Slovak

TOP 10: Najväčšie lyžiarske strediská v Rakúsku 2020

31. máj 2020 | Henning Heilmann/Kamila Roobová

Správy z regiónu: Rakúsko

Na zjazdovkách Zillertal Areny

Na zjazdovkách Zillertal Areny

Copyright: shootandstyle.com

Rakúske strediská sú každoročne vyhľadávaným cieľom zimnej dovolenky pre veľa slovenských lyžiarov. V našom aktuálnom rebríčku sa dozviete veľa zaujímavostí o najväčších skiareáloch našich južných susedov, aj to ako sa poradie medziročne zmenilo. A samozrejme aj informácie o vývoji cien 6-dňových skipasov, čo je nemenej zaujímavé.

 

Čo sa oproti minulému roku zmenilo

Rebríček najväčších lyžiarskych stredísk v Rakúsku pre vás pripravujeme už niekoľko sezón. Aj tento rok prišlo k zmenám najmä v dolnej časti našej TOP desiatky. Jedna zmena je však dosť zásadná - rozhodli sme sa definitívne vyradiť z rebríčka najväčších stredísk Ski Juwel Alpbachtal Wildschönau - vypomstila sa im zmena spôsobu merania dĺžky zjazdoviek. Kým prv uvádzali športovú dĺžku tratí (teda dĺžku, ktorú aj s oblúčikmi absolvuje bežný lyžiar), pred pár rokmi prešli kvôli lepšej transparentnosti na dĺžku reálnu, ktorá zodpovedá jazde lyžiara, spúšťajúceho sa po zjazdovke šusom. A tak bolo odrazu zo 145 kilometrov iba 109. 

Všetky hodnoty v našom rebríčku vychádzajú z údajov poskytnutých samotnými lyžiarskymi strediskami a je teda dosť dobre možné, že niektoré strediská stále merajú zjazdovky ich športovou dĺžkou.

Galéria

Na zjazdovkách Zillertal Areny - © shootandstyle.com
Zillertal - Finkenberg - © Tomasz Wojciechowski
St. Anton am Arlberg - © Tim Bode
Saalbach-Hinterglemm - © saalbach.com | Mirja Geh

Zobraziť všetko

 

Čo ďalšie v našom rebríčku nenájdeš

Ako už bolo povedané, poradie na špici rebríčka sa od prepojenia vorarlberských areálov do Ski Arlberg (St. Anton, St. Christoph, Stuben, Lech, Oberlech, Zürs, Warth, Schröcken, Lechtal a Sonnenkopf) nezmenilo. Napriek tomu tento rok k jednej významnej zmene dochádza, a to v strediska v okolí Zell am See a Kaprunu.

Nejde len o impozantný projekt vybudovania nových lanoviek, vďaka ktorým sa od zimy 19/20 prepojí údolná časť Kaprunu s rodinným Maiskoglom a ľadovcovým Kitzsteinhornom. Ide predovšetkým o skipas zvaný Alpin Card. Držiteľ Alpin Card môže lyžovať na 408 kilometroch zjazdoviek a prepravovať sa na 121 lanovkách a vlekoch v strediskách Schmitten, Maiskogel, Kitzsteinhorn, Saalbach, Hinterglemm, Leogang a Fieberbrunn. Tých 408 kilometrov zjazdoviek by jednoznačne tromflo aj ponuku Ski Arlberg, má to však háčik - hoci Alpin Card spája tri veľké lyžiarske oblasti, tieto však nie sú navzájom fyzicky prepojené lanovkami. A preto toto nové spojenie nateraz do rebríčka najväčších stredísk nepatrí. Možno raz, v budúcnosti, ak sa dobudujú ďalšie spojovacie lanovky :)

 

Naozaj sú skipasy drahšie?

V našom rebríčku sa tak ako každý rok dozviete okrem základných údajov o lyžiarskom stredisku aj to, koľko eur si treba pripraviť na 6-denný skipas pre dospelého v hlavnej lyžiarskej sezóne a o koľko stúpla jeho cena oproti minuloročnej zime. Ste zvedaví? Nech sa páči, smelo do toho, treba len kliknúť na odkaz napravo pod článkom alebo na konkrétne stredisko v zozname nižšie, a dozviete sa podrobnosti a užitočné tipy o každom z najväčších rakúskych stredísk :)

 

 

 

10 najväčších rakúskych lyžiarskych stredísk

 

  1. Ski Arlberg |St. Anton - Lech Zürs - Warth-Schröcken|


  2. Wilder Kaiser - Brixental 


  3. Saalbach Hinterglemm Leogang


  4. Silvretta Arena |Ischgl - Samnaun|


  5. Serfaus–Fiss–Ladis


  6. Kitzbühel


  7. Sölden


  8. Zillertal Arena


  9. Mayrhofen


10. Silvretta Montafon

Reklama

Lyžovačka v Alpách - najlepšie tipy

Reklama

Reklama