Slovak

Lyžovačka v rakúskom Stuhlecku: Dostupná len 2 hodiny autobusom od Bratislavy

18. február 2020 | Slovak Lines

Správy z regiónu: Rakúsko

Strediská v tomto článku: Stuhleck - Semmering

Stuhleck - Spital am Semmering

Stuhleck - Spital am Semmering

Copyright: http://www.stuhleck.at/

Rakúsko je známe top lyžiarskymi strediskami, kde slovo lyžovačka naberá úplne nový rozmer. Ak vás ťahá vyskúšať si zimné radovánky u našich susedov, Stuhleck - Semmering je pre vás ideálnou voľbou.


Prečo práve Stuhleck?


Štajerská 1782 metrov vysoká hora Stuhleck sa pýši titulom “prvá alpská hora v Rakúsku, ktorá bola pokorená na lyžiach”. Niekoľkokrát sa tu v oblasti Semmeringu konal aj známy Svetový pohár v alpskom lyžovaní žien a aj vďaka tomu sa lyžiarska oblasť právom označuje aj ako kolíska zimných športov.

Pre Slovákov je atraktívna nielen vďaka špičkovým službám; lyžovačka v Stuhlecku sa oplatí najmä vďaka blízkej a jednoduchej dostupnosti napríklad z nášho hlavného mesta. Nemusíte sa sem presúvať vlastným autom a rozmýšľať nad tým, kde zaparkujete. Z Bratislavy sa do Stuhlecku pohodlne dopravíte aj autobusom s dopravcom Slovak Lines, ktorý vás dovezie priamo do strediska a v cene lístka pre vás vybaví aj skipas.

 

24 kilometrová lyžovačka v Stuhlecku


Lyžovačka v Stuhlecku v pozitívnom zmysle vyšťaví každého lyžiara. Stredisko je vybavené najmodernejším zasnežovacím systémom, vďaka ktorému garantuje dostatok snehu počas celej lyžiarskej sezóny. K dispozícii máte päť lyžiarskych vlekov a dokopy 24 kilometrov tratí, z toho dve zjazdovky majú dĺžku až päť kilometrov.

Ak vy alebo vaše deti potrebujete nabrať lyžiarske skúsenosti, postarajú sa o vás inštruktori v lyžiarskej škole Spital. Hneď vedľa nej sa tiež nachádza aj vlek pre tých najmenších.

Pokiaľ vás to ale viac ťahá na snowboard, priestor na realizáciu nájdete v snowboard parku s rôznymi úrovňami obtiažnosti od začiatočníkov až po skúsených.

Dlhé rady pod vlekmi tu nehrozia a ak áno, tak len veľmi výnimočne, pričom vaše čakanie nebude trvať dlho. K modernému stredisku totiž patria aj svižné moderné sedačkové lanovky. Niektoré sú vybavené aj bublinou, takže vás pri vyvážaní na vrchol ochránia pred nepriazňou počasia.

 

Slávna maková buchta s vanilkovým krémom


Kto si počas lyžovačky v Rakúsku nedá pravý rezeň alebo slávne makové parené buchty s vanilkovým krémom, akoby tam ani nebol. Ceny v panoramatickej reštaurácii na svahu či v bufetoch sú veľmi blízke tým bratislavským a jedál na výber je viac ako len spomínané buchty či rezne.

 

Nuda nehrozí


V Stuhlecku myslia aj na tých, ktorí dávajú prednosť iným druhom zimnej zábavy alebo ktorým denné lyžovanie nestačí. Zaujímavými atrakciami sú napríklad snowtubing - divoká jazda na nafukovačke - či päťkilometrová sánkarska dráha.

Rýchlosť jazdy si môžete nechať zmerať na špeciálnej dráhe, v stredisku si tiež výborne zabežkujete a ak by ste mali chuť na extra lyžovačku, v Stuhlecku je pre vás k dispozícii aj nočné lyžovanie.

 

 

Galéria

Stuhleck - Spital am Semmering - © http://www.stuhleck.at/
Stuhleck 17.2.2020 - © facebook | Stuhleck
Stuhleck - Spital am Semmering - © Stuhleck FB
Stuhleck - Spital am Semmering - © http://www.stuhleck.at/

Zobraziť všetko

Reklama

Reklama

Reklama