Deer Valley Resort Lyžiarske stredisko

Lyžiarske strediská | Slovensko, Európa, svet
Č. 6pre rodiny v regióne Severná Amerika
Č. 5pre rodiny v regióne USA
Č. 1pre začiatočníkov v regióne Utah
Všetky recenzie

Stredisko

Deer Valley Resort je lyžiarsky areál v Park City, svoju činnosť odštartoval v roku 1981. Stredisko ležiace vo vzdialenosti 58 km od Salt Lake City je podľa prieskumu amerických lyžiarskych časopisov najobľúbenejším lyžiarskym areálom v Spojených štátoch. Hoci sa rozkladá v relatívne malej nadmorskej výške, jeho charakteristické svahy sú jedinečné a pre lyžovanie ideálne. Okrem lyžiarskych kvalít je Deer Valley známy aj pre svoje vynikajúce služby a okolí zjazdoviek. V roku 2002 sa Deer Valley celosvetovo preslávil vďaka zimným olympijským hrám, pretože práve tam sa odohrávali okrem iných aj snowboardové a alpské slalomové disciplíny. 

Snowboardisti musia zostať stranou
V Deer Valley nájdete viac ako 100 zjazdoviek, rozbiehajúcich sa po úbočiach šiestich hôr na 820 hektároch lyžiarskeho terénu. Je to predovšetkým všestrannosť, čo je pre Deer Valley tak špecifické. Z každej hory sa môžete spustiť tak po miernych, ako aj po náročnejších zjazdovkách pre skúsených lyžiarov. Nájdete tu všetko, po čom vaše srdce túži - prudké zjazdy, ľahké široké zjazdovky i trate vedúce cez les. Táto univerzálnosť umožňuje Deer Valley veľmi vyrovnanú ponuku pre všetky typy lyžiarov. 27% zjazdoviek je pre úplných začiatočníkov a ďalších 27% pre pokročilých na červených tratiach. Mierne pokročilých a všetkých rekreačných lyžiarov poteší takmer polovičný podiel modrých zjazdoviek na miernych svahoch. Čoho v Deer Valley veľa nenájdete, to sú čierne náročné zjazdovky pre veľmi skúsených lyžiarov. Oči pre plač tu zostanú bohužiaľ aj vyznávačom snowboardingu, pretože práve snowbording je v celom areáli zakázaný. Nadšenci s doskou tak musia vyraziť do niektoreho z okolitých areálov Park City.

Vynikajúce služby
Už niekoľko rokov vyhráva Deer Valley všetky prieskumy verejnej mienky a tiež rad ocenení v súvislosti s hodnotením kvality služieb a kompletného servisu poskytovaného návštevníkom. K dispozícii je napríklad Federal Express Ski Transport Service, ktorý vám vaše lyže doručí do areálu a postará sa aj o ich bezpečný návrat, alebo asistenti Curbside Guest Service, ktorí sa starajú o batožinu hostí pri jej vykládke a nakládke. Tiež systém vlekov a lanoviek v stredisku je veľmi moderný. Pre rodiny je tu k dispozícii škôlka pre deti vo veku 2 mesiace až 12 rokov. Táto úroveň služieb a luxusu má samozrejme svoju cenu, preto väčšina návštevníkov Deer Valley pochádza skôr z vyšších vrstiev.
Z kulinárskeho hľadiska ponúka Deer Valley zážitok na medzinárodnej úrovni. Či už si vyberiete bufety all-you-can-eat, reštaurácie ponúkajúce morské plody alebo americkú či dokonca rakúsku kuchyňu, je to tu ako so zjazdovkami - všetko je v tej najlepšej kvalite! Hotely si svojich hostí rozmaznávajú a tí sa tak môžu plne venovať relaxácii a aktívnemu oddychu.

Kedy je najviac snehu?

Priemerne nasneží

209cm
131cm
87cm
44cm
0cm
20cm
nov
146cm
dec
174cm
jan
143cm
feb
131cm
mar
35cm
apr
0cm
máj

Viac o lyžiarskom teréne

27%
Zelené zjazdovky
31%
Modré zjazdovky
10%
Červené zjazdovky
32%
Čierne zjazdovky
103
Zjazdovky spolu
4.5 km
Najdlhší zjazd
820 ha
Zjazdný terén
267 ha
Zasnežovanie

Počet vlekov: 21

1
Kabínkové lanovky
13
Expresné 4-sedačky
5
3-sedačky
2
2-sedačky

Nadmorská výška

2917m
Vrchol
914m
Prevýšenie
2003m
Údolie

Dôležité dátumy

28 november, 202328. 11. 2023
Plánovaný štart sezóny
21 apríl, 202421. 04. 2024
Plánovaný koniec sezóny
127
Dĺžka sezóny (dni)
N.A.
Dlžka ostatnej sezóny (dni)
43
V prevádzke (roky)
762cm
Priemerne nasneží
Copyright © 1995-2023 Mountain News LLC. Všetky práva vyhradené.