Slovak

TOP 10: Najväčšie lyžiarske strediská v Rakúsku 2020/2021

30. september 2020 | Henning Heilmann/Kamila Roobová

Správy z regiónu: Rakúsko

Na zjazdovkách Zillertal Areny

Na zjazdovkách Zillertal Areny

Copyright: shootandstyle.com

Rakúske strediská sú každoročne vyhľadávaným cieľom zimnej dovolenky pre veľa slovenských lyžiarov. V našom aktuálnom rebríčku sa dozviete veľa zaujímavostí o najväčších skiareáloch našich južných susedov, aj to ako sa poradie medziročne zmenilo. A samozrejme aj informácie o vývoji cien 6-dňových skipasov, čo je nemenej zaujímavé.

 

Ktoré rakúske lyžiarske strediská sú aktuálne najväčšie?

Rebríček najväčších lyžiarskych stredísk v Rakúsku pre vás pripravujeme už niekoľko sezón. Tento rok prišlo k zmenám, ktoré možno prekvapia. A z rebríčka najväčších stredísk sme definitívne vyradili Ski Juwel Alpbachtal Wildschönau - vypomstila sa im zmena spôsobu merania dĺžky zjazdoviek. Kým prv uvádzali športovú dĺžku tratí (teda dĺžku, ktorú aj s oblúčikmi absolvuje bežný lyžiar), pred pár rokmi prešli kvôli lepšej transparentnosti na dĺžku reálnu, ktorá zodpovedá jazde lyžiara, spúšťajúceho sa po zjazdovke šusom. A tak bolo odrazu zo 145 kilometrov iba 109. 

Všetky hodnoty v našom rebríčku vychádzajú z údajov poskytnutých samotnými lyžiarskymi strediskami a je teda dosť dobre možné, že niektoré strediská stále merajú zjazdovky ich športovou dĺžkou.

Galéria

Na zjazdovkách Zillertal Areny - © shootandstyle.com
Zillertal - Finkenberg - © Tomasz Wojciechowski
St. Anton am Arlberg - © Tim Bode
Saalbach-Hinterglemm - © saalbach.com | Mirja Geh

Zobraziť všetko

 

Aký vplyv na náš rebríček má nový rakúsky skipas?

Ako už bolo povedané, poradie na špici rebríčka sa od prepojenia vorarlberských areálov do Ski Arlberg (St. Anton, St. Christoph, Stuben, Lech, Oberlech, Zürs, Warth, Schröcken, Lechtal a Sonnenkopf) nezmenilo. Napriek tomu tento rok k jednej významnej zmene dochádza, a to v strediskách v okolí Zell am See a Kaprunu.

Nejde len o impozantný projekt vybudovania nových lanoviek, vďaka ktorým sa od zimy 19/20 prepojila údolná časť Kaprunu s rodinným Maiskoglom a ľadovcovým Kitzsteinhornom. Ide predovšetkým o skipas zvaný Alpin Card. Držiteľ Alpin Card môže lyžovať na 408 kilometroch zjazdoviek a prepravovať sa na 121 lanovkách a vlekoch v strediskách Schmitten, Maiskogel, Kitzsteinhorn, Saalbach, Hinterglemm, Leogang a Fieberbrunn. Tých 408 kilometrov zjazdoviek by jednoznačne tromflo aj ponuku Ski Arlberg, má to však háčik - hoci Alpin Card spája tri veľké lyžiarske oblasti, tieto nie sú navzájom fyzicky prepojené lanovkami. A preto toto nové spojenie nateraz do rebríčka najväčších stredísk nepatrí. Možno raz, v budúcnosti, ak sa dobudujú ďalšie spojovacie lanovky :)

 

Naozaj sú skipasy drahšie?

V našom rebríčku sa tak ako každý rok dozviete okrem základných údajov o lyžiarskom stredisku aj to, koľko eur si treba pripraviť na 6-denný skipas pre dospelého v hlavnej lyžiarskej sezóne a o koľko stúpla (alebo klesla! Áno, aj toto sa udialo!) jeho cena oproti minuloročnej zime. Alebo o koľkoSte zvedaví? Nech sa páči, smelo do toho, treba len kliknúť na odkaz napravo pod článkom alebo na konkrétne stredisko v zozname nižšie, a dozviete sa podrobnosti a užitočné tipy o každom z najväčších rakúskych stredísk :)

 

 

10 najväčších rakúskych lyžiarskych stredísk

 

  1. Ski Arlberg |St. Anton - Lech Zürs - Warth-Schröcken|


  2. Wilder Kaiser - Brixental 


  3. Saalbach Hinterglemm Leogang


  4. Silvretta Arena |Ischgl - Samnaun|


  5. Serfaus–Fiss–Ladis


  6. Kitzbühel


  7. Zillertal Arena


  8. Sölden


  9. Mayrhofen


10. Silvretta Montafon

Reklama

Lyžovačka v Alpách - najlepšie tipy

Reklama

Reklama