiatočníkov aj profesionálov
Peak 7 vás dostane v hlbších častiach na množstvo modrých zjazdoviek. Tie prechádzajú striedavo kopcovitými a zalesnenými terénmi. Nad hranicou lesa však Peak 7 ponúka aj niekoľko čiernych zjazdoviek, ktorých náročnosť je určená pre skúsenejších lyžiarov. Pod hranicou lesa ponúka Peak 9 podobný obrázok ako Peak 7. Po mnohých modrých zjazdovkách pre začiatočníkov pohodlne a bez problémov zídete až do údolia. Na Peak 9 čierne zjazdovky úplne chýba. Tých si užijete na Peak 10, práve tu sa nachádzajú zjazdovky pre ozajstné lyžiarske esá! Peak 10 je jediný vrchol, kde sú skutočne len čierne zjazdovky, žiadny modrý či zelený svah tu nenájdete.

Raj pre snowboardistov
Breckenridge je atraktívny nielen pre lyžiarov. Toto lyžiarske stredisko v Summit County je populárnou dovolenkovou destináciou aj pre snowboardistov. Hlavným dôvodom je Freeway Super Park, miesto, ktoré by mal každý snowboardista aspoň raz navštíviť. Tento snowpark sa nachádza na Peak 8 a pre svoju neobmedzenú škálu možností si vybudoval celosvetovú popularitu. Okrem pravidelných medzinárodných pretekov a podujatí sa tu točilo aj zopár filmov. Všeobecne možno povedať, že Breckenridge ponúka päť funparkov a štyri Pipes a všetky majú široké spektrum vlastností. Ani to však nie je všetko: Okrem rôznych parkov a prekážok sú tu tiež nekonečné možnosti pre freeride.

Mimo zjazdovky
Veľa mladých návštevníkov Breckenridge vyhľadáva tiež tunajšie apres-ski a zážitky mimo zjazdovky. Počas dňa môžete okrem iného nakupovať vo viac ako 250 obchodoch, navštíviť klzisko alebo Breckenridge Recreation Center. Okrem rekreačných aktivít ako je sauna môžete v tomto centre šplhať po horolezeckých stenách alebo navštíviť aquapark.

V noci sa Beckenridge mení na jednu obrovskú après-ski party. Bary, krčmy a kluby... je veľa miest, kde môžete tancovať a oslavovať až do ranných hodín. Tiež počet reštaurácií je obrovský. Či už máte chuť na steaky, hamburgery alebo regionálne jedlá, z rozmanitej ponuky si v Breckenridge určite vyberiete. Ďalším argumentom pre lyžiarsku dovolenku v Breckenridge je ubytovanie. Ubytovacie zariadenia sú často priamo na svahoch a navyše za dobrú cenu. Tiež k rodinám je Breckenridge ústretový - funguje tu škôlka a stráženie detí. Rodičia, ktorí sa chcú ponoriť do víru nočného života, môžu svoje deti "odložiť" k animačným pracovníkom, ktorí vašim ratolestiam vo veku 5 až 12 rokov pripraví zábavný večerný program.

Kedy je najviac snehu?

Priemerne nasneží

180cm
113cm
75cm
38cm
0cm
73cm
nov
142cm
dec
145cm
jan
138cm
feb
150cm
mar
92cm
apr
17cm
máj
0cm
jún

Viac o lyžiarskom teréne

13%
Zelené zjazdovky
23%
Modré zjazdovky
36%
Červené zjazdovky
28%
Čierne zjazdovky
187
Zjazdovky spolu
5.6 km
Najdlhší zjazd
1177 ha
Zjazdný terén
243 ha
Zasnežovanie

Počet vlekov: 35

1
Kabínkové lanovky
5
Expresné 6-sedačky
7
Expresné 4-sedačky
1
3-sedačky
6
2-sedačky
15
Lyžiarske vleky

Nadmorská výška

3962m
Vrchol
1036m
Prevýšenie
2926m
Údolie

Dôležité dátumy

10 november, 202310. 11. 2023
Plánovaný štart sezóny
12 máj, 202412. 05. 2024
Plánovaný koniec sezóny
199
Dĺžka sezóny (dni)
204
Dlžka ostatnej sezóny (dni)
62
V prevádzke (roky)
762cm
Priemerne nasneží
Copyright © 1995-2023 Mountain News LLC. Všetky práva vyhradené.