Le Corbier, Savojsko

Savojsko Najlepšie hodnotené lyžiarske strediská

Lyžiarske strediská | Slovensko, Európa, svet

Savojsko Najlepšie hodnotené lyžiarske strediská

Kvalita/Cena

Perfektné zjazdovky, kvalitné služby, dobré zázemie, ubytovanie na dosah a optimálny pomer kvality a ceny. Ideálne miesto pre skvelú lyžiarsku dovolenku na snehu.

- Najlepšie hodnotené lyžiarske strediská

Užívatelia OnTheSnow hodnotia lyžiarske strediská v regióne vo viacerých kategóriach. Ktoré stredisko je najvhodnejšie pre rodiny s deťmi? Ktoré má najlepšie zjazdovky? Kde nájdete najlepšie snowparky? V ktorom stredisku je najlepšia apres-ski zábava? Naši užívatelia sa s vami o svoj ​​názor delia tu - a vy sa samozrejme môžete pripojiť tiež tiež.

Strediská - Savojsko FAQ

Lyžiarske strediská a lyžovanie v Savojsku

Savojsko ponúka množstvo stredísk, ktoré uspokoja všetkyvaše túžby. Savojsko sa stalo významnou oblasťou turistického ruchu aj vďaka Hornému Savojsku s množstvom rozmanitých, tzv. "integrálnych" stredísk. V srdci tohto regiónu a s priamym prístupom Národného parku Vanoise sa nachádza najväčšia lyžiarska oblasť na svete, 3 údolia (Les 3 vallées). Ta pozostáva z Méribel, Courchevel, Les Menuires a Val Thorens. Originalitu a opravdovosť sa podarilo zachovať zjazdovkám Pralognan a Champagne en Vanoise, ktoré sa nachádzajú na okraji 3 údolí. Ďalšie dve výborné strediská, Tignes a Val d’Isère, sú dominantou oblasti Haute Tarentaise, nijako však nezastiňujú výnimečné Le Plagne a Les Arcs. Na okraji dvoch regiónov (Savojska a Horného Savojska) sa nachádzajú strediská vhodné najmä pre bežecké lyžovanie – Notre Dame de Bellecombe a Les Saisies. Nájdete tu a jazero Bourget a Aix les Bains, jedny z najväčších kúpeľov vo Francúzsku. Nad Aix sa na masíve Bauges nachádza Belvedere du Revard. Množstvo chodníkov a bežeckých trás z neho robí ideálne miesto pre milovníkov severského lyžovania a turistiky. Širokú škálu destinácií ponúka aj región Maurienne: Aussois a Termignon la Vanoise sa nachádzajú v Hornom Maurienne. Zachovali si svoje pôvodné čaro, takisto ako Bessans a Bonneval sur Arc. Val Cenis, La Toussuire, Valloire a Saint François Longchamp sú o čosi ľahšie dostupné.
Copyright © 1995-2021 Mountain News Corporation. Všetky práva vyhradené.