Slovak
Pridaj na porovnanie
Pridaj k obľúbeným

Súvisiace regióny: Slovensko, Európa, – Európa –, Vysoké Tatry

Dočasne uzavreté
Štart/koniec sezóny: 17/12/2020 - 06/04/2021
Nadmorská výška
:
888m - 2634m
Zjazdovky
:
47%| 43%| 10%
Vleky
:
10
Skipasy
:
-

Informácie Covid

Získajte všetky dostupné informácie o opatreniach proti Covid-19 skôr ako vyrazíte do lyžiarskeho strediska. Všetky údaje poskytuje stredisko a sú pravidelne aktualizované podľa platných nariadení.

Rezervácie

Stránka s pandemickými pravidlami COVID-19 na webe strediska

Je povinná rezervácia skipasov?
Nie

Je povinná rezervácia parkovacieho miesta?
Nie

Budova/y lyžiarskeho strediska

Je hlavná budova lyžiarskeho strediska otvorená?
Nie

Platia v budovách strediska preventívne opatrenia COVID-19?
Áno

Sú rúška povinnné?
Áno

Preventívne opatrenia na vlekoch a lanovkách

Platia na vlekoch/lanovkách preventívne opatrenia/obmedzenia COVID-19?
Áno

Pravidlá pre vleky

 • Lanovky a vleky nepremávajú, na základe aktuálneho rozhodnutia vlády o sprísnení preventívnych opatrení prevádzka lyžiarskeho strediska od 1. do 24.januára 2021 dočasne prerušená.

Pravidlá pre stravovanie

Platia v bufetoch preventívne opatrenia/obmedzenia COVID-19?
Áno

Stravovanie vnútri
Nie

Pravidlá pre stravovanie

 • pre vašu bezpečnosť: dodržiavame prísne hygienické štandardy, personál používa prekrytie úst a nosa, opakovane vo zvýšenej miere dezinfikujeme priestory a dotykové plochy v našich objektoch, spúšťame do prevádzky samoobslužné terminály, zavádzame TOP technológie pre vašu maximálnu bezpečnosť (COVERSAFE),
 • noste rúška pri vstupe do objektu,
 • dezinfikujte si ruky pripravenými dezinfekčnými prostriedkami pri vstupe do objektu,

Lyžiarska škola

Platia v lyžiarskych školách preventívne opatrenia/obmedzenia COVID-19?
Áno

Lyžiarska škola (www)

Pravidlá pre lyžiarske školy

Na základe covid opatrení bude možné zakúpiť si len privátnu lekciu.

 

Viac o požičovni lyží

Platia pre požičovne lyží preventívne opatrenia/obmedzenia COVID-19?
Áno

Požičovňa lyží (www)

Doprava

Platia pravidlá / obmedzenia verejnej dopravy?
Áno

Pravidlá pre dopravu

 • noste rúška/prekrytia úst a nosa,
 • dodržiavajte odstupy v autobusoch a pri čakaní v radoch,
 • rešpektujte vyznačené obmedzenia na zabezpečenie odstupu,
 • zabezpečujeme každodennú pravidelnú dezinfekciu dopravných zariadení

Viac o ubytovaní

Platia v ubytovacích zariadeniach preventívne opatrenia/obmedzenia COVID-19?
Áno

Pravidlá pre ubytovanie

Aktualizácia 1.1.2021: Neprijímame nových hotelových hostí.

Vážení hostia, na základe aktuálneho nariadenia vlády o sprísnení preventívnych opatrení neprijímame v termíne od 1. do 24. januára 2021 nových hotelových hostí. Majiteľov zakúpených pobytov budeme kontaktovať a urobíme všetko preto, aby sme ich vybavili k spokojnosti.

Ďakujeme všetkým klientom, ktorí nám dodržiavaním nastavených preventívnych opatrení pomáhali a aj v budúcnosti budú pomáhať prinášať bezpečné zážitky počas pobytov v našich hoteloch.

Sme presvedčení, že zodpovedným prístupom spoločne situáciu zvládneme a bezpečnú prevádzku hotelov budeme môcť čo najskôr obnoviť.

Nadmorská výška

 • 2634m
  Vrchol
 • 1746m
  Prevýš.
 • 888m
  Údolie

Vleky

 • 3
 • 1
 • 1
 • 0
 • 1
 • 0
 • 1
 • 3
 • 10
  Spolu

Lyžiarsky terén

 • Modré zjazdovky

  47%

 • Červené zjazdovky

  43%

 • Čierne zjazdovky

  10%

 • Zjazdovky

  13

 • km zjazdoviek

  12.2 km

 • Najdlh. zjazdovka

  2 km

 • km zasnežovania

  10.5 km

Lyžiarske stredisko

Lyžiarske stredisko Tatranská Lomnica

Tatranská Lomnica je najvyššie položené lyžiarske stredisko na Slovensku. Na úpätí Lomnického štítu sú upravované terény až do nadmorskej výšky 2196 m. Stredisko ponúka najväčšie prevýšenie na Slovensku (1308 m) a podľa vlastných meraní OnTheSnow tiež najdlhšiu zjazdovku na Slovensku (5500 m).

► Čo treba vedieť

Celková dĺžka zjazdoviek v stredisku presahuje 12 km a zložením sú vhodné pre všetky typy lyžiarov. Začiatočníci a sviatoční lyžiari nájdu najlepšie terény blízko záchytného parkoviska, v strednej časti strediska sa nachádzajú trate pre mierne pokročilých lyžiarov a pod Lomnickým štítom nájdu svoje Eldorádo experti v Lomnickom sedle. 

Lyžiarske stredisko v Tatranskej Lomnici môžeme charakterizovať ako rezort veľmi vhodný pre rodiny s deťmi. Na výber je celá škála ubytovacích kapacít v okolí strediska, služby pro deti vrátane detského parku, FUNparku a lyžiarskej školy, možnosti nelyžiarskych aktivít zahŕňajú aj kúpanie v neďalekom aquaparku AquaCity Poprad či návštevu lyžiarskeho múzea priamo na stanici v Tatranskej Lomnici.

Milovníci zimnej turistiky môžu podnikať výšľapy až k horským chatám - do vyšších horských polôh sú výstupy počas zimy zakázané. 

► Skipasy cez internet

Stredisko prešlo na nový spôsob predaja skipasov a tvorby ich ceny. Cena skipasu sa tak odvíja nielen od termínu, na ktorý skipas kupujete, ale aj od toho, s akým predstihom skipas kupujete, či od obsadenosti strediska. 

Lyžovanie: Viac informácií

Lyžiarske terény v Tatranskej Lomnici

► Zjazdovky Tatranská Lomnica

Tatranská Lomnica ponúka pestrý výber zjazdoviek pre všetky typy lyžiarov. Náročnosť lyžiarskych tratí stúpa súbežne s nadmorskou výškou. Svahy pre začiatočníkov a mierne pokročilých sa nachádzajú v dolnej časti strediska, v lokalitách Štart a Buková hora. Tieto terény obsluhujú dve expresné sedačky s bublinami a jedna 4-miestna kabínová lanovka. Vyššie položené Čučoriedky sa vyznačujú širokými červenými svahmi s 4-sedačkou. Nad Čučoriedkami leží Generál, ktorý po terénnych úpravách ponúka stredne náročné zjazdovky obsluhované novou 15-místnou kabínkovou lanovkou. Najvyššie položené terény nad Skalnatým plesom sú určené pre skúsených až veľmi skúsených lyžiarov a sú dostupné vďaka staršej 2-sedačke. Práve tu sa totiž začína najdlhšia zjazdovka na Slovensku, zo začiatku dosť strmá trať z Lomnického sedla, ktorá ponúka impozantné výhľady.

► Snowparky, fun slopes a boardercrossové trate Tatranská Lomnica

Snowpark by ste v Tatranskej Lomnici hľadali márne. Napriek tomu tu je však o zábavu pri lyžovaní postarané veľmi dobre. Ctižiadostiví lyžiari si môžu pomerať sily, presnejšie rýchlosť na profi trati s časomierou a rodiny sa zabavia vo fan zóne na nenáročných snehových prekážkach.

- Audi Ski aréna: pri lyžovačke zo Skalnatého plesa si lyžiari môžu zmerať rýchlosť svojej jazdy vo vyhradenej časti zjazdovky Čučoriedky západ. Časomiera s finálnym časom je umiestnená pri dojazde. V aréne nechýbajú ani slalomové branky - slalomovú trať zvládnu deti, seniori aj začiatočníci.

- Fun Zone: Zábavná zjazdovka s terénnymi vlnami a jednou veľkou klopenkou, ako aj deťmi veľmi obľúbená Cesta divočinou je situovaná pri modrej zjazdovke Štart východ. 

► Freeride Tatranská Lomnica

Freeridovú zónu v Tatranskej Lomnici nájdete na samom vrcholku strediska pod Lomnickým štítom. Francúzska mulda je dostupná rovnakou starou dvojsedačkou nad Skalnatým plesom ako zjazdovka Lomnické sedlo.

► Lyžiarske terény pre začiatočníkov

Tatranská Lomnica je vďaka svojim miernym svahom v dolnej časti strediska vyhľadávaným cieľom mnohých školských lyžiarskych výcvikov. Začiatočníci môžu svoju lyžiarsku techniku trénovať na modrých zjazdovkách na Štarte a na Bukovej hore. Deťom slúži MAXILAND - ohradená plocha lyžiarskej škôlky pre deti a arény pre začiatočníkov, kde je pre uľahčenie prepravy umiestnený pásový vlek. Pre vstup do Maxilandu netreba mať skipas.

► Bežecké stopy Tatranská Lomnica

Priaznivci bežeckého lyžovania môžu v Tatranskej Lomnici využiť bežecký okruh Hlboká, dlhý 2700 metrov. Okruh sa nachádza v dolnej časti strediska, pri parkovisku na Jamách.

Naše tipy pre váš pobyt v Tatranskej Lomnici

► Oplatí sa zažiť v Tatranskej Lomnici

Srdce lyžiarov – Lomnické sedlo: Užite si slnečnú lyžovačku v Lomnickom sedle. Najvyššie položená a najstrmšia zjazdovka z Lomnického Sedla 2 190 m n. m. uspokojí aj tých najnáročnejších lyžiarov. 1300 metrové prevýšenie, 5-mesačná záruka snehu a rozšírené zjazdovky sú zárukou skvelého zážitku na prvotriednej carvingovej 6,5 kilometrovej trati o šírke až do 60 m.

Tip pre vás – Skalnaté pleso: Zaujímavosťou Skalnatého plesa je vyhliadková veža. Tá ohúri návštevníkov výhľadom na druhý najvyšší štít na Slovensku.

Zaujímavosť – Lomnický štít: Zo Skalnatého plesa premáva na Lomnický štít, druhý najvyšší vrchol Tatier, visutá lanovka. Spiatočný lístok však nie je zahrnutý v cene skipasu, je potrebné ho zakúpiť osobitne. Na Lomnickom štíte je panoramatický chodník s terasou, kavárna a môžete tu dokonca prežiť aj noci v 4-miestnom apartmáne.

Zastavte sa na stanici v lyžiarskom múzeu: Lyžiarske múzeum sa nachádza pri stanici v Tatranskej Lomnici a mapuje históriu vzniku a vývoja zimných športov vo Vysokých Tatrách.

Tip na výlet – Kežmarok: Kežmarok, vzdialený od Tatranskej Lomnice len 15 km, má bohatú históriu. Evanjelický artikulárny dreevěný kostol v Kežmarku je zapísaný v zozname kultúrneho dedičstva UNESCO. Počas zimy je otvorený vždy v utorok a piatok.

 

► Najlacnejšie skipasy cez internet

Nový systém flexibilných cien skipasov v Tatranskej Lomnici zvýhodňuje tých lyžiarov, ktorí si svoj skipas kúpia s veľkou časovou rezervou cez internet. Aby ste pri nákupe skipasov čo najviac ušetrili:
- zaregistrujte sa do systému Gopass.sk
- nakupujte skipasy s dostatočným predstihom pred termínom vašej plánovanej lyžovačky

Novým heslom pri kúpe skipasov v Tatranskej Lomnici totiž je: Čím skôr kúpiš, tým výhodnejšie lyžuješ!

 

► Významné podujatia v priebehu zimnej sezóny v Tatranskej Lomnici

- Ski Exclusive Opening (slávnostný začiatok lyžiarskej sezóny vždy na začiatku decembra)
- Snežné psy (tradičné dvojdňové podujatie plné súťaží, zábavy aj osvety - ukážky prác lavínových psov, psie záprahy a veľa ďalších atrakcií pre deti aj dospelých; odohráva sa zväčša vo februári)

Après-ski Tatranská Lomnica

► Náš tip na občerstvenie

Humno Tatry - Restaurant: Zaujímavý multifunkčný objekt priťahuje zraky návštevníkov už pred vstupom, môže sa totižto pochváliť historickým ratrakom z roku 1984 zabudovaným do fasády. Vo vnútri čaká ďalšie prekvapenie: zo stropu zavesený strieborný Cadillac Escalade. Humno je však aj miestom, kde si zakladajú na poctivom kulinárskom zážitku. Servírujú sa tu tradičné jedlá v modernom poňatí, pochutnať si môžete napríklad na turistickom štarte v podobe domácej bravčovej paštéty, či na malom konfitovanom prasiatku so zemiakovými šúlancami a kyslou kapustou. 
Kavárna Dedo - Lomnický štít: Názov tejto najvyššie položenej slvoenskej kaviarne (2634 m.n.m.) pramení z pôvodneho pomenovania Lomnického štítu, ktorému sa kedysi dávno prezývalo "Dedo". Okrem šálku kávy si tu môžete dopriať aj nocľah, na Lomnickom štíte je vám k dispozícii 4-miestny apartmán.
Restaurant Skalnaté Pleso: Naberte sily na ďalšiu lyžovačku a doprajte si slovenské špeciality v reštaurácii s otvorenou terasou, odkial sa otvára dychberúci výhľad na tatranské štíty.

► Večerná zábava

Humno: Tento štýlový priestor nájdete pri dolnej stanici lanoviek v Tatranskej Lomnici. Humno bolo dlho vychýreným centrom nekončiacej zábavy a klubových párty, po zavedení najnovšieho konceptu tu však majú otvorené denne od 11 do 21 hodín, a tak sa tu dá dobre najesť, skvele zabaviť a ešte sa stihnete aj riadne vyspať na ďalší náročný lyžiarsky deň.

► Zážitok z wellness

Aquacity Poprad: Najväčší aquapark na slovenskej strane Vysokých Tatier ponúka vonkajšie aj vnútorné bazény s termálnou vodou, 50 m plavecký bazén, detský bazén, rozľahlý vitálny svet aj kryokomory. Od Tatranskej Lomnice je vzdialený iba 16 km autom či vlakom.

Dôležité dátumy

 • Začiatok sezónyKoniec sezóny17/12/202006/04/2021
 • Dĺžka ostatnej sezóny v dňoch
  164

Galéria: Tatranská Lomnica

Tatranská Lomnica Recenzie

undefined undefined
16. február 20205
Radi sa sem vraciame. Treba si vybrat spravny datum a dopredu kupit skipas cez go pass, necakate v rade na listok a...Celá recenzia
Roman Cimbora
14. máj 20195
Kratke video z tatranskej lomnice : https://youtu.be/wWc9buGlGN8 Chodime kazdy rok. Velka spokojnost. len ceny skipasov keby boli pre slovakov aspon lacnejsie ;)...Celá recenzia
Zobraziť všetkoOhodnoť stredisko

Kontaktné údaje

 • Tatranská Lomnica

  Tatranská Lomnica 13

  059 60 Vysoké Tatry

  Slovensko


  Telefón: +421 903 112 200

  info@vt.sk

Sneh aktuálne: Tatranská Lomnica

Posledné sneženie

24h

15cm

48h

25cm

72h

45cm

Reklama

Mapa zjazdoviek

Tatranská Lomnica hlási čerstvý sneh! Napadlo 15cm prašanu. Chceš dostávať informácie o prašanu do mailu? Prihlás sa na odber bezplatných upozornení.

Reklama

AKTUALITY

Covid: 7 rád pre bezpečnú lyžovačku ©TMR, a.s.

Covid: 7 rád pre bezpečnú lyžovačku

Všetko dôležité, čo potrebuješ vedieť o lyžovačke na Slovensku alebo 7 rád na bezpečnú lyžovačku v Jasnej a vo Vysokých Tatrách