Ski and snowboard enthusiasts from around the world:

We have been proud to provide you with free access to snow reports, resort guides and more, and we are beyond grateful for your readership and contributions to our community over the years.

Unfortunately given the changing media landscape, Mountain News Corporation has experienced financial declines in recent years. With additional economic challenges from the COVID-19 pandemic now facing our business, it is not financially viable to continue operating.

Mountain News Corporation and our OnTheSnow and Skiinfo websites will be shutting down. We will explore the possibility of selling, partnering, or contributing assets to another media outlet if there is an opportunity to allow for a consistent or enhanced online experience. For inquiries about Mountain News Corporation, please email Feedback_OTS@mountainnews.com.

We want to thank our loyal employees for their tireless work over the years to bring great information to all of you. We take comfort knowing that our collective passion for the sport of skiing and snowboarding will certainly live on.

We’ll see you on the mountain.


– Mountain News Corporation

Slovak
Pridaj na porovnanie
Pridaj k obľúbeným

Súvisiace regióny: Slovensko, Európa, – Európa –, Vysoké Tatry

Zatvorené
Štart/koniec sezóny: 06/12/2020 - 06/04/2021
Nadmorská výška
:
888m - 2634m
Zjazdovky
:
47%| 43%| 10%
Vleky
:
10
Skipasy
:
-

Lyžiarske stredisko

Lyžiarske stredisko Tatranská Lomnica

Tatranská Lomnica je najvyššie položené lyžiarske stredisko na Slovensku. Na úpätí Lomnického štítu sú upravované terény až do nadmorskej výšky 2196 m. Stredisko ponúka najväčšie prevýšenie na Slovensku (1308 m) a podľa vlastných meraní OnTheSnow tiež najdlhšiu zjazdovku na Slovensku (5500 m).

► Čo treba vedieť

Celková dĺžka zjazdoviek v stredisku presahuje 12 km a zložením sú vhodné pre všetky typy lyžiarov. Začiatočníci a sviatoční lyžiari nájdu najlepšie terény blízko záchytného parkoviska, v strednej časti strediska sa nachádzajú trate pre mierne pokročilých lyžiarov a pod Lomnickým štítom nájdu svoje Eldorádo experti v Lomnickom sedle. 

Lyžiarske stredisko v Tatranskej Lomnici môžeme charakterizovať ako rezort veľmi vhodný pre rodiny s deťmi. Na výber je celá škála ubytovacích kapacít v okolí strediska, služby pro deti vrátane detského parku, FUNparku a lyžiarskej školy, možnosti nelyžiarskych aktivít zahŕňajú aj kúpanie v neďalekom aquaparku AquaCity Poprad či návštevu lyžiarskeho múzea priamo na stanici v Tatranskej Lomnici.

Milovníci zimnej turistiky môžu podnikať výšľapy až k horským chatám - do vyšších horských polôh sú výstupy počas zimy zakázané. 

► Skipasy cez internet

Stredisko prešlo na nový spôsob predaja skipasov a tvorby ich ceny. Cena skipasu sa tak odvíja nielen od termínu, na ktorý skipas kupujete, ale aj od toho, s akým predstihom skipas kupujete, či od obsadenosti strediska. 

Nadmorská výška

 • 2634m
  Vrchol
 • 1746m
  Prevýš.
 • 888m
  Údolie

Vleky

 • 3
 • 1
 • 1
 • 0
 • 1
 • 0
 • 1
 • 3
 • 10
  Spolu

Reklama

Lyžiarsky terén

 • Modré zjazdovky

  47%

 • Červené zjazdovky

  43%

 • Čierne zjazdovky

  10%

 • Zjazdovky

  13

 • km zjazdoviek

  12.2 km

 • Najdlh. zjazdovka

  2 km

 • km zasnežovania

  10.5 km

Lyžovanie: Viac informácií

Lyžiarske terény v Tatranskej Lomnici

► Zjazdovky Tatranská Lomnica

Tatranská Lomnica ponúka pestrý výber zjazdoviek pre všetky typy lyžiarov. Náročnosť lyžiarskych tratí stúpa súbežne s nadmorskou výškou. Svahy pre začiatočníkov a mierne pokročilých sa nachádzajú v dolnej časti strediska, v lokalitách Štart a Buková hora. Tieto terény obsluhujú dve expresné sedačky s bublinami a jedna 4-miestna kabínová lanovka. Vyššie položené Čučoriedky sa vyznačujú širokými červenými svahmi s 4-sedačkou. Nad Čučoriedkami leží Generál, ktorý po terénnych úpravách ponúka stredne náročné zjazdovky obsluhované novou 15-místnou kabínkovou lanovkou. Najvyššie položené terény nad Skalnatým plesom sú určené pre skúsených až veľmi skúsených lyžiarov a sú dostupné vďaka staršej 2-sedačke. Práve tu sa totiž začína najdlhšia zjazdovka na Slovensku, zo začiatku dosť strmá trať z Lomnického sedla, ktorá ponúka impozantné výhľady.

► Snowparky, fun slopes a boardercrossové trate Tatranská Lomnica

Snowpark by ste v Tatranskej Lomnici hľadali márne. Napriek tomu tu je však o zábavu pri lyžovaní postarané veľmi dobre. Ctižiadostiví lyžiari si môžu pomerať sily, presnejšie rýchlosť na profi trati s časomierou a rodiny sa zabavia vo fan zóne na nenáročných snehových prekážkach.

- Audi Ski aréna: pri lyžovačke zo Skalnatého plesa si lyžiari môžu zmerať rýchlosť svojej jazdy vo vyhradenej časti zjazdovky Čučoriedky západ. Časomiera s finálnym časom je umiestnená pri dojazde. V aréne nechýbajú ani slalomové branky - slalomovú trať zvládnu deti, seniori aj začiatočníci.

- Fun Zone: Zábavná zjazdovka s terénnymi vlnami a jednou veľkou klopenkou, ako aj deťmi veľmi obľúbená Cesta divočinou je situovaná pri modrej zjazdovke Štart východ. 

► Freeride Tatranská Lomnica

Freeridovú zónu v Tatranskej Lomnici nájdete na samom vrcholku strediska pod Lomnickým štítom. Francúzska mulda je dostupná rovnakou starou dvojsedačkou nad Skalnatým plesom ako zjazdovka Lomnické sedlo.

► Lyžiarske terény pre začiatočníkov

Tatranská Lomnica je vďaka svojim miernym svahom v dolnej časti strediska vyhľadávaným cieľom mnohých školských lyžiarskych výcvikov. Začiatočníci môžu svoju lyžiarsku techniku trénovať na modrých zjazdovkách na Štarte a na Bukovej hore. Deťom slúži MAXILAND - ohradená plocha lyžiarskej škôlky pre deti a arény pre začiatočníkov, kde je pre uľahčenie prepravy umiestnený pásový vlek. Pre vstup do Maxilandu netreba mať skipas.

► Bežecké stopy Tatranská Lomnica

Priaznivci bežeckého lyžovania môžu v Tatranskej Lomnici využiť bežecký okruh Hlboká, dlhý 2700 metrov. Okruh sa nachádza v dolnej časti strediska, pri parkovisku na Jamách.

Naše tipy pre váš pobyt v Tatranskej Lomnici

► Oplatí sa zažiť v Tatranskej Lomnici

Srdce lyžiarov – Lomnické sedlo: Užite si slnečnú lyžovačku v Lomnickom sedle. Najvyššie položená a najstrmšia zjazdovka z Lomnického Sedla 2 190 m n. m. uspokojí aj tých najnáročnejších lyžiarov. 1300 metrové prevýšenie, 5-mesačná záruka snehu a rozšírené zjazdovky sú zárukou skvelého zážitku na prvotriednej carvingovej 6,5 kilometrovej trati o šírke až do 60 m.

Tip pre vás – Skalnaté pleso: Zaujímavosťou Skalnatého plesa je vyhliadková veža. Tá ohúri návštevníkov výhľadom na druhý najvyšší štít na Slovensku.

Zaujímavosť – Lomnický štít: Zo Skalnatého plesa premáva na Lomnický štít, druhý najvyšší vrchol Tatier, visutá lanovka. Spiatočný lístok však nie je zahrnutý v cene skipasu, je potrebné ho zakúpiť osobitne. Na Lomnickom štíte je panoramatický chodník s terasou, kavárna a môžete tu dokonca prežiť aj noci v 4-miestnom apartmáne.

Zastavte sa na stanici v lyžiarskom múzeu: Lyžiarske múzeum sa nachádza pri stanici v Tatranskej Lomnici a mapuje históriu vzniku a vývoja zimných športov vo Vysokých Tatrách.

Tip na výlet – Kežmarok: Kežmarok, vzdialený od Tatranskej Lomnice len 15 km, má bohatú históriu. Evanjelický artikulárny dreevěný kostol v Kežmarku je zapísaný v zozname kultúrneho dedičstva UNESCO. Počas zimy je otvorený vždy v utorok a piatok.

 

► Najlacnejšie skipasy cez internet

Nový systém flexibilných cien skipasov v Tatranskej Lomnici zvýhodňuje tých lyžiarov, ktorí si svoj skipas kúpia s veľkou časovou rezervou cez internet. Aby ste pri nákupe skipasov čo najviac ušetrili:
- zaregistrujte sa do systému Gopass.sk
- nakupujte skipasy s dostatočným predstihom pred termínom vašej plánovanej lyžovačky

Novým heslom pri kúpe skipasov v Tatranskej Lomnici totiž je: Čím skôr kúpiš, tým výhodnejšie lyžuješ!

 

► Významné podujatia v priebehu zimnej sezóny v Tatranskej Lomnici

- Ski Exclusive Opening (slávnostný začiatok lyžiarskej sezóny vždy na začiatku decembra)
- Snežné psy (tradičné dvojdňové podujatie plné súťaží, zábavy aj osvety - ukážky prác lavínových psov, psie záprahy a veľa ďalších atrakcií pre deti aj dospelých; odohráva sa zväčša vo februári)

Après-ski Tatranská Lomnica

► Náš tip na občerstvenie

Humno Tatry - Restaurant: Zaujímavý multifunkčný objekt priťahuje zraky návštevníkov už pred vstupom, môže sa totižto pochváliť historickým ratrakom z roku 1984 zabudovaným do fasády. Vo vnútri čaká ďalšie prekvapenie: zo stropu zavesený strieborný Cadillac Escalade. Humno je však aj miestom, kde si zakladajú na poctivom kulinárskom zážitku. Servírujú sa tu tradičné jedlá v modernom poňatí, pochutnať si môžete napríklad na turistickom štarte v podobe domácej bravčovej paštéty, či na malom konfitovanom prasiatku so zemiakovými šúlancami a kyslou kapustou. 
Kavárna Dedo - Lomnický štít: Názov tejto najvyššie položenej slvoenskej kaviarne (2634 m.n.m.) pramení z pôvodneho pomenovania Lomnického štítu, ktorému sa kedysi dávno prezývalo "Dedo". Okrem šálku kávy si tu môžete dopriať aj nocľah, na Lomnickom štíte je vám k dispozícii 4-miestny apartmán.
Restaurant Skalnaté Pleso: Naberte sily na ďalšiu lyžovačku a doprajte si slovenské špeciality v reštaurácii s otvorenou terasou, odkial sa otvára dychberúci výhľad na tatranské štíty.

► Večerná zábava

Humno: Tento štýlový priestor nájdete pri dolnej stanici lanoviek v Tatranskej Lomnici. Humno bolo dlho vychýreným centrom nekončiacej zábavy a klubových párty, po zavedení najnovšieho konceptu tu však majú otvorené denne od 11 do 21 hodín, a tak sa tu dá dobre najesť, skvele zabaviť a ešte sa stihnete aj riadne vyspať na ďalší náročný lyžiarsky deň.

► Zážitok z wellness

Aquacity Poprad: Najväčší aquapark na slovenskej strane Vysokých Tatier ponúka vonkajšie aj vnútorné bazény s termálnou vodou, 50 m plavecký bazén, detský bazén, rozľahlý vitálny svet aj kryokomory. Od Tatranskej Lomnice je vzdialený iba 16 km autom či vlakom.

Kontaktné údaje

 • Tatranská Lomnica

  Tatranská Lomnica 13

  059 60 Vysoké Tatry

  Slovensko


  Telefón: +421 903 112 200

  info@vt.sk

Dôležité dátumy

 • Začiatok sezónyKoniec sezóny06/12/202006/04/2021
 • Dĺžka ostatnej sezóny v dňoch
  164

Snehové správy a powder alarmy pre Tatranská Lomnica rovno do tvojho mailu!

Reklama

Hotel: Tatranská Lomnica

Apartments Renomal Tatranská Lomnica

Apartments Renomal

Apartments Renomal sa nachádzajú 50 metrov od zastávky tatranskej železnice, spájajúcej Štrbské Pleso, Starý Smokovec a ďalšie hor...
 
Porovnaj ceny

Galéria: Tatranská Lomnica

Tatranská Lomnica Recenzie

undefined undefined
16. február 20205
Radi sa sem vraciame. Treba si vybrat spravny datum a dopredu kupit skipas cez go pass, necakate v rade na listok a...Celá recenzia
Roman Cimbora
14. máj 20195
Kratke video z tatranskej lomnice : https://youtu.be/wWc9buGlGN8 Chodime kazdy rok. Velka spokojnost. len ceny skipasov keby boli pre slovakov aspon lacnejsie ;)...Celá recenzia
Zobraziť všetkoOhodnoť stredisko

AKTUALITY

Od soboty opäť do Lomnického sedla ©Marek Hajkovský

Od soboty opäť do Lomnického sedla

Vo Vysokých Tatrách bude od soboty 27.júna v prevádzke opäť lanovka do Lomnického sedla. V zime začiatok najatraktívnejšej tatranskej ...

Ski and snowboard enthusiasts from around the world:

We have been proud to provide you with free access to snow reports, resort guides and more, and we are beyond grateful for your readership and contributions to our community over the years.

Unfortunately given the changing media landscape, Mountain News Corporation has experienced financial declines in recent years. With additional economic challenges from the COVID-19 pandemic now facing our business, it is not financially viable to continue operating.

Mountain News Corporation and our OnTheSnow and Skiinfo websites will be shutting down. We will explore the possibility of selling, partnering, or contributing assets to another media outlet if there is an opportunity to allow for a consistent or enhanced online experience. For inquiries about Mountain News Corporation, please email Feedback_OTS@mountainnews.com.

We want to thank our loyal employees for their tireless work over the years to bring great information to all of you. We take comfort knowing that our collective passion for the sport of skiing and snowboarding will certainly live on.

We’ll see you on the mountain.


– Mountain News Corporation