Slovak

Lyžiarske strediská Poľsko

Mapa poľských stredísk

Lyžiarske strediská a lyžovanie v Poľsku


Poľsko nie je pre slovenských lyžiarov veľmi známou destináciou. Poliaci však v uplynulých rokoch výrazne modernizovali a rozširovali svoje strediská. Niektoré z nich pozdvihli na veľmi vysokú úroveň, čoho dôkazom je nárast počtu zahraničných turistov, predovšetkým z Ruska, Ukrajiny a pobaltských krajín.

Vedeli ste o poľských lyžiarskych strediskách?


♦ Ktorý je najväčší poľský skiareál


Najväčšie lyžiarske stredisko v Poľsku podľa počtu lanoviek je Białka Tatrzańska – Kotelnica, kde je 7 sedačkových lanoviek. Kotelnica je unikátom v stredoeurópskom meradle, nakoľko ide o lyžiarske stredisko s rozsiahlym termálnym aquaparkom priamo pri zjazdovke, ktoré navyše poskytuje výhľad na Vysoké Tatry.

♦ Ktoré je najvyššie položené poľské stredisko


Najvyššie položené stredisko v Poľsku je Kasprowy wierch. Zjazdovky tu kulminujú v nadmorskej výške 1960 metrov. Kasprov vrch je tiež skiareálom s najväčším prevýšením zjazdoviek (930 m), nasleduje Korbielów-Pilsko (792 m) a Szczyrk - Skrzyczne COS (710 m).

Zakopanéb je tiež hlavným turistickým centrom poľských Tatier. Počas celého roka sem prúdi množstvo turistov za športom, relaxáciou či za nákupmi. Legendárny nákupný bulvár Krupówki nájdete neďaleko zjazdoviek v centre mesta.

♦ Ktoré stredisko sa zameriava na rodiny s malými deťmi


Zieleniec v Orlických horách sa sústredí na klientelu z radov rodičoov s deťmi. A okrem iného nesie aj poľské prvenstvo v počte prepravných zariadení: Lyžiarom totižto ponúka 23 vlekov a 7 lanoviek na jeden skipas.

♦ Kde si zalyžujete za dynamické ceny?


Najväčší skiareál v Sliezskych Beskydoch, Szczyrk Mountain Resorts je stredisko, ktoré začalo po prechode pod správu slovenského vlastníka TMR významne modernizovať dopravné zariadenia, prepájať jednotlivé lyžiarske terény a vylepšovať služby pre návštevníkov, vrátane spustenia online predaja skipasov za dynamické ceny prostrecníctvom portálu GOPASS. Szczyrk je vďaka dobrej dostupnosti vďačným cieľom slovenských lyžiarov.

Lyžiarske možnosti v PoľskuV Poľsku nájdete približne 50 moderných lyžiarskych stredísk so 4-sedačkovými lanovkami. Na OnTheSnow predstavujeme všetky poľské lyžiarske strediská s 3-sedačkami, 4-sedačkami, 6-sedačkami a kabínkovými lanovkami.

Veľká väčšina lyžiarskych stredísk v Poľsku je sústredená vo Vysokých Tatrách, Pieninách, Ľubovnianskej vrchovine, Sliezskych Beskydoch, Králickom Snežníku, Orlických horách a Krkonošiach.

Slovenských lyžiarov stretnete vo vyššej miere v prihraničných strediskách Jurgów – Hawrań vo Vysokých Tatrách a Krynica – Jaworzyna Krynicka v Ľubovnianskej vrchovine.

Najpopulárnejšou domácou lyžiarskou oblasťou pre poľských lyžiarov sú Vysoké Tatry. Nasledujú Sliezske Beskydy s obcami Ščyrk (Szczyrk), Ustroń, Wisła a Istebna.

Najlepšie hotely: Poľsko

Main entrance
ul. Olimpijska 2 Karpacz, 58-540
* Cena za jednu dvojlôžkovú izbu nezahŕňa všetky miestne dane a poplatky. Podrobnosti nájdeš u našich partnerov.
Overview of the Sloneczny Stok
ul. Gorska 23 Miedzybrodzie Zywieckie, 34-312
* Cena za jednu dvojlôžkovú izbu nezahŕňa všetky miestne dane a poplatky. Podrobnosti nájdeš u našich partnerov.
Apartament
Falista 13 Bielsko-Biala, 43-300
* Cena za jednu dvojlôžkovú izbu nezahŕňa všetky miestne dane a poplatky. Podrobnosti nájdeš u našich partnerov.
* Cena za jednu dvojlôžkovú izbu nezahŕňa všetky miestne dane a poplatky. Podrobnosti nájdeš u našich partnerov.

0
stredísk s viac ako 20 cm nového snehu