Slovak
Pridaj na porovnanie
Pridaj k obľúbeným

Súvisiace regióny: Slovensko, Európa, – Európa –, Vysoké Tatry

Zatvorené
Štart/koniec sezóny: 04/12/2021 - 17/04/2022
Nadmorská výška
:
1360m - 1825m
Zjazdovky
:
37%| 63%| 0%
Vleky
:
8
Skipasy
:
-

Nadmorská výška

 • 1825m
  Vrchol
 • 465m
  Prevýš.
 • 1360m
  Údolie

Vleky

 • 0
 • 0
 • 1
 • 1
 • 0
 • 1
 • 0
 • 5
 • 8
  Spolu

Lyžiarsky terén

 • Modré zjazdovky

  37%

 • Červené zjazdovky

  63%

 • Čierne zjazdovky

  0%

 • Zjazdovky

  12

 • km zjazdoviek

  8.8 km

 • Najdlh. zjazdovka

  2.5 km

 • km zasnežovania

  8.3 km

Lyžiarske stredisko

Lyžiarske stredisko Štrbské Pleso

Štrbské Pleso je najvyššie položená osada vo Vysokých Tatrách. Na južných svahoch Predného Soliska sa rozprestiera takmer 9 km ľahkých a stredne ťažkých zjazdoviek. Vzdialenosť osady od Popradu je 28 km.

Najvyšším bodom v stredisku je Solisko s nadmorskou výškou 1825 m. Zo Soliska sú unikátne výhľady na Podtatranskú kotlinu, Kriváň a Nízke Tatry.

► Čo by ste mali vedieť

V posledných rokoch bola na Štrbskom Plese výrazne rozšírená ponuka zjazdových tratí. V priestore medzi zjazdovkami Interski a Esíčko pribudla modrá trať Turistická dlhá 1750 m. Plocha nových zjazdoviek je cca 8 ha. Detský park Maxiland má už zopár sezón svoje miesto v blízkosti parkoviska.

Všetky upravované terény v stredisku obsluhujú moderné lanovky. Solisko, Esíčko,TuristickáInterski sú dostupné pomocou expresnej 4-sedačky Solisko, ktorá patrí k najdhlším na Slovensku (dĺžka 2070 metrov, prevýšenie 430 m). Furkotka je dostupná z expresnej 6-sedačky Furkota.

► Skipasy cez internet

Pri kúpe skipasu cez internetu na stránke gopass.sk stredisko poskytuje zľavu z ceny, navyše sa oplatí kupovať skipasy s časovým predstihom, lebo čím skoršie nakúpite, tým nižšia bude ich cena.

► Tipy na ubytovanie na Štrbskom Plese a v okolí

Ponuky ubytovania v rezortoch, penziónoch, apartmánoch, chatách, ubytovniach či privátoch nájdete aj tu: ubytovanie Štrbské Pleso.

Lyžovanie: Viac informácií

Lyžiarske terény na Štrbskom Plese

► Zjazdovky Štrbské Pleso

Obľúbené tatranské letovisko Štrbské Pleso je naozaj tradičné lyžiarske stredisko. Žiadne zbytočné sprievodné atrakcie, všetko v stredisku sa točí iba okolo lyžovania na perfektne upravených, zväčša stredne obtiažnych zjazdovkách. Tunajšia lyžiarska sezóna patrí k najdlhším na Slovensku. Zjazdovky Esíčko a Interski vyhľadávajú pokročilí lyžiari, rovnako ako najdlhšiu trať v rezorte, 2500 metrov dlhú zjazdovku Solisko. Červenú zjazdovku Furkotka obsluhuje expresná 6-sedačka. Modrú Turistickú si vychutnajú aj rekreační lyžiari a začiatočníci. 

► Lyžiarske terény pre začiatočníkov

Štrbské Pleso ponúka začiatočníkom na lyžiach a deťom Maxiland - ohradenú plochu s vlastným vlekom. Okrem toho pri nástupnej stanici 4-sedačky Solisko Expres v údolnej časti strediska premáva Juniorský vlek, ktorý obsluhuje modrú Juniorskú zjazdovku. A začiatočníci a rekreační lyžiari si môžu ďalšie oblúčiky trénovať aj na modrej Turistickej. dlhej 1752 metrov.

Obľúbená nelyžiarska zábava pre najmenších je snowtubing, obsluhovaný vlastným vlekom v dolnej časti strediska.

► Bežecké stopy Štrbské Pleso

Bezprostredné okolie Štrbského plesa poskytuje najlepšie podmienky na bežecké lyžovanie v Tatrách. Vysoká nadmorská výška stôp (1350-1400 m) zaručuje dostatok snehu po väčšinu zimnej sezóny.

Bežecké trate v celkovej dĺžke 26,5 km sú situované do troch lokalít. Päť okruhov sa nachádza priamo v športovom areáli pri parkovisku (dĺžka 0.5, 1, 1.4, 1.6 a 2.5 km), jeden z okruhov vedie okolo Štrbského plesa (3 km) a päť okruhov je vo Furkotskej doline (2, 2.5, 3 , 4 a 5 km).

► Snowpark Štrbské Pleso

V dolnej časti modrej zjazdovky Turistická je vybudovaný snowpark pre milovníkov freestylu.

 

 

Naše tipy pre váš pobyt na Štrbskom Plese

► Oplatí sa zažiť na Štrbskom Plese

Ozubnicová železnica: Ozubnicová železnica (hovorovo zubačka) zo Štrby na Štrbské Pleso je jedna z dvoch ozubnicových železníc na Slovensku. Na trase dlhej 4,7 kilometra prekonáváte výškový rozdieľ 451 metrov. 

Prechádzka okolo Štrbského plesa: Peší okruh okolo tatranského vysokohorského plesa s nezameniteľnou panorámou horských štítov, skokanského mostíka aj ikonického hotela FIS stojí za prechádzku. Od jari do jesene si navyše môžete ponaťahovať svaly na kondičných zariadeniach, umiestnených pozdĺž celej trasy. V zime vedie okolo Štrbského plesa jeden z bežeckých okruhov. V lete zase Štrbské pleso ako jediné tatranské jazero ponúka romantiku v podobe člnkovania.

 

► Najlacnejšie skipasy cez internet

Nový systém flexibilných cien skipasov v Tatranskej Lomnici zvýhodňuje tých lyžiarov, ktorí si svoj skipas kúpia s veľkou časovou rezervou cez internet. Aby ste pri nákupe skipasov čo najviac ušetrili:
- zaregistrujte sa do systému Gopass.sk
- nakupujte skipasy s dostatočným predstihom pred termínom vašej plánovanej lyžovačky

Novým heslom pri nákupe skipasov na Štrbskom Plese totiž je: Čím skôr kúpiš, tým výhodnejšie lyžuješ!

 

Après-ski Štrbské Pleso

► Náš tip na občerstvenie

Bivac Pizza: Vynikajúce občerstvenie sa servíruje na Solisku, v nadmorskej výške 1840 metrov. Okrem pizzy si môžete dopriať tradičné slovenské špeciality a na slnečnej terase sa tešiť romantickými výhľadmi na Štrbské pleso aj Nízke Tatry.

Chata Pod Soliskom: Najmladšia vysokohorská chata vo Vysokých Tatrách, postavená v 40. rokoch 20. storočia na južnom svahu Predeného Soliska ponúka chutné jedlá vo vlastnej reštaurácii s kapacitou 70 miest a s peknou terasou.

Slalom Restaurant: V údolnej časti strediska, v tesnej blízkosti nástupnej stanice sedačkovej lanovky na Solisko nájdete slovenské špeciality aj jedlá medzinárodnej kuchyne.

► Zážitok z wellness

Aquacity Poprad: Najväčší aquapark na slovenskej strane Vysokých Tatier ponúka vonkajšie aj vnútorné bazény s termálnou vodou, 50 m plavecký bazén, detský bazén, rozsiahly vitálny svet a kryokomory.

Dôležité dátumy

 • Začiatok sezónyKoniec sezóny04/12/202117/04/2022

Galéria: Štrbské Pleso

Štrbské Pleso Recenzie

Erika Brindzova
26. december 20202
Suhlasim bohuzial so vsetkymi negativnymi recenziami ktore som tu citala - cena rakuska, pristup rusky. Je to velka skoda. Vleky stare a...Celá recenzia
Dave XXDDDD
26. marec 20205
Je to super strediskoCelá recenzia
Zobraziť všetkoOhodnoť stredisko

Kontaktné údaje

 • Štrbské Pleso

  K vodopádom 4051

  059 85 Vysoké Tatry – Štrbské Pleso

  Slovensko


  Telefón: +421 917 682 260

  strbske@vt.sk

Sneh aktuálne: Štrbské Pleso

Posledné sneženie

24h

0cm

48h

0cm

72h

0cm

Reklama

Mapa zjazdoviek

Štrbské Pleso Prevádzková doba

DeňDenná lyžovačkaVečerná lyžovačka
Po8:30-15:30-
Ut8:30-15:30-
St8:30-15:30-
Št8:30-15:30-
Pia8:30-15:30-
So8:30-15:30-
Ne8:30-15:30-
Snehové správy a powder alarmy pre Štrbské Pleso rovno do tvojho mailu!

Reklama