Sölden Mapa zjazdoviek

Spoznajte lyžiarske stredisko Sölden - pozrite si, ako vyzerá mapa strediska Sölden, naplánujte si lyžovačku na ďalší deň alebo si znova pripomeňte zjazdovky, ktoré ste už na lyžiach prešli. Kliknutím na mapu nižšie sa náhľad zväčší

Lyžovanie v Söldenu

Nie nadarmo je lyžiarske stredisko Sölden považované za jedno z najlepších v Alpách. Rozsiahla ponuka zjazdoviek všetkých stupňov obtiažnosti spolu s 144 km tratí a 35 prevažne najmodernejšími vlekmi uspokoja všetky požiadavky na zimné športy. Ďalšie základné údaje: 69,8 km modrých, 44,8 km červených a 27,4 km čiernych zjazdoviek plus 2 km lyžiarskych ciest.

Vďaka nadmorskej výške lyžiarskeho areálu, ktorá siaha až 3340 metrov nad morom a zahŕňa ľadovce Rettenbach a Tiefenbach môžete v Söldene očakávať záruku snehu od októbra do mája. Skúsení a trénovaní lyžiari milujú tieto söldenské superlatívy: Najdlhšia zjazdovka vedie od výstupnej stanice BIG3 Schwarze Schneid vo výške 3340 m dole k údolnej stanici lanovky Gaislachkoglbahn vo výške 1370 m - čo činí výškový rozdiel parádnych 1970 m pri dĺžke zjazdu asi 15 km!

Približne 10 km dlhý zjazd od výstupnej stanice lanovky BIG3 Gaislachkogl do dolnej stanice lanovky Gaislachkoglbahn ponúka prekonanie výškového rozdielu 1688 m. A 9 km dlhý zjazd z vrcholovej stanice 4SK Rosskirpl do dolnej stanice lanovky Giggijochbahn má prevýšenie 1391 metrov.

Najstrmšia trať je "Nachtskilauf-Showpiste" (inak zjazdovka č. 3), potom zjazd do údolia (č. 7) od údolnej stanice 6SK Stabel do skiareálu Innerwald, zjazdovka č. 14 (horný príkry hank pod 4SK Roßkirpl) a zjazdovka 25 (pri 4SK Schwarzkogl). Ďalšia príjemná výzva pre skúsených lyžiarov je trať Svetového pohára na ľadovci Rettenbach (zjazdovka č. 31). Hneď vedľa je náročná zjazdovka pre jazdu v bubnoch - vhodná pre odvážnych lyžiarskych akrobatov. Ďalšia chuťovka je pretekárska trať s (plateným) systémom merania času na Giggijoch.

Ďalší tip pre vášnivých lyžiarov: šesťkilometrová trať č. 30 cez Rettenbachtal!

► Lyžovanie v Söldene: Pre náročných lyžiarov

Dobrí lyžiari nájdu v Söldene ideálne podmienky, aby preukázali svoje zručnosti. Veľmi dobre ich preverí absolvovanie BIG3-Rallye, asi štvorhodinový okruh cez celé lyžiarske stredisko a tri trojtisícové vrcholy: Z Gaislachkogel (3058 m) pokračuje trasa cez Tiefenbachkogel (3309 m) a končí pri "Inneren Schwarzen Schneid" (3370 m). K pôsobivým vyhliadkovým plošinám s impozantným výhľadom sa dostanete krátkou pešou prechádzkou.

Na čierne zjazdovky sa dostanete tiež z kabínovej lanovky Wasserkar. Z Gaislachkogel štartuje hneď niekoľko náročných zjazdov mimo upravené zjazdovky - dostupných len pri nízkom lavínovom nebezpečenstve. Vysokohorský terén v okolí Söldenu ponúka viac ako 70 km variantov freeridových zjazdov s výškovým rozdielom až 2000 metrov. Najmä snowboardisti ocenia skutočnosť, že početné zjazdy začínajú rovno od zjazdoviek. A ak vystúpite ešte kúsok vyššie, počas dvadsiatich minút sa možnosti freeridu značne rozšíria. Vo Freeride Center Sölden sa môžu freerideri a tí, ktorí sa chcú freeriderom štát, pod odborným dohľadom ponoriť do neporušených plání okolo Söldenu (www.freeride-center.at). Široká škála kurzov a výletov ponúka vzdelanie a zábavu pri jazde mimo zjazdovky, rovnako ako aktuálne a spoľahlivé informácie o lavínovej situácii, snehových podmienkach a počasí v oblasti. Pri freeridingu by ste samozrejme mali vždy mať LVS-set s lavínovým vyhľadávačom, lopatu a sondu.

 

►Solden s rodinou a deťmi

V Söldene to úplní začiatočníci nebudú mať vôbec jednoduché: V náročnom lyžiarskom areáli chýbajú tréningové oblasti v údolí. Avšak vďaka vychýreným lyžiarskym školám a 59 km miernych zjazdoviek sa začiatočníci môžu skvele uplatniť najmä v oblasti Hochsölden-Sölden. Neskúsení lyžiari tu tiež môžu pohodlne nastúpiť do kabínkovej lanovky a nechať sa vyviezť hore.

Najlepší spôsob je sadnúť do lanovky Giggijochbahn a vyviezť sa až k "Miniliftu" pri vrcholovej stanici (vlek č. 16). Na tomto krátkom svahu aj v detskom parku si môžu pokojne dovoliť prvé lyžiarske pokusy aj úplní začiatočníci. Ďalšiu príležitosť ponúkajú dlhé modré zjazdovky, ku ktorým sa dostanete lanovkami Silberbrünnl a Giggijoch (č. 18 a 19). Alebo sadnite na lanovku Gletscherexpress a vyvezte sa až k Tiefenbachferner, ktorý láka jednoduchými, slnečnými svahmi.

Pre rodiny s deťmi má Sölden skvelú lyžiarsku školu s detským parkom na Giggijoch. Posuvné pásy, zábavný parkúr a špeciálne detské vleky spolu so starostlivosťou o deti v miestnych lyžiarskych škôlkach zabezpečujú tú najlepšiu starostlivosť a zábavu. Lyžiarska a snowboardová škola Sölden-Hochsölden vyhovuje všetkým potrebám malých lyžiarov a pomáha zaistiť bezpečný pohyb na lyžiach ij snowboarde v "Bobo 's Kids Club Sölden". Na troch rôznych miestach v lyžiarskom stredisku ponúka Bobo starostlivosť o deti a hravé učenie na dopravných pásoch, karuseloch a lanových vlekoch (www.skischule-soelden.com). Ďalšiu lyžiarsku škôlku prevádzkuje tiež Yellow Power Sölden School & Rent.

 

Viac o lyžiarskom teréne

Modré zjazdovky
49%
Červené zjazdovky
32%
Čierne zjazdovky
19%
Zjazdovky spolu
40
Najdlhšia zjazdovka
15 km
Zjazdný terén
141.5 km
Osvetlené
3.8 km
Zasnežovanie
90 km

Naplánuj si pobyt

Požičovne lyží
Copyright © 1995-2024 Mountain News LLC. Všetky práva vyhradené.