Sollières - Sardières Lyžiarske stredisko

Stredisko

Lyžiarske stredisko Sollières Sardières situované v oblasti Horného Maurienne (Savojsko) sa skladá z troch osád na protiľahlých stranách. Na ľavej strane je Envers so starými a krásnymi domami obklopenými poliami, na pravej strane leží Endroit sa slnečnou náhornou plošinou a fantastickou panorámou. Táto obec s prestížnou archeologickou povesťou na vás zaručene zapôsobí, a to nielen blízkosťou nedotknutej prírody.

V raji pre lyžiarov a milovníkov ďalších zimných športov v nadmorskej výške 1500 metrov si môžete dopriať aktívny oddych na snehu, výlety na snežniciach aj jazdu so psím záprahom. Susedná oblasť Monolithe na okraji Národného parku Vanoise je vysoko uznávaná pre skvele udržiavané bežecké stopy na 35 kilometroch tratí, vyznačených vo výnimočnom prostredí.

Pri začiatku zjazdoviek stojí Nordic Chalet s vyhrievanou lyžiarňou a úschovňou batožiny, navyše sa tu predávajú aj skipasy.

Nenechajte si ujsť: Prejdite sa po prírodnom náučnom chodníku a spoznávajte tunajšiu faunu i flóru prostredníctvom 10 informačných panelov s otázkami a odpoveďami, ktoré sú rozmiestnené pozdĺž trasy.

Zážitok: Akonáhle sa skončí lyžiarsky deň, doprajte si zážitok z tradičného kultúrneho dedičstva Sollières-Sardières napr.:

  • rezbárstvo - Anna a Philipp prevádzkujú rodinnú rezbársku dielňu na námestí, kde vyrábajú a predávajú tradičné drevené predmety, ako aj nábytok na zákazku.
  • archeológia - vďaka vykopávkam objaveným v jaskyni Balmes sa podarilo preukázať osídlenie tunajšej oblasti z obdobia 4000 rokov pred naším letopočtom. Tunajšie múzeum predstavuje jedinečnú zbierku pozostatkov nájdených v jaskyni Balmes.

Naplánuj si pobyt

Kedy je najviac snehu?

Priemerne nasneží

55cm
34cm
23cm
12cm
3cm
3cm
nov
14cm
dec
46cm
jan
27cm
feb
22cm
mar

Počet vlekov: 0

Nadmorská výška

1600m
Vrchol
300m
Prevýšenie
1300m
Údolie

Dôležité dátumy

17 december, 202217. 12. 2022
Plánovaný štart sezóny
19 marec, 202319. 03. 2023
Plánovaný koniec sezóny
N.A.
Dĺžka sezóny (dni)
N.A.
Dlžka ostatnej sezóny (dni)
2022
V prevádzke (roky)
0cm
Priemerne nasneží
Copyright © 1995-2022 Mountain News LLC. Všetky práva vyhradené.