Ski and snowboard enthusiasts from around the world:

We have been proud to provide you with free access to snow reports, resort guides and more, and we are beyond grateful for your readership and contributions to our community over the years.

Unfortunately given the changing media landscape, Mountain News Corporation has experienced financial declines in recent years. With additional economic challenges from the COVID-19 pandemic now facing our business, it is not financially viable to continue operating.

Mountain News Corporation and our OnTheSnow and Skiinfo websites will be shutting down. We will explore the possibility of selling, partnering, or contributing assets to another media outlet if there is an opportunity to allow for a consistent or enhanced online experience. For inquiries about Mountain News Corporation, please email Feedback_OTS@mountainnews.com.

We want to thank our loyal employees for their tireless work over the years to bring great information to all of you. We take comfort knowing that our collective passion for the sport of skiing and snowboarding will certainly live on.

We’ll see you on the mountain.


– Mountain News Corporation

Slovak
Pridaj na porovnanie
Pridaj k obľúbeným

Súvisiace regióny: Rakúsko, Tirolsko, Európa, Ötztal, – Európa –

Zatvorené
Štart/koniec sezóny: 18/09/2020 - 02/05/2021
Nadmorská výška
:
1350m - 3340m
Zjazdovky
:
49%| 32%| 19%
Vleky
:
31
Skipasy
:
od €26.50 do €56.00
Ceny skipasov – kompletný prehľad

Lyžiarske stredisko

Lyžiarske stredisko Sölden

Lyžiarske stredisko, ktoré má súčasne aj priamy prístup k ľadovcovej oblasti - také je v Rakúsku iba jedno: Sölden v údolí Oetztal. Mesto Sölden patrí k najpopulárnejším destináciam v Rakúsku. Ako tradičné dejisko pretekov Svetového pohára a jedno z najobľúbenejších lyžiarskych a snowboardových stredísk v Alpách ponúka Sölden obrovskú rozmanitosť zjazdoviek všetkých stupňov obtiažnosti, ako aj množstvo moderných vlekov a lanoviek.

Lyžiarske stredisko sa rozkladá na troch horách a člení sa do troch oblastí, líšiacich sa svojím charakterom. Kým najnižšie položená Giggijoch (2300 m) ponúka najmä najmiernejšie, modré svahy, široké aj niekoľko stoviek metrov, kde si začiatočníci môžu cibriť štýl, Gaislachkogel vo výške nad 3000 metrov je raj pre skúsených lyžiarov. A na ľadovcoch Tiefenbach a Rettenbach si na svoje prídu milovníci rýchlej, agresívnejšej jazdy, ako aj milovníci širokých carvingových oblúkov.

► Ako si najlepšie užiť lyžovanie v Söldene

Svoj lyžiarsky deň môžete odštartovať na Giggijoch. Gondola vás rýchlo vyvezie až do výšky 2300 metrov, kde si môžete vychutnať nepreberné množstvo rozprávkových modrých zjazdoviek, ktoré sú navyše v dopoludňajších hodinách vďaka svojej východnej expozícii zaliate slnkom. Kto chce čeliť výzve širokých carvingových diaľnic, sú mu k dispozícii strmé svahy na Hainbachjoch. Kým sa však zobudia aj najväčší spachtoši, mali by ste sa radšej vypraviť na Gaislachkogel. Presun do trochu viac náročnej časti lyžiarskeho areálu je jednoduchý a ľahký vďaka 6-sedačkovej lanovke Stabel. Už z diaľky sa pred vami čŕta masívna konštrukcia na Gaislachkogel. Vrchná stanica umiestnená v 3058 metroch totižto stojí už na permafroste, preto tá špeciálna lanovková konštrukcia. Tu hore sa nachádza aj jedna z troch impozantných vyhliadkových terás, odkiaľ sa otvára nádherný výhľad na Ötztalské hory. Okrem mnohých trojtisícoviek môžete dohliadnuť aj na neveľmi vzdialené lyžiarske stredisko Obergurgl-Hochgurgl. A potom už vás čaká veľmi pôsobivý zjazd z Gaislachkogel do údolia, pri ktorom prekonáte 1700 výškových metrov!

Veľká časť z lyžiarskeho strediska sa v zime ocitá pomerne skoro v tieni, preto by ste mali určite čo najskôr zamieriť k ľadovcovým lyžiarskym terénom. Vďaka Langegg, Einzeiger a Gletscherexpressu sa dostanete hore na Rettenbach a už pri jazde v gondole sa vám otvorí výhľad na impozantnú a najmä strmú zjazdovku Svetového pohára. Práve tu každý rok štartuje celá séria pretekov SP. Vaša plavba gondolou končí v nadmorskej výške 3247 metrov. Oba tunajšie ľadovce sú vzájomne prepojené 165 metrov dlhým lyžiarskym tunelom. Začať môžete napríklad na Tiefenbachferner. Tri vleky na Tiefenbachferner obsluhujú v podstate rovnaké trate. Do najvyššieho bodu strediska, do výšky 3250 metrov vás vyvezie lanovka Tiefenbachbahn. A tu sa nachádza ďalšia veľká vyhliadková plošina, z ktorej si môžete vychutnať panoramatický výhľad na obrovské ľadové masy pod Wildspitze aj na Pitztalskom ľadovci.

Potom už to ide na širokej zjazdovke vďaka veľkým carvingovým oblúkom ráz na ráz: Na to šup ste späť pri údolnej stanici. Vyvezte sa 6-sedačkou Seiterkar a zjazdom od jej hornej stanice uzavrite malú prehliadku ľadovca Tiefenbach. Ocitnete sa na druhom ľadovci v lokalite Rettenbachferner. Späť do "bežného" lyžiarskeho strediska sa dostanete zjazdom do údolia Rettenbachtal.

► Vynikajúce après ski

Sölden je svetovo vychýrený aj vďaka svojej skvelej après ski scéne. Žúrky začínajú už skoro popoludní na Giggijoch. Potom sa pulzujúce srdce apres-ski presúva priamo do Söldenu. Sonnenschirm, Fire & Ice, Mogul alebo Kuckuck - či už navštívite ktorýkoľvek z týchto podnikov, zábava je zaručená! Žúrovať tu môžete naozaj celú noc, až do ďalšieho rána. Ale pamätajte, keď dlho žúrujete, šancu na brilantnú rannú lyžovačku potom zaspíte!

► Nenechajte si ujsť 007 Elements

007 Elements je nová spektakulárna výstava v nadmorskej výške 3048 metrov, ktorá vás dostane do dobrodružného sveta Jamesa Bonda (ktorého zatiaľ posledné osudy vo filme Spectre sa sčasti odohrávali práve v Söldene).

► Zaujímavosti

Elon Musk vraj plánuje prepojenie Söldenu s Pitztalom prostredníctvom prevratnej technológickej novinky Hyperloop. Bez bližších detailov to uvádzda samotné lyžiarske stredisko na svojich stránkach.

► Výhodný Multi-Resort Skipass

Nový typ skipasu lyžiarom sprístupní dovedna 254 km zjazdoviek v Söldene i v Obergurgl-Hochgurgl. Tento multiskipas získate automaticky, ak kupujete skipas na 3 a viac dní. 

► Platí sa aj za deti

Bezplatný vstup majú iba deti mladšie ako 4 roky. Deti od 4 do 7 rokov platia za vstup do strediska 2 eurá na deň, staršie deti cca 60% ceny dospelého skipasu.

Nadmorská výška

 • 3340m
  Vrchol
 • 1990m
  Prevýš.
 • 1350m
  Údolie

Vleky

 • 9
 • 1
 • 4
 • 7
 • 0
 • 0
 • 2
 • 8
 • 31
  Spolu

Reklama

Lyžiarsky terén

 • Modré zjazdovky

  49%

 • Červené zjazdovky

  32%

 • Čierne zjazdovky

  19%

 • Zjazdovky

  40

 • km zjazdoviek

  141.5 km

 • Snowpark

  2

 • Osvetlené (km)

  3.8 km

 • Najdlh. zjazdovka

  15 km

 • km zasnežovania

  90 km

Lyžovanie: Viac informácií

Lyžovanie v Söldenu

Nie nadarmo je lyžiarske stredisko Sölden považované za jedno z najlepších v Alpách. Rozsiahla ponuka zjazdoviek všetkých stupňov obtiažnosti spolu s 144 km tratí a 35 prevažne najmodernejšími vlekmi uspokoja všetky požiadavky na zimné športy. Ďalšie základné údaje: 69,8 km modrých, 44,8 km červených a 27,4 km čiernych zjazdoviek plus 2 km lyžiarskych ciest.

Vďaka nadmorskej výške lyžiarskeho areálu, ktorá siaha až 3340 metrov nad morom a zahŕňa ľadovce Rettenbach a Tiefenbach môžete v Söldene očakávať záruku snehu od októbra do mája. Skúsení a trénovaní lyžiari milujú tieto söldenské superlatívy: Najdlhšia zjazdovka vedie od výstupnej stanice BIG3 Schwarze Schneid vo výške 3340 m dole k údolnej stanici lanovky Gaislachkoglbahn vo výške 1370 m - čo činí výškový rozdiel parádnych 1970 m pri dĺžke zjazdu asi 15 km!

Približne 10 km dlhý zjazd od výstupnej stanice lanovky BIG3 Gaislachkogl do dolnej stanice lanovky Gaislachkoglbahn ponúka prekonanie výškového rozdielu 1688 m. A 9 km dlhý zjazd z vrcholovej stanice 4SK Rosskirpl do dolnej stanice lanovky Giggijochbahn má prevýšenie 1391 metrov.

Najstrmšia trať je "Nachtskilauf-Showpiste" (inak zjazdovka č. 3), potom zjazd do údolia (č. 7) od údolnej stanice 6SK Stabel do skiareálu Innerwald, zjazdovka č. 14 (horný príkry hank pod 4SK Roßkirpl) a zjazdovka 25 (pri 4SK Schwarzkogl). Ďalšia príjemná výzva pre skúsených lyžiarov je trať Svetového pohára na ľadovci Rettenbach (zjazdovka č. 31). Hneď vedľa je náročná zjazdovka pre jazdu v bubnoch - vhodná pre odvážnych lyžiarskych akrobatov. Ďalšia chuťovka je pretekárska trať s (plateným) systémom merania času na Giggijoch.

Ďalší tip pre vášnivých lyžiarov: šesťkilometrová trať č. 30 cez Rettenbachtal!

► Lyžovanie v Söldene: Pre náročných lyžiarov

Dobrí lyžiari nájdu v Söldene ideálne podmienky, aby preukázali svoje zručnosti. Veľmi dobre ich preverí absolvovanie BIG3-Rallye, asi štvorhodinový okruh cez celé lyžiarske stredisko a tri trojtisícové vrcholy: Z Gaislachkogel (3058 m) pokračuje trasa cez Tiefenbachkogel (3309 m) a končí pri "Inneren Schwarzen Schneid" (3370 m). K pôsobivým vyhliadkovým plošinám s impozantným výhľadom sa dostanete krátkou pešou prechádzkou.

Na čierne zjazdovky sa dostanete tiež z kabínovej lanovky Wasserkar. Z Gaislachkogel štartuje hneď niekoľko náročných zjazdov mimo upravené zjazdovky - dostupných len pri nízkom lavínovom nebezpečenstve. Vysokohorský terén v okolí Söldenu ponúka viac ako 70 km variantov freeridových zjazdov s výškovým rozdielom až 2000 metrov. Najmä snowboardisti ocenia skutočnosť, že početné zjazdy začínajú rovno od zjazdoviek. A ak vystúpite ešte kúsok vyššie, počas dvadsiatich minút sa možnosti freeridu značne rozšíria. Vo Freeride Center Sölden sa môžu freerideri a tí, ktorí sa chcú freeriderom štát, pod odborným dohľadom ponoriť do neporušených plání okolo Söldenu (www.freeride-center.at). Široká škála kurzov a výletov ponúka vzdelanie a zábavu pri jazde mimo zjazdovky, rovnako ako aktuálne a spoľahlivé informácie o lavínovej situácii, snehových podmienkach a počasí v oblasti. Pri freeridingu by ste samozrejme mali vždy mať LVS-set s lavínovým vyhľadávačom, lopatu a sondu.

 

►Solden s rodinou a deťmi

V Söldene to úplní začiatočníci nebudú mať vôbec jednoduché: V náročnom lyžiarskom areáli chýbajú tréningové oblasti v údolí. Avšak vďaka vychýreným lyžiarskym školám a 59 km miernych zjazdoviek sa začiatočníci môžu skvele uplatniť najmä v oblasti Hochsölden-Sölden. Neskúsení lyžiari tu tiež môžu pohodlne nastúpiť do kabínkovej lanovky a nechať sa vyviezť hore.

Najlepší spôsob je sadnúť do lanovky Giggijochbahn a vyviezť sa až k "Miniliftu" pri vrcholovej stanici (vlek č. 16). Na tomto krátkom svahu aj v detskom parku si môžu pokojne dovoliť prvé lyžiarske pokusy aj úplní začiatočníci. Ďalšiu príležitosť ponúkajú dlhé modré zjazdovky, ku ktorým sa dostanete lanovkami Silberbrünnl a Giggijoch (č. 18 a 19). Alebo sadnite na lanovku Gletscherexpress a vyvezte sa až k Tiefenbachferner, ktorý láka jednoduchými, slnečnými svahmi.

Pre rodiny s deťmi má Sölden skvelú lyžiarsku školu s detským parkom na Giggijoch. Posuvné pásy, zábavný parkúr a špeciálne detské vleky spolu so starostlivosťou o deti v miestnych lyžiarskych škôlkach zabezpečujú tú najlepšiu starostlivosť a zábavu. Lyžiarska a snowboardová škola Sölden-Hochsölden vyhovuje všetkým potrebám malých lyžiarov a pomáha zaistiť bezpečný pohyb na lyžiach ij snowboarde v "Bobo 's Kids Club Sölden". Na troch rôznych miestach v lyžiarskom stredisku ponúka Bobo starostlivosť o deti a hravé učenie na dopravných pásoch, karuseloch a lanových vlekoch (www.skischule-soelden.com). Ďalšiu lyžiarsku škôlku prevádzkuje tiež Yellow Power Sölden School & Rent.

 

Kontaktné údaje

Prevádzkovateľ

Dôležité dátumy

 • Začiatok sezónyKoniec sezóny18/09/202002/05/2021
 • Dĺžka ostatnej sezóny v dňoch
  242
 • Dĺžka sezóny v dňoch
  241
 • Otvorené rokov
  72
 • Priemerná výška snehu
  800cm

Snehové správy a powder alarmy pre Sölden rovno do tvojho mailu!

Reklama

Hotel: Sölden

Hotel Tyrolerhof Sölden
 
Porovnaj ceny

AKTUALITY

Kam v októbri na lyže? ©Maison de Tignes

Kam v októbri na lyže?

Veľa lyžiarskych stredísk ponúka už teraz rôzne zľavové akcie na pobytové balíčky za extra výhodné ceny či prepdredajové ceny skipasov...

Ski and snowboard enthusiasts from around the world:

We have been proud to provide you with free access to snow reports, resort guides and more, and we are beyond grateful for your readership and contributions to our community over the years.

Unfortunately given the changing media landscape, Mountain News Corporation has experienced financial declines in recent years. With additional economic challenges from the COVID-19 pandemic now facing our business, it is not financially viable to continue operating.

Mountain News Corporation and our OnTheSnow and Skiinfo websites will be shutting down. We will explore the possibility of selling, partnering, or contributing assets to another media outlet if there is an opportunity to allow for a consistent or enhanced online experience. For inquiries about Mountain News Corporation, please email Feedback_OTS@mountainnews.com.

We want to thank our loyal employees for their tireless work over the years to bring great information to all of you. We take comfort knowing that our collective passion for the sport of skiing and snowboarding will certainly live on.

We’ll see you on the mountain.


– Mountain News Corporation